גרירת משכנתא - כל מה שחשוב לדעת

רוצים למכור את הדירה שלכם ולקנות חדשה?

 

מעוניינים להעביר את המשכנתא לבית חדש?

 

הגעתם למקום הנכון!

 

כאן תוכלו לקבל את כל המידע לגבי גרירת משכנתא ואיך עושים את זה בפועל, בקלות וביעילות מירבית.

 

גרירת משכנתא נעשית במקרים בהם אתם מעוניינים למכור את הדירה הקיימת והמשועבדת לבנק תמורת משכנתא ולקנות במקומה דירה חדשה אחרת. משמעות הגרירה היא העברת השיעבוד על המשכנתא לדירה החדשה. בכתבה זו נסקור את אופן ביצוע גרירת המשכנתא, כיצד זה מתבצע ומי עושה זאת.

 

החלפת השיעבוד

 

כמו שכבר הזכרנו, גרירת המשכנתא היא בעצם החלפה של השיעבוד הקיים (הדירה הנוכחית) בשיעבוד אחר (הדירה החדשה). אתם ממשיכים לשלם כרגיל את תשלומי המשכנתא שלכם כפי שהיה עד היום.זהו המצב הנפוץ ביותר לגרירת משכנתא. ישנם כמובן גם מצבים מורכבים יותר שמצריכים נקיטת פעולות נוספות כדי לפתור אי אלו בעיות שיכולות לצוץ.

 

גרירת משכנתא בדרך כלל מתבצעת ללא נטילת הלוואה נוספת מהבנק ולא משנה את תנאי המשכנתא הנוכחיים. 

 

אלו מגבלות קיימות בגרירת משכנתא?

 

המגבלה המשמעותית ביותר שקיימת עבור גרירת משכנתא היא הדרישה של הבנק מהלווים לשלם הון עצמי השווה ליתרת המשכנתא שאותה מעוניינים לגרור עבור הדירה החדשה. בנוסף, יש להוסיף על סכום זה עוד 10% נוספים. המשמעות של מגבלה זו היא שתצטרכו להעמיד הון עצמי גבוה יותר מסכום ההלוואה בפועל. מגבלות נוספות הקיימות בגרירת משכנתא, הן:

 

  1. לא ניתן לבצע גרירת משכנתא לפני בניית יסודות של הדירה החדשה.

  2. אם קבלתם זכאות למשכנתא בפעם הראשונה שקבלתם משכנתא ואתם עוברים למקום עם פחות נקודות זיכוי, יתכן ותאלצו לשלם כסף לבנק או למדינה.

  3. אם אתם מעוניינים לעבור למקום עם רמת סיכון גבוהה, הבנק לא מחוייב להעניק לכם גרירת משכנתא.

 

איך מתבצע תהליך של גרירת משכנתא?

 

תהליך של גרירת משכנתא דומה מאד לתהליך של נטילת משכנתא חדשה. בתחילה תצטרכו להגיש לבנק טופס חתום על ידכם לבקשת גרירת משכנתא, תלושי שכר, פירוט עו''ש, חוזי מכירה ורכישה, הערכת שמאי מקרקעין ועוד. 

 

לאחר מכן הבנק בוחן את הבקשה ובמידה והבקשה מאושרת - מתבצע התהליך של גרירת המשכנתא לדירה החדשה.

 

הקפאת משכנתא

 

במידה ומכרתם את הדירה הישנה שלכם, אך עדיין לא קניתם חדשה, תוכלו לבצע הקפאת משכנתא. זו תהליך הכולל העמדת בטחונות אחרים עבור המשכנתא. בסוג זה של הקפאת משכנתא, תמשיכו לשלם את ההחזרים החודשיים כרגיל וברגע שתקנו את הדירה החדשה, תוכלו לבצע את התהליך של גרירת המשכנתא.

 

איך לבצע גרירת משכנתא באופן יעיל וחכם?

 

כדי לבצע תהליך נכון של גרירת משכנתא, בלי תשלומי עמלות מיותרים, מומלץ להעזר ביועץ משכנתאות מקצועי כדי שיבצע עבורכם את התהליך כנדרש.

 

כל מה שעליכם לעשות זה פשוט להשאיר את הפרטים שלכם הטופס המצורף והמערכת שלנו תשלח אליכם עד 3 הצעות של יועצי משכנתאות מומלצים המתמחים בגרירת משכנתא כך שתוכלו לבחור מתוכם את היועץ האידיאלי עבורכם שיוכל לקדם אתכם לקניית הדירה החדשה שלכם בצורה רגועה ואחראית.

 

בואו לחסוך זמן, טרחה וכסף רב - במקום אחד!

 

 קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT

 

השוואת ספקים במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו