סיוע ברכישת דירה ליוצאי אתיופיה ומענק משכנתא לאתיופים - תוכנית חומש 2020

אם אתם עולים חדשים יוצאי אתיופיה זכיתם למענק למשכנתא מסובסדת מטעם משרד השיכון והבינוי!כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לממש את ההטבה הענקית שקיבלתם מהמדינה כעזרה לרכישת דירה למשפחות לטובת מגורים!

 

אנחנו נדאג שתקבלו את המשכנתא המסובסדת שמגיעה לכם מהמדינה ועוד מענקים נוספים שתוכלו לקבל כדי לקנות דירה בישראל, גם אם נראה שאין לכם סיכוי.ב-2008 אישרה ממשלת ישראל בראשותו של אהוד אולמרט תוכנית רב-שנתית לשיפור מצבם של הישראלים יוצאי אתיופיה. אחד המרכיבים המשמעותיים הוא עזרה ברכישת דירה, ובפרט קבלת משכנתא בתנאים טובים במיוחד. הדרך הטובה ביותר לממש את כל אותן הטבות במשכנתא לעולים חדשים יוצאי אתיופיה היא להיעזר ביועץ מנוסה, שאותו תוכלו למצוא דרכנו.

 

פרטים על תוכנית חומש לקבלת מענק משכנתא ליוצאי אתיופיה - תוכו לקרוא בכתבה הבאה:

 

למי מתאימה התוכנית?

 

התוכנית - שההגדרה שלה היא תוכנית חומש בגלל שבמקור היא נפרסה על פני חמש שנים, 2008 עד 2012, אבל בינתיים היא הוארכה כך שההטבות עדיין רלוונטיות - מיועדת למי שעומד בתנאים הבאים:

 

* יוצאי אתיופיה - כלומר מבקש המשכנתא, או אחד ההורים שלו, נולד באתיופיה.

 

* חסרי דירה - מי שכבר קנה דירה בישראל, לא מתאים להשתתף בתוכנית. לעומת זאת יוצאי אתיופיה שקנו דירה ועדיין לא שילמו את כל הכסף עבורה, עדיין יכולים לפנות למשרד השיכון (בתנאי כמובן שאין להם עוד דירה). תנאי נוסף הוא שהדירה נקנתה בשנה האחרונה אם היא יד 2, ואם מדובר בדירה מקבלן - חוזה שנחתם מ-2016 והלאה.

 

* משפחה - רווקים ללא ילדים לא יכולים לקבל משכנתא לאתיופים בתנאים מועדפים. ההגדרה של "משפחה" כוללת גם ידועים בציבור וגם הורה יחיד עם ילד (או יותר, כמובן) שגר עם ההורה באופן קבוע והוא עדיין לא עבר את גיל 21.

 

חשוב להדגיש: התקציב של פרויקט חומש ליוצאי אתיופיה מוגבל, ולכן לא כל מי שעונה על כל הדרישות הנ"ל מקבל משכנתא טובה.

 

בכל שנה נערכת הגרלה ורק מי שזוכה בה יכול לממש את אותן הטבות במשכנתא לעולים חדשים יוצאי אתיופיה.

 

מתי נערכות ההגרלות ואיך נרשמים ומשתתפים בהן?

 

בכל שנה נערכת הגרלה בין כל יוצאי אתיופיה שנרשמו אליה.

 

כך לדוגמה ב-2019 ההרשמה נפתחת ב-10.6 ומסתיימת ב-20.7, כשבכל מקרה אפשר להתעדכן באתר של משרד השיכון או כאמור להיעזר ביועץ משכנתאות שכבר עזר לישראלים יוצאי אתיופיה לממש את הזכויות שלהם.

 

במידה וטרם הספקתם להירשם להגרלת משכנתא ליוצאי אתיופיה תוכלו לחכות להרשמה הבאה שתיערך ככל הנראה ב 2020 (אין עדיין תאריך מדויק). 

 

כדי להשתתף בהגרלה שדרכה אפשר לקבל משכנתא לעולים מאתיופיה בתנאים מצוינים צריך להציג את המסמכים הבאים:

 

1. תעודות זהות כולל הספחים. אם הזכאות היא על בסיס הורה שנולד באתיופיה תצטרכו להביא גם צילום של תעודת הזהות שלו.

 

2. תעודת נישואין / הצהרה על כך שבני הזוג הם ידועים בציבור (חתומה בפני עו"ד) / תעודת זוגיות של ארגון משפחה חדשה / תעודת גירושין (או הסכם תקף על בסיס פסק דין) / תעודת פטירה של בן או בת הזוג (עבור אלמנים).

 

3. למי שמבקש משכנתא לאתיופים על דירה שכבר קנה - יש להביא חוזה רכישה (כאמור מהשנה האחרונה, או אחרי ה-1.1.2016 כשמדובר על דירה מקבלן).

 

ההרשמה היא באחד הסניפים של החברות שעובדות עם משרד השיכון והבינוי.

 

האם אפשר להשתתף במספר הגרלות?

 

התשובה היא כן.

 

יוצאי אתיופיה שנרשמו להגרלה ולא זכו בה יכולים להשתתף גם בהגרלה בשנה הבאה. אם לא היה שום שינוי במצב המשפחתי ומבחינת הבעלות על דירה, ההרשמה המחודשת יכולה להתבצע גם אונליין, דרך אתר האינטרנט של משרד השיכון.

 

בנוסף, אחרי כל הגרלה ישנם נרשמים שמקבלים הודעה שהם ברשימת המתנה - ואם חלק מהזוכים לא מממשים את הזכות, מי שנמצא ברשימת ההמתנה יקבל הזדמנות לקבל משכנתא מסובסדת במקומם.

 

מה כוללות ההטבות במשכנתא ליוצאי אתיופיה ומתי אפשר לממש אותן?

 

זכייה בהגרלה מעניקה הטבות במשכנתא לבני המגזר האתיופי - שאפשר לנצל אותן בפרק זמן של חצי שנה. במקרים מסוימים אפשר להגיש בקשה למשרד הבינוי והשיכון להארכת תקופת הזכאות להטבות.

 

חשוב לפנות למשרד לפחות 3 שבועות לפני סיום תקופת הזכאות ולספק סיבות טובות לבקשה.

 

סיוע ברכישת דירה לקבלת משכנתא לעולים חדשים מאתיופיה שזכו בהגרלה מוגבלת לסכום של 600,000 ש"ח.

 

תקופת ההחזר היא עד 25 שנים והריבית משתלמת במיוחד: 0% ב-10 השנים הראשונות, ו-2% במשך 15 השנים הנוספות.

 

ההלוואה צמודה למדד, ועוד כדאי לדעת שבחלק מהמקרים אין צורך בהון עצמי של 25% אלא 5% בלבד - הטבה משמעותית מאוד למי שמתקשה לגייס את ההון ההתחלתי.

 

ניתן לנצל את ההטבות גם כשקונים דירה במסגרת תוכנית מחיר למשתכן ליוצאי אתיופיה.

 

איך להבטיח משכנתא בתנאים אופטימליים?

 

פרויקט חומש ליוצאי אתיופיה מספק מענה לחלק גדול מהישראלים שהגיעו ממדינה זו, וכדאי לנסות לזכות בהטבות המשמעותיות. בכל מקרה מומלץ להיעזר ביועץ משכנתאות מיומן שיוכל לעזור לכם גם להשתתף בהגרלות וגם לממש זכייה בהגרלה מול הבנק. אנחנו ב-CONTACT עובדים עם יועצים שכבר צברו ניסיון בהשגת נתאים מעולים  למשכנתאות לעולים חדשים יוצאי אתיופיה.

 

השאירו פרטים ונוכל לסייע לכם למצוא את המומחה המתאים לכם ביותר דרך המערכת החכמה שלנו להשוואת יועצי משכנתאות מומלצים באזור מגוריכם,  כך שתוכלו לחסוך כסף, זמן, מאמץ מיותר, כאן הכל במקום אחד!

 

השאירו את הפרטים שלכם ממש כאן למטה, עכשיו!

 

 

השוואת ספקים במשכנתא לבית ראשון

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו