ביטוח הובלת דירה - מה חשוב לבדוק לפני שאתם סוגרים עם חברת הובלות?

אם הגעתם לפה, כנראה שאתם עומדים לפני הובלת דירה.

 

לפני שאתם סוגרים עם חברת הובלות מסויימת, חשוב שתדעו ותשימו לב לכמה דברים חשובים שיכולים למנוע עוגמת נפש ובזבוז כסף מיותר ולא הכרחי.

 

אם יצא לכם לקרוא או לשמוע על תחום ההובלות כנראה שנתקלתם לא פעם בהמלצה לבדוק האם לחברת ההובלות יש ביטוח תקף על ההובלה שלכם. בגלל שתחום הביטוח בענף ההובלות מוכב מכמה מאפיינים וסוגים שונים החלטנו לעשות לכם סדר בעניין ולהביא בפניכם את כל מה שמעניין וחשוב לדעת בקשר לביטוח על הובלות ומה צריך לבדוק מול המוביל לפני ביצוע ההובלה.

 

למה צריך ביטוח הובלות?

 

לא משנה כמה חברת ההובלות שלכם מקצועית, תמיד תהינה תקלות, טעויות או תאונות בזמן הובלה. לכן, כדאי מאד שיהיה ביטוח שיפצה אתכם עבור הנזק שיכול להתרחש, לעיתים גם בעל ערך כספי גבוה. כפי שאתם בטח יודעים, ביטוח הובלות עולה כסף וחברות הובלות מסויימות חושבות היכן ניתן לקצץ בהוצאות התפעול, חלקן דווקא מבטלות את הביטוח שלהן וחבל, מכיוון שזה דבר שיכול לפגוע בלקוחות ואפילו בחברה עצמה. ענף הביטוח בתחום ההובלות מגוון מאד ויכול לכלול כיסויים שונים לצד ביטוחים המתפקדים בצורה שונה לגמרי לכן כדאי מאד שתכירו אותם במיוחד אם אתם גם שוכרים שירותים נוספים כגון שירות אחסון תכולה - במקרה כזה ישנה חשיבות רבה לביטוח והוא מקבל משמעות גבוהה עוד יותר, מכיוון שהוא אמור לעסות ולבטח את התכולה שלכם למשך תקופה מסויימת וממושכת ולא רק למספר שעות כמו בהובלה בלבד.

 

ביטוח הובלה מול ביטוח רכב

 

זוהי נקודה חשובה שאתם חייבים לזכור: ביטוח רכב לא יהיה אף פעם ביטוח הובלות!

 

חברות הובלות שונות מתהדרות בכך שיש להן ביטוח הובלות, בזמן שכל מה שיש להן זה ביטוח רכב רגיל - כמו שיש לכם על הרכב הפרטי שלכם. בדרך כלל אנשים שעוברים דירה לא בודקים את הביטוח באופן פיזי וכן ברות הובלה מסויימות מרשות לעצמן להבטיח הבטחות שווא על ביטוח הובלות וכך פוגעות במוניטין של ענף ההובלות ובעיקר במובילים וחברות הובלה מקצועיות שכן משקיעות ברכישת ביטוח הובלה אמיתי.

 

מהו ביטוח הובלה ואת מה הוא מכסה?

 

ראשית, הכירו את ביטוח רכוש במעבר - ביטוח זה מכסה נזקים בזמן השינוע והובלת המטען של תכולת הדירה. בדרך כלל, ביטוח כזה יכסה אתכם בכל מקרה של נזק הנגרם בעת ההובלה, החל מטעינת התכולה ועד לפריקתה במיקום החדש שלה. בנוסף, הביטוח הזה יפצה אתכם גם במקרה שרכב ההובלה נגנב על תכולתו. פוליסת הביטוח יכולה להיות מעט מורכבת יותר ותחום ההובלות לא שונה במובן הזה, מכיוון שהובלת דירה כוללת בתוכה מעבר של רכוש יקר ועיתים גם יקר מאד, לכן חשוב שתבדקו ביעילות האם לחברת ההובלות שלכם קיים ביטוח על התכולה ולא ביטוח רכב.

 

הנה כמה סעיפים שכדאי שתקפידו עליהם כך תדעו שהרכוש שלכם נמצא בידיים טובות. יתרה מכך, אין תחליף לרושם האישי שתקבלו מהמובילים בעצמם. אם שאלתם אותם לגבי ביטוח והם ענו לכם בחיוב, בקשו לראות את מסמכי הביטוח בעיניכם. התחמקות או תשובות מעורפלות יכולות להצביע על כך שהדבר לא באמת תואם את המציאות והאמינות של חברת ההובלות הזו מוטלת בספק גדול.

 

הבדיקות שיש לבצע כדי לאמת את הביטוחים הנדרשים:

 

הבדיקות שהללו הן פשוטות מאד לביצוע, ומומלץ לפנות להן מספר דקות כדי לבצע אותן. קחו את הפוליסה ליידים והתחילו לבדוק:

 

1. האם בפוליסת הביטוח קיים מספר הרכב שישמש להובלה? - אפשרות שבה פרטי הפוליסה לא תואמים את הרכב שישמש להובלה שלכם, מראה באופן מובהק שהביטוח לא מכסה את ההובלה שלכם.

 

2. ביטוח רכב לרבות צד ג' - ביטוח רכב יוסיף נדבך הגנה נוסף לתכולה שלכם ועבר לכך, פוליסת ביטוח רכוש במעבר יכולה להיות שלא בתוקף בהעדר ביטוח רכב.

 

3. ביטוח המכסה את שלבי הטעינה והפריקה של המשאית לרבות שינוע התכולה למיקום החדש - הובלה לא מורכבת רק מנסיעה ויש לקחת בחשבון את כל השלבים בצורה כזו שגם אם ציוד יקר נפגע בחדר מדרגות - הביטוח יהיה תקף.

 

4. ויתור שיבוב - סעיף זה אומר שחברת הביטוח לא יכולה לתבוע את הפיצוי ששלמה מהאדם שגרם את הנזק. סעיף זה יכול מנוע פרוצדורות מסובכות במקרה הצורך.

 

בכל מקרה, פוליסת ביטוח תקינה היא זאת שעונה על התנאים שלעיל ובנוסף לכך, שהכיסוי עומד על יותר מ - 100,000 ש''ח וההשתתפות העצמית נמוכה מ - 10,000 ש''ח.

 

ביטוחים נוספים במעבר דירה שצריך להכיר

 

ביטוח מנוף

 

לעיתים, לצורך ההובלה נעזרים המובילים בשירותי מנוף. זה יכול להיות להעברת ציוד כבד, או בקומה גבוהה או לעיתים במקרים של בעיות גישה והעדר מעלית. תהליך של הובלת מנוף כולל בתוכו סיכונים לא מעטים, החל צפגיעה בתכולה ועד התהפכות המנוף ונזק היקפי לרכבים או לרכוש אחר או חלילה לפגיעה בנפש. מדובר כאן בנזקים פוטנציאלים רבים ולכן הובלות מנוף צריכות להיעשות בזהירות רבה על ידי מפעיל בעל רשיון וביטוח מתאים. אם אתם זקוקים להובלה עם מנוף, בדקו שיש למפעיל את כל הביטוחים הנדרשים.

 

ביטוח לאחסון תכולת דירה

 

אחד השירותים שהפך לטרנדי בתקופה האחרונה, הוא שירות אחסון דירות. השירות הזה נפוץ בדרך כלל בקרב אנשים הטסים לחו''ל לתקופה ממושכת ורוצים לשמור על תכולת בדירה שהם במקום בטוח. גם אנשים שעוברים לדירה זמנית עד לזמן שהדירה שקנו תתפנה או תבנה, יכולים להעזר בשירות של אחסון דירות. המכנה המשותף למקרים הללו הוא החשיבות של הימצאותו של הביטוח המתאים. גם כאן עליכם לבדוק שישנו כיסוי בגובה מתאים ושפרטי הפוליסה מראים לכם שהיא בתוקף בכתובת ובחברת האחסון. ביטוח על אחסון תכולת דירה יגן עליכם במקרים כמו נזק לרכוש, שריפה, נזקי מים או גניבה.

 

לסיכום:

 

מומלץ לבצע את הבדיקות הנדרשות כדי להבטיח שלחברת ההובלה שבחרתם ישנו ביטוח בתוקף. פנו לאחת מחברות ההובלה המקצועיות והאמינות, כאן, בקונטקט ותהנו מהובלה מקצועית, שקטה ורגועה עם ביטוח מלא לתכולה שלכם.

 

פשוט השאירו את הפרטים שלכם בטופס המצורף והמערכת שלנו תסרוק עבורכם מאות נותני שירות בתחום ההובלות ותשלח אליכם עד 3 הצעות מחיר ממובילים מומלצים הרלוונטיות ביותר לנתוני הבקשה שלכם.

 

חסכו זמן, מאמץ וכסף רב - במקום אחד!

 

קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT

 

 

השוואת מובילים בהובלות

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו