קבלת אישור עקרוני למשכנתא - איך עושים את זה נכון?

מעוניינים לרכוש דירה בעזרת משכנתא בנקאית ולא יודעים מאיפה להתחיל?

 

הגעתם בדיוק למקום המתאים!

 

אנו בקונטקט נלווה אתכם מהשלב ההתחלתי ביותר ונדאג לכך שתקבלו אישור עקרוני למשכנתא לקניית דירה גם אם מדובר במשכנתא לזוגות צעירים - מהר ובקלות ככל האפשר וללא תקלות מיותרות.

 

רוב עסקאות הנדל"ן יוצאות לפועל בעזרת משכנתא. השלב הראשון בדרך אליה הוא אישור עקרוני. לכן כדאי מאד לדעת איך תקבלו אותו בדרך היעילה והמהירה ביותר. תוכלו כמובן להיעזר ביועץ משכנתאות מנוסה כדי לקצר את התהליך ולהבטיח שלא יצוצו בעיות מיותרות בדרך לקבלת האישור העקרוני.

 

אילו מסמכים תצטרכו להגיש כדי לקבל את האישור?

 

על מנת שהבנק יוכל להחליט אם לספק לכם את האישור העקרוני למשכנתא על הסכום שבקשתם הוא זקוק כמובן למידע עליכם. בין השאר תתבקשו ליידע את הבנק לגבי גילכם, המצב המשפחתי, רמת ההשכלה, מקום העבודה, הוותק שלכם בתפקיד הנוכחי, מקורות הכנסה נוספים חוץ מהמשכורת, נכסים אם ישנם, הלוואות משמעותיות ועוד.

 

בחלק מהמקרים הבנק יסתפק בשלב הראשוני בהצהרה בלבד. במקרים אחרים הוא יבקש מכם כבר בשלב זה לספק לו מסמכים שיאמתו את הפרטים שמסרתם. המסמכים שאותם יש להציג לבנק הם:

 

* לשכירים: 3 תלושי המשכורת האחרונים + טופס 106 עבור השנה האחרונה.

 

* לעצמאים: שומת מס הכנסה לשנה האחרונה ואישור של רואה חשבון עבור השנה הנוכחית.

 

* אישורים על מקורות הכנסה נוספים - כך למשל גרושה שמקבלת דמי מזונות תתבקש להציג הסכם גירושין, אם אתם משכירים דירה הבנק ירצה לראות חוזה שכירות, וכו'.

 

* לזכאי משרד השיכון: תעודת זכאות למשכנתא (שמאפשרת קבלת ההלוואה בתנאים משופרים).

 

* תדפיסי עו''ש של חשבון הבנק שלכם ל-3 החודשים האחרונים.

 

* אם המשכנתא מבוקשת עבור נכס ספציפי: הסכם מכר (או טיוטת הסכם, אם עדיין לא חתמתם על חוזה), נסח טאבו ובחלק מהמקרים עוד מסמכים לגבי הנכס.

 

באיזה שלב כדאי לפנות לבנק לקבלת אישור עקרוני?

 

באופן עקרוני, אפשר לקבל אישור משכנתא מכל בנק עוד לפני שמוצאים נכס ספציפי. במצב כזה תוכלו לדעת מראש מהו הסכום המקסימלי שעומד לרשותכם ולחפש רק דירות שנכנסות למסגרת התקציב הקיים. אישור עקרוני למשכנתא גם משפר את מצבכם מול מוכרים רלוונטיים מפני שהוא מהווה הוכחה ליכולת הכספית שלכם לממש את העסקה ובאופן כללי לאיתנות כלכלית נאותה.

 

ניתן כמובן לקבל אישור עקרוני למשכנתא גם עבור נכס ספציפי שאתם רוצים לרכוש. בכל מקרה מומלץ לא לחתום מול המוכר על חוזה מכר מחייב, כך שאם לא תקבלו בסופו של דבר את האישור למשכנתא, הוא לא יוכל לתבוע אתכם על הפרת חוזה. לחילופין אפשר להוסיף להסכם סעיף לפיו הוא מותנה בקבלת משכנתא.

 

תוך כמה זמן מקבלים תשובה מהבנק?

 

התשובה על בקשת אישור עקרוני למשכנתא מתקבלת תוך מספר ימים. פניה מסודרת שכוללת את כל המסמכים, ובפרט כשהיא מתבצעת בעזרת יועץ משכנתאות מיומן, יכולה להיענות גם באותו יום או למחרת, כך שלא תבזבזו זמן יקר ולא תפספסו נכסים אטרקטיביים.

 

מהם הפרטים שמופיעים באישור העקרוני?

 

אישור משכנתא עקרוני כולל את הסכום שהבנק מוכן לתת לכם, את תקופת המשכנתא (בהתאם למסלולים הנבחרים), את שיעורי הריבית בכל מסלול, הדרישות הנוספות ההכרחיות מבחינת הבנק (הביטוחים הנדרשים וכו') ותוקף המסמך.

 

האם האישור העקרוני מחייב את הבנק?

 

התשובה היא כן.

 

כל אישור עקרוני למשכנתא ניתן לפרק זמן של לפחות 24 ימים, וכל עוד האישור בתוקף הפרטים שרשומים בו מחייבים את הבנק שהעניק אותו.

 

חשוב להדגיש שהבנק יכול להתנער מהמחויבות שלו אם מתגלים פרטים שסותרים את המידע שמסרתם לו (במקרי שבהם האישור העקרוני לא הותנה בהצגת מסמכים אלא במילוי טופס בקשה בלבד).

 

האם האישור העקרוני מחייב אתכם?

 

ממש לא.

 

אם למשל קיבלתם אישור עקרוני למשכנתא ובסופו של דבר לא רכשתם נכס, מן הסתם לא תידרשו לקחת הלוואה. גם אם אתם כן זקוקים להון כדי לקנות דירה, תוכלו לפנות למספר בנקים כדי לבחור מביניהם את המשכנתא המשתלמת ביותר.

 

בכל מקרה, מומלץ להעזר בשירותיו של יועץ משכנתאות מומחה כבר בשלב קבלת האישור העקרוני ובפרט אם יש חשש שהבנק יסרב להעניק לכם את האישור, או שהוא יעניק לכם אישור על סכום נמום מהדרוש לכם. 

 

אנחנו ב-CONTACT בחרנו עבורכם יועצי משכנתא בכל רחבי הארץ ונשמח לסייע לכם למצוא את איש המקצוע המתאים ביותר בהתאם לצרכים הספציפיים ולאזור המגורים שלכם.

 

השאירו את הפרטים שלכם בטופס כאן למטה והמערכת החכמה שלנו תסרוק ותערוך השוואת מחירים בין כל יועצי המשכנתאות המומלצים באזור מגוריכם,

 

כך שאתם חוסכים, זמן יקר, מאמץ מיותר וכמובן - כסף רב!

 

קונטקט - לעמוד בציפיות - CONTACT

 

השוואת ספקים במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו