מה כולל ביטוח משכנתא ומהו המחיר הממוצע של ביטוח חיים וביטוח מבנה למשכנתא?

מעוניינים לרכוש ביטוח משכנתא ואין לכם מושג איך עושים את זה נכון ומה נדרש מכם לשם כך?

 

בילבלו לכם את המח שאתם חייבים ביטוח חיים למשכנתא?

 

אנחנו נעשה לכם סדר ונדאג שתעשו את זה בחכמה וביעילות וכמובן עם חיסכון כספי מירבי עד כמה שניתן!

 

לקיחת משכנתא אופטימלית היא תהליך מורכב שמחייב תשומת לב לפרטים רבים. בנוסף להלוואה עצמה ישנה חובת ביטוח, ולמעשה נדרשות שתי פוליסות: האחת לכיסוי נזקים למבנה שעבורו מבוקשת ההלוואה והשנייה היא ביטוח חיי מקבל המשכנתא. כדאי כמובן לדעת מה אתם מחויבים לעשות מבחינת הבנק ומהן הזכויות שלכם, על סמך מה נקבעים התעריפים של שני הביטוחים ואיך לא לשלם יותר מדי - ובמאמר זה תמצאו תשובות מפורטות לכל השאלות החשובות הנ"ל. המלצה נוספת היא לרכוש ביטוחי משכנתאות רק לאחר התייעצות עם אנשי המקצוע של CONTACT שצברו ניסיון רב בתחום ספציפי זה.

 

מה חשוב לדעת על ביטוח מבנה למשכנתא?

 

הנכס שאותו אתם רוכשים משמש כביטחון מבחינת הבנק וערובה להחזר ההלוואה. אם ייגרם לו נזק, מכל סיבה שהיא, הבנק בעצם לא מכוסה ולכן עלול להפסיד את כספו. בהתאם הוא לא יהיה מוכן להעניק משכנתא ללא ביטוח מבנה.

 

הפרמטרים שמשפיעים על הפרמיה החודשית

 

א. שווי הנכס (בהתאם לגודלו, המיקום שלו ומאפיינים נוספים) או סכום המשכנתא המבוקש

 

ב. ההשתתפות העצמית שלכם אם חלילה נגרם למבנה נזק משמעותי

 

הרחבות אפשריות

 

שימו לב: ביטוח מבנה לא מכסה את כל ערך הנכס שאתם רוכשים. אמנם כלולים בו נזקים למבנה ולכל החלקים שמחוברים אליו באופן קבוע, אבל הוא לא כולל את ערך הקרקע. במצב של טוטאל לוסט הבנק יקבל בחזרה את כספו דרך הביטוח אבל אתם לא תוכלו לרכוש נכס דומה - אלא אם כן תרכשו הרחבה מתאימה (למען השקט הנפשי שלכם ולא כי הבנק מחייב זאת).

 

הרחבה נפוצה אחרת היא ביטוח תכולת הדירה. הפרמיה עבור כיסוי נזקים שייגרמו לציוד החשמלי, לרהיטים ושאר הפריטים יקרי הערך שלכם נקבעת בהתאם להערכת שמאי של השווי שלהם.

 

הרחבות אפשריות נוספות הן פגיעה בצד ג' (כיסוי במקרים שבהם נגרם נזק למישהו שמתארח אצלכם), חבות מעבידים (ביטוח חשוב מאוד אם יש אצלכם עובדים במשק הבית), כיסוי למקרים של רעידות אדמה ועוד.

 

כמה עולה ביטוח מבנה?

 

מחיר ביטוח מבנה למשכנתא ללא ההרחבות השונות הוא בדרך כלל בין 50 ל-100 ש"ח בחודש. הסכום נשאר קבוע לאורך כל תקופת ההחזר. אם חלילה נגרם נזק בקנה מידה נרחב לנכס, הבנק בכל מקרה מכוסה עד גובה יתרת המשכנתא העדכנית.

 

המלצה חשובה נוספת היא לוודא אילו נזקים הביטוח מכסה: אירועי טרור, נזקי צנרת, פגעי מזג אוויר, נזקי חשמל, שריפות וכו'.

 

מה חשוב לדעת על ביטוח חיים למשכנתא?

 

המרכיב השני של ביטוח משכנתא הוא ביטוח חיים. ההלוואה לצורך רכישת הדירה הינה אישית, ואם האדם שחתום על הסכם ההלוואה עם הבנק ילך חלילה לעולמו לפני שהשלים את ההחזרים, הבנק יפסיד את יתרת הכסף - ולכן הוא כמובן מחייב ביטוח מתאים.

 

הפרמטרים שמשפיעים על עלות ביטוחי חיים למשכנתא

 

א. גיל הלווה

 

ב. המצב הבריאותי של הלווה. בפרט יש חשיבות רבה לשאלה האם מבקש המשכנתא מעשן

 

ג. סכום הביטוח (בהתאם לגובה המשכנתא)

 

כמה עולה ביטוח החיים למשכנתא?

 

בניגוד לפרמיה עבור ביטוח המבנה שהינה קבועה לאורך כל תקופת המשכנתא, הפרמיה של ביטוח החיים משתנה כשעלייה בגיל מושכת את הסכום כלפי מעלה ואילו ההתכווצות של יתרת המשכנתא מושכת אותו כלפי מטה. באופן עקרוני מדובר על כמה עשרות שקלים לחודש, אבל חשוב לבחון את הפרמיה לאורך כל תקופת המשכנתא.

 

הרחבות האפשריות

 

אמנם המטרה של ביטוח חיים למשכנתא היא לספק שקט נפשי לבנק ולא ללווה, אבל אם ממילא אתם חייבים לבטח את החיים שלכם תוכלו להרחיב את הפוליסה הבסיסית כך שתכלול מענה משתלם למקרים של אובדן כושר עבודה ונכות.

 

איפה אפשר לרכוש ביטוח משכנתא?

 

גם ביטוח חיים וגם ביטוח מבנה אפשר לרכוש דרך הבנק, כלומר בסוכנות הביטוח שאיתה הוא עובד, או דרך כל חברת ביטוח אחרת - הבחירה היא שלכם ורק שלכם!

 

כמו כן אין חובה לבצע את שני הביטוחים למשכנתא באותו מקום, ובהחלט אפשר לפצל אם קיבלתם הצעה אטרקטיבית נפרדת.

 

עוד דבר שחשוב לדעת הוא שגם אם כבר ביטחתם את החיים ואת המבנה, תוכלו לשפר את מצבכם ולחסוך סכומי כסף בלתי מבוטלים מדי חודש אם תבצעו סקר שוק מקיף.

 

מומלץ לבצע את השוואת המחירים באופן מקצועי ויסודי כך שגם תקבלו מענה מלא לכל הצרכים שלכם (ולא רק לאלה שהבנק מחייב) וגם לא תשלמו מחיר גבוה מדי.

 

ל-CONTACT יש מומחים לתחום זה של ביטוחי משכנתא, ואתם מוזמנים לנצל את הניסיון והידע שלנו.

 

כל מה שעליכם לעשות זה להשאיר את הפרטים שלכם בטופס כאן למטה והמערכת החכמה שלנו תסרוק ותשלח אליכם עד 3 הצעות מחיר של יועצי משכנתאות מומלצים באזור מגוריכם ובכך תחסוך עבורכם זמן, טרחה מיותרת וכסף רב!

 

קונטקט - לעמוד בציפיות.

 

 

 

השוואת ביטוחי משכנתאות במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו