איך לבצע פרעון מוקדם או מחזור למשכנתא ללא תשלום קנסות?

מעוניינים לבצע פרעון מוקדם או מחזור למשכנתא ומפחדים מהקנס?

 

הגעתם לפה בדיוק בזמן!

 

אנחנו נלמד אתכם איך ניתן לבצע פרעון מוקדם למשכנתא או מחזור משכנתא ללא תשלום של קנסות!

 

 מעבר להרכבת תמהיל משכנתצא שישרת את גובה ההחזר החודשי ואת ההחזר הכולל כך שהמשכנתא שאתם לוקחים תתאים בדיוק למצב הכלכלי שלכם, אחד הפרמטרים שתצטרכו לתת עליו את הדעת הן תחנות היציאה.


רוב הזוגות בכלל לא חושב על תחנות יציאה לפירעון מוקדם שלל המשכנתא כאשר הם בוחרים את המסלולים למשכנתא. גם לא קוראים את האותיות הקטנות וכשהם רוצים לבצע פירעון מוקדם של ילק מהמשכנתא או את כולה הם מופתעים שהם צריכים לשלם קנס. לכן חשוב שתקחו בחשבון את נקודות היציאה.


מהן תחנות יציאה או נקודות יציאה במשכנתא


תחנות יציאה מאפשרות לכם להחזיר את המשכנתא או חלק ממנה מבלי שתצטרכו לשלם קנסות. תחנות יציאה נקבעות בחוזה המשכנתא על פי המסלולים שממנו מורכב תמהיל המשכנתא ועליכם לדאוג שהמסלולים שאתם בוחרים מתאימים לתחנות היציאה שאתם מעוניינים ושהן יתאימו לכם בעתיד במידה ותרצו לבצע סילוק משכנתא או להחזיר חלק ממנה או לבצע מיחזור משכנתא.


למשל אם אתם יודעים מראש שיש לכם קרנות השתלמות שעומדות להכניס לכם כסף בעוד זמן מסויים ומדובר בסכום משמעותי שאתם רוצים להשתמש בו כדי להחזיר חלק מהמשכנתא עליכם להתאים את המסלולים לנקודת יציאה לפירעון מוקדם של המשכנתא. אם יש לכם למשל תכנית חיסכון שעומדת להיפדות בעוד מספר שנים ויש שם סכום כסף משמעותי תקבעו תחנת יציאה הסמוכה לתאריך זה.  


בדרך כלל תחנות יציאה מתאימות למסלולים שהם בריבית משתנה. למשל מסלול שבו הריבית משתנה כל שנה יכולה להיות נקודת יציאה פעם בשנה. או מסלול בו הריבית משתנה כל 5 שנים תהיה תחנת יציאה אחת ל 5 שנים. רצוי שתודיעו לבנק בכתב לפחות 10 ימים מראש על כוונתכם  כדי להימנע מתשלום עמלות אחרות.


למסלול שנקבע בריבית קבועה סביר להניח שתצטרכו לשלם קנס אם הריבית במשק תהיה נמוכה מהריבית שנקבעה במסלול. אם תצטרכו לשלם הקנס יהיה רק על הסכום שאותו אתם מחזירים. במידה והריבית במשק תהיה גבוהה מהריבית שנקבעה במסלול יש סיכוי סביר שהבנק יפטור אתכם מתשלום הקנס ואפילו ישמח על הפירעון המוקדם של המשכנתא או חלקה כי אז הבנק יכול למכור את הכסף בריבית גבוהה יותר ולהרוויח יותר.

 

אז מה צריך לעשות כדי להמנע מקנסות?


אז דבר ראשון שאתם צריכים לעשות הוא לבדוק באופן יסודי מהם הצרכים שלכם, האם יש לכם הלוואות נוספות? מה השכר שלכם ומה הצפי העתידי לשכר, חסכונות, קרנות, ירושות עתידיות לתקופה הקרובה האם אתם מקבלים בונוס חד שנתי מהעבודה? ועוד נתונים כדי לבנות את התמהיל הנכון ביותר עבורכם גם בהתאם לצרכים העתידיים שלכם.


תכנון מוקדם ונכון של המשכנתא יכול למנוע מכם הוצאות מיותרות בעתיד כאשר תרצו לבצע פירעון מוקדם של המשכנתא ע"י בחירת המסלולים הנכונים לתמהיל המשכנתא שלכם. להרכיב תמהיל משכנתא מדוייק ונכון עבורכם זו מלאכה לא פשוטה ולכן מומלץ לפנות ליועץ משכנתא מקצועי ומנוסה כדי לקבל את המשכנתא הכי טובה עבורכם.


השאירו בטופס כאן למטה את הפרטים שלכם כדי שהמערכת החכמה שלנו תשלח אליכם עד 3 הצעות מחיר מיועצי משכנתא מומלצים באזור מגוריכם שהמתמחים בנטילת משכנתא ובניית תמהיל ומסלולים המאפשרים פרעון מוקדם ללא קנסות.

 

חסכו זמן יקר, טרחה וכסף רב במקום אחד!

 

קונטקט - לעמוד בציפיות - CONTACT

 

 

 

השוואת ספקים בייעוץ משכנתאות

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו