כיצד לבחור נכון יועץ לכלכלת המשפחה

בחיים המודרניים, אנחנו צריכים לדעת לכלכל את התקציב המשפחתי באופן נכון, כדי שלא נמצא עצמנו במצבים לא נעימים ומול שוקת שבורה בכל הקשור לכסף שלנו.


משפחות רבות נקלעות לקשיים מכל מיני סיבות, אבל בעיקר בגלל העובדה שהן לא יודעות להתנהל נכון עם התקציב שברשותן. רבים מהם לוקחים הלוואות ומסתבכים בחובות שאחר כך לא יודעים איך לצאת מהם.
זו לא עובדה מפתיעה, אף אחד לא מלמד אותנו להתנהל עם כסף, לא בבית הספר, לא בתיכון, לא באוניברסיטה ולא בכל מקום אחר.

 

העולם שלנו מלא בפיתויים, בחופשות, בגדים, חפצים, גאג'טים, מסעדות ועוד. הבנקים מפתים אותנו לקחת הלוואות ואנחנו מתפתים לקחת, אבל אחר כך אנחנו לא עומדים בהתחייבויות שלנו הבנק סוגר עלינו ולעיתים אף מכניס אותנו למקום של אין מוצא.


רבים מכם שקוראים את הדברים האלו מזדהים אתם, נכון? הבשורה הטובה היא שיש פתרונות. כל זאת בכתבה המפורטת לפניכם.

 

איך לבחור יועץ לכלכלת המשפחה

 

ייעוץ לכלכלת המשפחה הינו תחום חדש יחסית, שבא לתת פתרון להתנהלות כלכלית שגויה או לא מספקת. אם אתם כאן, כנראה שאתם זקוקים ליועץ לכלכלת המשפחה. אז איך בוחרים את היועץ הנכון לכלכלת המשפחה שיתאים למשפחה שלכם?

 

ישנם כמה דברים שעליכם לבדוק לפני שאתם בוחרים יועץ לכלכלת המשפחה וכדאי לבדוק מספר יועצים לפני שאתם מקבלים החלטה במי לבחור. קחו אויר, כי סביר להניח שאתם עומדים לשמוע ממנו דברים שלא תאהבו לשמוע.
אתם לא צריכים לאהוב את היועץ שבחרתם, אבל כן לוודא שיש בינכם כימיה טובה ושנוח לכם להיות בחברתו ומצד שני שהוא גם תקיף, סמכותי ומקצועי.


יועץ לכלכלת המשפחה לא חבר שלכם הוא איש מקצוע והוא בא לעזור לכם להבריא את המצב הכלכלי שאליו נקלעתם ואתם רוצים לשמוע ולעשות את מה שהוא אומר לכם כדי לצאת מהמקום החשוך שאליו נקלעתם ואם הוא ממש טוב אתם לעולם לא תחזרו להיות במקום הזה.

 

בדיוק כמו שבאים לרופא כדי שירפא מחלה שחולים בה והוא אומר לקחת תרופה כזו או אחרת, אתם תלכו לבית המרקחת תקנו את התרופה תקחו אותה לפי ההוראות שאמר לכם הרופא כדי שתבריאו.
כך בדיוק אתם צריכים לנהוג עם יועץ לכלכלת המשפחה שתבחרו, באתם כדי לרפא את המצב הכלכלי שלכם כך שעליכם לנהוג לפי המרשם שנותן לכם היועץ לכלכלת המשפחה שבחרתם.

 

דברים שכדאי לבחון בבחירת יועץ לכלכלת המשפחה

 

1 האם ליועצים לכלכלת המשפחה שפניתם אליהם יש איזושהי תעודת הסמכה, האם למדו כלכלה או מנהל עסקים? האם יש להם תואר בתחום הכלכלה או מנהל עסקים? או תעודה אחרת המורה שהם מוסמכים לעסוק   בתחום.
2 ישנו איגוד יועצים ומאמנים לכלכלת המשפחה, בדקו אם הוא חבר באיגוד, החברות אמנם אינה חובה אך יכולה להוות אינדיקציה מקצועית כלשהי.
3 בדקו מה הניסיון של היועץ לכלכלת המשפחה שאתם בוחרים, תבקשו לדבר עם כמה מהלקוחות שבהם טיפל ולוודא שהם מרוצים מהתהליך שהם עברו אתו.
4 וודאו שהיועץ לכלכלת המשפחה שאתם בוחרים לא קשור בקשרים עסקיים עם גופים פיננסיים שונים כמו חברות ביטוח, בנקים ועוד, שהוא לא מקבל מהם עמלות על פניות שהוא מפנה לקוחות שלו וזאת כדי למנוע ניגוד אינטרסים.
5 וודאו שיועץ לכלכלת המשפחה שאתם בוחרים אוהב לעזור לאנשים, לא רק בגלל הכסף אלא גם בגלל שבאמת אכפת לו מכם וחשוב לו שתצאו מהבור. תוכלו לקבל התרשמות על כך משיחות עם לקוחות עבר שלו כפי שציינו קודם.


משל:
אדם אחד נפל לבור עמוק ולא הצליח לצאת ממנו, התחיל לקרוא לעזרה. עבר איש אחד ליד הבור והוא בקש "בבקשה עזור לי לצאת מהבור", האיש ענה שאינו יודע איך ושאין לו את האמצעים לעזור לו והלך. וכך עבר עוד איש ועוד איש ואף אחד לא יכול היה לעזור לו לצאת מהבור.
לבסוף איש אחד עצר והקשיב לבקשתו וקפץ לתוך הבור. "מה אתה עושה" צרח עליו האיש שהיה בבור "עכשיו שנינו באותה צרה, שנינו בבור". אמר האיש שקפץ לבור בקול שקט ורגוע, "נכון, אתה צודק, אבל אני הייתי כבר בבור כזה ואני יודע את הדרך החוצה".


6 אם ליועץ לכלכלת המשפחה שבחרתם יש גם סיפור אישי, אתם רוצים לבחור בכזה. אבל אם אין לו סיפור אישי והוא הצליח להוציא משפחות רבות מהבור ויש עליו המלצות, אז תבחרו את היועץ לכלכלת המשפחה שהכי התחברתם אליו.
7 לגבי מחירים, המחירים נעים בין 3000-6000 שח לתהליך, תלוי במורכבות של המצב, תלוי כמה פגישות יהיו לכם, תלוי כמה תהיו תלמידים טובים ותעשו את מה שצריך, תלוי בניסיון של היועץ לכלכלת המשפחה שבחרתם.

 

זה לא תהליך פשוט או נוח, אבל הכרחי וזמני, כי בסופו של דבר בעזרת היועץ לכלכלת המשפחה תצאו לחופשי ולא תרצו לחזור להיות במצב כזה שוב. תקבלו את החיים שלכם בחזרה, בלי חובות ואפילו עם חסכונות והכי חשוב תחיו בשקט נפשי ושינה טובה בלילות. תוכלו להוות דוגמה אישית לילדים שלכם ותוכלו ללמד אותם איך להתנהל עם כסף כדי שהם לעולם לא יגיעו למצב כלכלי עגום.

 

במידה ואתם יודעים שאתם זקוקים או רוצים ביועץ לכלכלת המשפחה, השאירו את הפרטים שלכם בטופס שבצד העמוד, כדי שתוכלו לקבל עד 3 הצעות מחיר לליווי ויעוץ לכלכלת המשפחה ולבחור את היועץ שאליו אתם מתחברים.

 

קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT

 

 

השוואת יועצים לכלכלת משפחה בייעוץ לכלכלת המשפחה

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}