בעלי ונוטלי המשכנתאות בישראל - רפורמה חדשה שנכנסה לתוקף תחסוך לכם כספים

בעלי ונוטלי המשכנתאות בישראל - הוראה חדשה שנכנסה לתוקף תחסוך לכם כספים:

 

כל משלמי משכנתאות בישראל יכולים עוד היום לבדוק ולהוזיל משמעותית את תשלום המשכנתא החודשי שלהם.

 

בנק ישראל פותח דלתות ומשנה את חוקי המשחק במשק - הוראה חדשה שנכנסה בשנת 2021 לתוקף מאפשרת לכם "לקנות את הכסף שלכם הרבה יותר בזול".

 

עד היום ניתן היה לקחת מקסימום שליש מהמשכנתא בריבית פריים. מחודש פברואר 2021, הוסרה מגבלת נטילת משכנתא בריבית פריים לבעלי המשכנתאות עפ"י הוראת בנק ישראל (כאשר ריבית פריים הייתה מורכבת מריבית בנק ישראל 0.1% + 1.5% שסה"כ יצר 1.6% ריבית) ונכנסה לתוקף רפורמה חדשה ומעודכנת לנטילת משכנתא עד 2/3 מסכום המשכנתא הנלקח במסלול הפריים המאופיין בריבית הנמוכה מכלל מסלולי משכנתא האלטרנטיביים. 

 

מבחינת בעלי הנכסים מהי משמעות הדברים?

 

עפ"י הרפורמה העדכנית של בנק ישראל ניתן להוזיל את עלויות המשכנתא ולשפר את תנאי ההחזר החודשיים. המשמעות היא הפחתת תשלום חודשי במספר מאות עד אלפי שקלים בחודש לצד הגדלת הכנסה פנויה לצורך הוצאות שימושיות אחרות. 

 

 

למי בפועל המסלול מתאים?

 

נטילת הלוואה במסלול הפריים מהווה היום כ-2/3 מנתח המשכנתא לעומת הרפורמה הקודמת שניתנה אופציה לקבל משכנתא עם ריבית פריים עד גובה 1/3 מנתח ההלוואה. כלומר, במידה וניתנת אופציה לקהל רוכשי המשכנתאות ליטול משכנתא או לעדכן את תנאי המשכנתא הקיימת רצוי כבר לגשת ולבחון את תנאי ההחזר ברפורמה העדכנית.

 

 

 

 

 

על מי זה חל? 

 

* לווים שנטלו הלוואת משכנתא ומתקשים לעמוד בהחזרים החודשיים - עפ"י רפורמת בנק ישראל החדשה ריבית הפריים מצומצמת ומכך החזר חודשי יקטן משמעותית.

 

* לקוחות שעומדים לרכוש נכס פעם ראשונה ועומדים לפני נטילת מסלולי ריבית - כיוון שמסלול פריים נמצא בהחזר חודשי נמוך מתאפשרת הוזלה של תשלום חודשי.

 

* לקוחות בעלי משכנתא על נכס קיים שמעוניינים למחזרה ו/או להגדיל בעוד סכום על הקיים - כל מי שברשותו נכס עם משכנתא או מי שמעוניין לשדרג את הנכס הקיים ו/או לקנות דירה נוספת להשקעה  - יוכל לקבל מסלול ריבית נמוך יחד עם פריסת רחבת שנים למשכנתא מבלי שזה יגרע משמעותית על החזר חודשי.

 

* לקוחות שמשלמים משכנתא ועדיין לא סיימו את תשלום הריבית - כיוון שריבית הפריים מהווה 2/3 מהמסלול ההחזר החודשי החל אליכם יהיה יחסית נמוך.

 

* לקוחות בעלי יתרה גבוהה במשכנתא שנותר להם להחזיר סכום מכובד - ניתן לחסוך להם בעלויות ולצמצם את ההחזר החודשי.

 

מומלץ לפנות לאחד היועצים המתמחים בהוזלת משכנתאות דרך מכרז ריביות בנקאי. השוו את הצעותיכם שקיבלתם דרך הבנקים. חסכו כסף רב ומאמץ מיותר במקום אחד!

השוואת יועצי משכנתאות במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו