מה כולל ביטוח משכנתא ומהו המחיר הממוצע של ביטוח חיים וביטוח מבנה למשכנתא?

מעוניינים לרכוש ביטוח משכנתא ואין לכם מושג איך עושים את זה נכון ומה נדרש מכם לשם כך?

 

בבנק אמרו לכם שאתם חייבים ביטוח חיים למשכנתא?

 

אנחנו נעשה לכם סדר ונדאג שתעשו את זה בחכמה וביעילות וכמובן עם חיסכון כספי מירבי עד כמה שניתן!

 

לקיחת משכנתא אופטימלית היא תהליך מורכב שמחייב תשומת לב לפרטים רבים. בנוסף להלוואה עצמה ישנה חובת ביטוח ולשם כך נדרשות שתי פוליסות: האחת לכיסוי נזקים למבנה שעבורו מבוקשת ההלוואה והשנייה היא ביטוח חיים למקבלי המשכנתא. כדאי שתדעו מהם הסעיפים שאתם מחויבים לעשות מבחינת הבנק ומהן הזכויות שלכם, מכיוון שעל סמך זה נקבעים התעריפים של שני הביטוחים.

 

במאמר זה תמצאו תשובות מפורטות לכל השאלות שיש לכם בנוגע לביטוח משכנתא, מהו, מה הוא מכסה ומהם התעריפים המקובלים.

 

מה חשוב לדעת על ביטוח מבנה למשכנתא?

 

הנכס שאותו אתם רוכשים משמש כביטחון מבחינת הבנק וערובה להחזר ההלוואה. אם ייגרם לו נזק מכל סיבה שהיא, הבנק עלול להפסיד את כספו. לכן הבנקים לא מוכנים להעניק משכנתא ללא ביטוח מבנה.

 

הפרמטרים שמשפיעים על הפרמיה החודשית

 

א. שווי הנכס (בהתאם לגודלו, המיקום שלו ומאפיינים נוספים) או סכום המשכנתא המבוקש

 

ב. ההשתתפות העצמית שלכם אם חלילה נגרם למבנה נזק משמעותי

 

הרחבות אפשריות

 

שימו לב: ביטוח מבנה לא מכסה את כל ערך הנכס שאתם רוכשים. אמנם כלולים בו נזקים למבנה ולכל החלקים שמחוברים אליו באופן קבוע, אבל הוא לא כולל את ערך הקרקע. במצב של נזק בלתי הפיך הבנק יקבל בחזרה את כספו דרך הביטוח אבל אתם לא תוכלו לרכוש נכס דומה, אלא אם כן תרכשו הרחבה מתאימה בנוסף לפוליסה הבסיסית.

הרחבה נפוצה אחרת היא ביטוח תכולת הדירה. הפרמיה עבור כיסוי נזקים שייגרמו לציוד החשמלי, לרהיטים ושאר הפריטים יקרי הערך שלכם נקבעת בהתאם להערכת שמאי של השווי שלהם.

 

הרחבות אפשריות נוספות הן פגיעה בצד ג' (כיסוי במקרים שבהם נגרם נזק למישהו שמתארח אצלכם), חבות מעבידים (ביטוח חשוב מאוד אם יש אצלכם עובדים במשק הבית), כיסוי למקרים של רעידות אדמה ועוד.

 

כמה עולה ביטוח מבנה?

 

מחיר ביטוח מבנה למשכנתא ללא ההרחבות השונות הוא בדרך כלל בין 50 ל-100 ש"ח בחודש. הסכום נשאר קבוע לאורך כל תקופת ההחזר. אם חלילה נגרם נזק בקנה מידה נרחב לנכס, הבנק בכל מקרה מכוסה עד גובה יתרת המשכנתא העדכנית.

 

המלצה חשובה נוספת היא לוודא אילו נזקים הביטוח מכסה: אירועי טרור, נזקי צנרת, פגעי מזג אוויר, נזקי חשמל, שריפות וכו'.

 

מה חשוב לדעת על ביטוח חיים למשכנתא?

 

המרכיב השני של ביטוח משכנתא הוא ביטוח חיים. ההלוואה לצורך רכישת הדירה הינה אישית ולכן במקרה שהלווה הלך לעולמו לפני שהשלים את ההחזרים, הבנק יפסיד את יתרת הכסף. לכן הוא מחייב ביטוח מתאים שבו חברת הביטוח משלמת את יתרת ההלוואה.

 

הפרמטרים שמשפיעים על עלות ביטוחי חיים למשכנתא

 

א. גיל הלווה

 

ב. המצב הבריאותי של הלווה. בפרט יש חשיבות רבה לשאלה האם מבקש המשכנתא מעשן

 

ג. סכום הביטוח (בהתאם לגובה המשכנתא)

 

כמה עולה ביטוח החיים למשכנתא?

 

בניגוד לפרמיה עבור ביטוח המבנה שהינה קבועה לאורך כל תקופת המשכנתא, הפרמיה של ביטוח החיים משתנה כשעלייה בגיל מושכת את הסכום כלפי מעלה ואילו ההתכווצות של יתרת המשכנתא מושכת אותו כלפי מטה. באופן עקרוני מדובר על כמה עשרות שקלים לחודש, אך חשוב לבחון את הפרמיה לאורך כל תקופת המשכנתא.

 

הרחבות האפשריות

 

אמנם המטרה של ביטוח חיים למשכנתא היא לספק שקט נפשי לבנק ולא ללווה, אבל תוכלו להרחיב את הפוליסה הבסיסית כך שתכלול מענה משתלם למקרים של אובדן כושר עבודה ונכות.

 

איפה אפשר לרכוש ביטוח משכנתא?

 

גם ביטוח חיים וגם ביטוח מבנה אפשר לרכוש דרך הבנק, כלומר בסוכנות הביטוח שאיתה הוא עובד, או דרך כל חברת ביטוח אחרת - הבחירה היא שלכם ורק שלכם!

 

כמו כן אין חובה לבצע את שני הביטוחים למשכנתא באותו מקום, ובהחלט אפשר לפצל אם קיבלתם הצעה אטרקטיבית נפרדת.

 

עוד דבר שחשוב לדעת: גם אם כבר רכשתם ביטוח חיים ומבנה, תוכלו לשפר את מצבכם ולחסוך סכומי כסף בלתי מבוטלים מדי חודש אם תבצעו סקר שוק מקיף.

 

מומלץ לבצע  השוואת מחירים באופן מקצועי ויסודי כך שגם תקבלו מענה מלא לכל הצרכים שלכם (ולא רק לאלה שהבנק מחייב) וגם לא תשלמו מחיר גבוה מדי.

 

ל-CONTACT יש מומחים לתחום ביטוחי משכנתא ואתם מוזמנים לנצל את הניסיון והידע שלנו.

 

כל מה שעליכם לעשות זה להשאיר את הפרטים שלכם בטופס כאן למטה והמערכת החכמה שלנו תסרוק ותשלח אליכם עד 3 הצעות מחיר של ספקי ביטוח משכנתא ובכך תחסוך עבורכם זמן, טרחה מיותרת וכסף רב!

 

קונטקט - לעמוד בציפיות - CONTACT

 

 

 

השוואת ביטוחי משכנתאות במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו