כיצד לקבל מימון מקסימלי למשכנתא על בסיס נכסים קיימים?

אם אתם כאן, סביר להניח שאתם מעוניינים לדעת איך תוכלו לקבל את סכום המשכנתא המקסימלי דרך הבנק.

 

אנחנו נדאג שתקבלו את אחוזי המימון הגבוהים ביותר בנטילת המשכנתא שלכם, אם זה לצורך קניית דירה ראשונה לזוגות צעירים או משכנתא להשקעה כנגד משכון נכס.

 

יועצי המשכנתאות שלנו מתמחים במגוון פתרונות פיננסיים שיתנו לכם את המענה המושלם והמתאים ביותר לפרופיל הפיננסי שלכם, כן, גם אם אתם מסורבי בנקים או מגבלים לשעבר.

 

הגעתם למקום הנכון!

 

רכישת דירה היא העסקה הגדולה ביותר בחיים של רוב המשפחות. דירה ממוצעת עולה בדרך כלל כמיליון ש''ח. לרוב המשפחות אין הסכום הדרוש במלואו לשם רכישת דירה. המשכנתא אם כך, היא ההלוואה הגדולה ביותר שניקח. גובה משכנתא ממוצעת היא בערך כ - 600,000 ש''ח והיא מתפרסת על פני שנים רבות לתשלומים חודשיים של כמה אלפי שקלים. לכן, ישנם שיקולים רבים שצריך לקחת בחשבון לפני שמחליטים על גובה המשכנתא וצורת הפריסה שלה.

 

מה גובה המשכנתא המקסימלי לדירה ראשונה?

 

לפני רכישת דירה, אחת שהאלות הראשונות שעולות היא מה גובה המשכנתא המקסימלי אותו ניתן לקחת ואיזה אחוז משכנתא הבנק נותן מערך הדירה. בדרך כלל, משכנתא מקסימלית נעה בממוצע בין 50% - 70% מערך הדירה. זאת אומרת שכדי לקבל משכנתא לדירה יש לגייס לפחות 30% מערך הדירה, זה בעצם ההון העצמי הנדרש לשם קבלת משכנתא. 

 

מה זה משכנתא כנגד שיעבוד נכס?

 

משכנתא כנגד שיעבוד נכס (בית, דירה) היא צורה נפוצה ומקובלת ביותר של הלוואת משכנתא והיא מתבצעת על ידי נטילת משכנתא על בסיס דירה קיימת. העיקרון הוא כזה: הבנק שאישר לכם את המשכנתא נותן לעצמו הזדמנות להעביר לרשותו את הנכס אם התשלומים שלכם מתעכבים. צריך להבין שהשיעבוד מגיע בדרך כלל על חשבון ביטחונות פיננסיים אחרים שמבאים לידי שימוש במצבים מהסוג הזה כגון הצורך בערבים למשכנתא. בנוסף לזה, אין חובה שהשיעבוד יתייחס לנכס שלגביו נקלחה המשכנתא. אם ללווה יש בעלות על נכס, הבנק יכול לדרוש את שיעבודו גם אם הוא לא קשור ישירות לעסקת הנדל''ן הנוכחית. הכלל הוא שככל שערך הנכס גבוה יותר, כך גדל הסיכוי שהבנק פחות יקשה על אישור המשכנתא, או לעיתים הוא אפילו יציע אותה בתנאים משתלמים יותר מהרגיל. על הלווים לוודא שהערך של הנכסים מתאים לעסקה, למשל: לא הגיוני לשעבד נכס בשווי של 3 מיליון ש''ח עבור משכנתא על נכס בשווי של מליון ש''ח. 

 

מתי שיעבוד נכס הוא בלתי נמנע?

 

למרות שהשיעבוד יכול להראות כצעד לא הוגן עבור הלקוח, יש הגיון רב מאחורי הדרישה הזו של הבנקים. הבנק אשר מעניק סכום כסף לא קטן, לוקח סיכון שבמצב של אי עמידה בתשלומים מצד הלקוח הוא יוצא מופסד מהעסקה. האפשרות של שיעבוד הנכס והעברתו לרשות הבנק היא סנקציה אשר שמורה למצבים כאלו. הבנק מצידו עושה גם פעולות אחרות נוספות בכדי להבטיח שהכנספים יגיעו אליו. דומה לכך, היא החובה על הלווה לעשות ביטוח משכנתא אשר במסגרתו חברת הביטוח משלמת את יתרת התשלומים /נותרו במרה של פטירת הלווה או במימון של נק הרסני שנגרמו למבנה.

 

משכנתא על חשבון קרן השתלמות

 

אפשרות נוספת לקבלת אחוזי מימון גבוהים במשכנתא שלכם, היא האופציה לקחת משכנתא או הלוואה תמורת קרן השתלמות במידה ויש לכם אחת כזאת. באפשרות זו עומדות לפניכם שתי דרכים עקריות, האחת, היא לפדות את כספי קרן השתלמות וכך להגדיל את ההון העצמי שלכם וממילא תוכלו לקבל אחוזי מימון גבוהים יותר במשכנתא והדרך השנייה היא לקבל הלוואה על חשבון כספי קרן ההשתלמות שיש ברשותכם. שתי האםשרויות הן טובות ויש לבחון כל מקרה לגופו.

 

משכנתא על חשבון הפנסיה

 

דרך נוספת לקבלת מימון למשכנתא, היא על ידי קרן הפנסיה שלכם. גם כאן, האפשרויות הן דומות ותוכלו לקבל הלוואה על חשבון קרן הפנסיה כדי להגדיל את ההון העצמי שלכם ולקבל אחוזי מימון למשכנתא גדולה יותר.

 

איפה ההגינות?

 

האינטרס של הלווה הוא לבחור כמובן בעסקה שתתאים ליכולות הפיננסיות שלו. לכן מומלץ מאד לבדוק מהם התנאים שהבנק דורש מכיוון ששיכולים להיות הבדלים גדולים בין הבנקים בקשר לשיעבוד של הנכס. עם כל זה שרוצים לשפר את תנאי ההלוואה על ידי שיעבוד של כמה שיותר נכסים, ברור שגם כאשר מסכנים יותר מידי תמורת שיפור התנאים זה לא בהכרח טוב עבורינו.

 

עד כמה חשוב לבדוק ועל מה לשים דגש?

 

מומלץ מאד לקבל החלטה רק אחרי שבודקים את כל התרחישים האפשריים בצורה רצינית. כדאי מאד לגשת למספר בנקים במקביל על מנת לבחון את ההצעות שלהם ולקבל מידע שיכול להיות שווה לכם הרבה מאד כסף. כדאי לדעת שגם גופים חוץ בנקאיים יוכלו לתת לכם הלוואה למשכנתא תמורת שיעבוד של נכס קיים, כך שגם אם קבלתם סירוב או שתנאי הבנקים לא מתאים לכם תמיד תוכלו לפנות לחברה חיצוני ולקבל משכנתא חוץ בנקאית תמורת שיעבוד של כנס. ממולץ לנסות לנהל משא ומתן מול הבנק או החברה במטרה לשפר את התנאים.

 

מי יכול לעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה עבורכם?

 

גם אם אתם זוג צעיר ללא הון עצמי או משפרי דיור ורוצים להתקדם הלאה למשכנתא שניה, או אם אתם משקיעים ורוצים לקבל משכנתא כנגד שעבוד נכס קיים, אנחנו מזמינים אתכם למלא את הפרטים שלכם בטופס כאן למטה או בצד הדף ולקבל מהמערכת החכמה של קונטקט עד 3 הצעות מחיר מיועצי משכנתאות מובילים באזור מגוריכם המתאימים בדיוק לפרופיל הפיננסי שלכם ומתמחים בגיוס משכנתא כנגד נכס עם אחוזי מימון גבוהים.

 

בואו לחסוך זמן יקר, טרחה וכסף רב - במקום אחד!

 

קונטקט - לעמוד בציפיות - CONTACT

 

 

השוואת ספקים במשכנתא לכל מטרה

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו