ביטול משכנתא - מה זה ואיך עושים את זה?

מעוניינים לדעת מה קורה במצב של ביטול משכנתא או אין מבטלים משכנתא?

 

הגעתם למקום הנכון!

 

בעמוד זה תוכלו לקבל את כל המידע לגבי ביטול משכנתא או מחיקת משכנתא בטאבו, במקרים של סילוק משכנתא, גרירת משכנתא או חלילה פטירה.

 

כיצד מוחקים משכון ומשכנתא?

 

במקרה שבו הלווה בעצמו פורע את המשכנתא, הבנק אמור לפעול לצורך ביטול השיעבודים שנרשמו לטובתו להבטחת ההלוואה. על הבנק לוודא כי אכן ננקטו כל הפעולות לצורך מחיקת השעבוד ברשם המשכונות ולשכת המקרקעין.

 

במידה ומדובר בגרירת המשכנתא לנכס אחר, הבנק יאפשר מחיקה של השעבוד הקיים. לשם כך, הבנק יעביר את כל המסמכים הנדרשים למחיקת השעבוד ללווה.

 

מה קורה במקרה של פטירה?

 

ביטוח חיים הנעשה בעת נטילת משכנתא - למעשה מבטיח לבנק שיהיה מי שידאג לשלם לו את הסכום הנותר במקרה של פטירת הלווה. לכן, כאשר אחד מהלווים נפטר, כל יתרת תשלומי המשכנתא עוברת לאחריות הביטוח והחברה מחזירה לבנק את היתרה בתשלום אחד.

 

כדי לבטל משכנתא אחרי פטירה, יש להמציא לבנק את תעודת הפטירה, סיבת הפטירה וצילום תעודת זהות של הלווה הנפטר. ניתן לברר בחברת הביטוח כיצד להתחיל את תהליך ביטול המשכנתא.

 

מי רשאי להגיש בקשה לביטול משכנתא?

 

רק בעל הזכויות בנכס יכול להגיש בקשה למחיקת משכנתא. הטיפול עצמו נעשה על ידי רשות מקרקעי ישראל ומותנה בהגשת טופס הבקשה יחד עם כל המסמכים הרלוונטיים. 

 

ביטול משכנתא מקוון

 

ניתן לבצע ביטול משכנתא מקוון, ממש כמו שניתן לבצע רישום הערת אזהרה בצורה מקוונת. השירות פתוח לעורכי דין בלבד המחזיקים בכרטיס חכם המאפשר להם לבצע פעולה זו במערכת הדיגיטלית.

 

לסיכום,

 

ביטול או מחיקת משכנתא יכול להעשות בגלל כמה סיבות, החכמה היא לעשות את זה נכון ובלי טעויות. כדאי מאד לפנות לאנשי המקצוע המתאימים שיוכלו לסייע לכם בדרך ולמנוע מכם טרחה ומאמץ מיותר ולעיתים גם כסף רב.

 

השאירו עכשיו את הפרטים שלכם בטופס המצורף והמערכת שלנו תשלח אליכם עד 3 הצעות של יועצי משכנתאות מומלצים באזור מגוריכם, כך שתוכלו לבחור מתוכם את היועץ האידיאלי עבורכם.

 

המערכת שלנו שולחת אך ורק הצעות עם רלוונטיות מלאה לנתוני הבקשה שלכם, כך שאתם יכולים לחסוך טרחה מיותרת, זמן יקר וכסף רב - במקום אחד!

 

קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT

 

השוואת ספקים במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו