איך בוחרים דירה בתוכנית מחיר למשתכן?

זכיתם בהגרלת מחיר למשתכן?

 

קבלתם זימון לבחירת דירה?

 

כאן תוכלו לקבל את כל הפרטים לגבי שלב בחירת הדירה שלכם בתוכנית מחיר למשתכן, מה סדר הזימון לפגישה, אלו מסמכים עליכם להביא אתכם ומי מכם חייב להיות נוכח בה. כל זאת ועוד, בכתבה שלפניכם.

 

שלב בחירת הדירה

 

אז מזל טוב! בשעה טובה ומוצלחת הגעתם לשלב בחירת הדירה שלכם. זהו שלב חשוב נוסף בתהליך רכישת הדירה והוא מתבצע בדרך כלל כשבועיים לאחר שזומנתם לכנס הזוכים שנערך על ידי הקבלן.

 

זמן בחירת הדירה נקבע על ידי הקבלן בצורה מרוכזת לכל הזוכים באותו פרוייקט והוא מתבצע בדרך כלל במשרדי הקבלן או עורך הדין שלו, בנוכחות של נציגים מטעם הקבלן או החברה הבונה. פגישת בחירת הדירה תהיה באורך של 45 דקות בלבד, לכן כדאי מאד לבוא מוכנים מראש.

 

מי ראשון בתור?

 

הזימון לבחירת הדירה מתבצע על פי מיקומכם בזכייה. זאת אומרת, מקום ראשון בזכיה - יוזמן ראשון לבחור את הדירה שלו וכן הלאה. זמני בחירת הדירות מתבצעים בדרך כלל בימים מרוכזים שאליהם מוזמנים כל הזוכים על פי סדר הזכייה שלהם, כך שתוכלו במקרים רבים להתעדכן באתר של הקבלן או במשרדיו על דירות שכבר נתפסו, אותן תוכלו למחוק מרשימת המועדפים שלכם, במידה והן כבר נתפסו.

 

מי חייב להיות נוכח בבחירת הדירה?

 

בני זוג שזכו בדירת מחיר למשתכן מחוייבים להגיע שניהם למעמד בחירת הדירה. במידה ואין ביכולת אחד מבני הזוג להגיע, עליו לשלוח ייפוי כח חתום עלי ידיו, בצירוף צילום תעודת זהות. במקרה שבו שני בני הזוג שלא יכולים להגיע לפגישה, ניתן לייפות בא כח אחר שלכם על ידי חתימה אצל עורך דין או נוטריון שהוא אכן בא כוחכם לבחירת הדירה.

 

אלו מסמכים נדרשים להביא במועד בחירת הדירה?

 

בדרך כלל, הקבלן יעדכן אתכם במסמכים הנדרשים עבור בחירת הדירה. לרוב יהיו אלו מסמכים כמו: תעודות זהות, אישור זכאות בתוקף, אישור זכייה בהגרלה, שיק בטחון על סך 2000 שקלים - המהווה דמי רצינות והוא יוחזר לכם לאחר חתימת החוזה. במידה ובטלתם את הזכיה שלכם - השיק לא יוחזר.

 

אורך הפגישה

 

הזמן הקצוב לבחירת הדירה הוא 45 דקות בלבד. זה נראה לכם זמן קצר מידי, אך אם תבואו מוכנים, זה יכול לקחת לכם גם דקות בודדות. מומלץ מאד לעשות ''שיעורי בית'' לרשום לעצמכם מספרי דירות המועדפות עליכם מבחינת הגודל, המיקום וכמובן - המחיר. סדרו את רשימת הדירות המועדפות עליכם בסדר יורד, כך שתוכלו למחוק את הדירות שכבר נבחרו על ידי זוכים קודמים ולהגיע עם רשימה מוכנה של דירות מועדפות בסדר יורד. בחלק מהמקרים תוכלו להתעדכן באתר האינטרנט של הקבלן על דירות שנתפסו וכך תוכלו לעדכן את רשימת המועדפים שלכם. 

 

ומה אם אני לא מגיע לפגישה?

 

העדרות ממועד בחירת הדירה, מהווה ויתר על מקומכם בפרוייקט ולחברה תהיה הזכות לקדם את הבאים אחריכם בתור.

 

דברים שחשוב שתעשו לפני בחירת הדירה

 

ראשית, הכינו את כל המסמכים הדרושים לבחירת הדירה מראש, כדי שלא תתקעו באותו יום עם מסמך חסר ולא תוכלו להתקדם הלאה. פנו זמן ביום הפגישה או קחו יום חופשי כדי שתוכלו לבחור דירה ברוגע ובראש שקט.

 

ערכו ברור על הקבלן שאיתו אתם עובדים, הכנסו לאתר האינטרנט שלו ובדקו את התחומים בהם הוא עוסק ופרוייקטים שהוא בנה בעבר. 

 

עברו על תוכניות הבניה לעומק, באמצעותן תוכלו לבחור דירה ביתר קלות והתייעצו עם מבינים בתחום או עם אנשים שכבר עברו את השלב הזה של בחירת דירה במחיר למשתכן.

 

מה השלב הבא?

 

כעבור כשבועיים מזמן בחירת הדירה תוזמנו לחתימת חוזה במשרדי הקבלן או עורך הדין שלו. לפגישה זו תדרשו להגיע עם שיק בנקאי בסכום ראשוני על פי פירוט התשלומים שבהסכם המכר. בשלב זה כבר כדאי שתהיו מוכנים עם קבלת אישור עקרוני מהבנק למשכנתאות לצורך נטילת משכנתא.

 

לסיכום,

 

שלב בחירת הדירה הוא שלב חשוב ביותר בתהליך רכישת הדירה, אשר ממנו אתם ממשיכים לחתימה על החוזה ועל הסכם המכר. לכן כדאי מאד להגיע מוכנים לבחירה נכונה, שקולה וחכמה, כדי לבצע בחירה מושכלת המתאימה בדיוק לצרכים שלכם.

 

כדי לעבור לשלב נטילת המשכנתא למשתכן בצורה חכמה ומקצועית, השאירו עכשיו את הפרטים שלכם בטופס המצורף מטה והמערכת שלנו תשלח אליכם עד 3 הצעות של יועצי משכנתא מומלצים באזור מגוריכם המתמחים בנטילת משכנתא למשתכן ויוכלו להדריך אתכם בכל הקשור לכך.

 

המערכת שלנו שולחת אליכם אך ורק הצעות עם רלוונטיות מלאה לנתני הבקשה שלכם, כך שאתם חוסכים זמן יקר, טרחה וכסף רב במקום אחד!

 

קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT

 

השוואת ספקים במשכנתא במחיר למשתכן

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו