קניית דירה להשקעה בארץ או בחו''ל - יתרונות וחסרונות

רוצים לקנות דירה להשקעה ומתלבטים לגבי המיקום?

 

בארץ או בחו''ל?

 

הגעתם בדיוק למקום הנכון!

 

אנחנו נדאג לכך שתוכלו לקבל החלטה חכמה ומושכלת בקשר להשקעה שלכם על ידי יועצי משכנתאות מומלצים ומומחים בתחומם.

 

בכתבה שלפניכם נביא את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהשקעות הנדל''ן, בארץ ובחו''ל והיכן כדאי לרכוש דירה להשקעה.

 

החלטה נבונה

 

נכס משלכם הוא דבר נהדר, הוא מאפשר לכם לקבל הכנסה נוספת, פאסיבית יחסית, קלה ונוחה. קניית דירה להשקעה הוא אכן צעד נבון לכל הדעות, אך הדעות חלוקות ביחס למיקום הדירה. ישנם כאלה הבטוחים כי דירה להשקעה בארץ הינה עדיפה וכדאית יותר וחלקם טוענים כי קניית דירה להשקעה בחו''ל הינה צעד חכם יותר.

 

כך או כך, חשוב לבדוק את היתרונות והחסרונות בכל אפשרות בטרם מקבלים החלטה סופית בעניין.

 

יתרונות וחסרונות להשקעה נבונה

 

רכישת דירה להשקעה בישראל הינה החלטה פיננסית חכמה ומניבה כמעט בכל אזור במדינה. לגבי קניית דירה להשקעה בחו''ל, במדינות מסויימות גם היא יכולה להיות הזדמנות כלכלית מוצלחת ביותר.

כאשר תרכשו דירה להשקעה בארץ, בדרך כלל תהייה זו דירה שניה שלכם, עליה תצטרכו לשלם מס רכישה העומד על כ - 8% משווי הנכס. במדינות חו''ל לא תשלמו מס רכישה והמחיר של הדירה שתקנו הינו הסכום היחיד שתצטרכו לשלם.

 

יחד עם זאת, האפשרות הזו אינה בתוקף בכל המדינות. ישנן מדינות שלא תוכלו לרכוש בהן דירה מבלי להיות אזרחי המדינה. 

דבר חשוב נוסף שכדאי לכם לדעת, הוא כי שיטת המיסוי על שכירות במדינת ישראל שונה בצורה משמעותית מהשיטה המקובלת על נכסים במדינות ארה''ב, למשל. בישראל יש לשלם מס על דמי השכירות של הנכס שלכם לעומת ארה''ב ששם תאלצו לשלם רק אחוז מסויים מסך ההכנסות החודשיות.

 

אם אתם כאלה שאוהבים להיות בשליטה ובקרה על הנכסים שלכם, יכול להיות שדירה להשקעה בחו''ל היא לא הדבר הנכון עבורכם. עקב המרחק הרב תאלצו לשכור איש מקצוע מקומי שינהל עבורכם את הנכס על כל המשתמע מכך. לעומת זאת, בישראל שהינה מדינה קטנה, גם אם תרכשו דירה להשקעה באזור מרוחק ממקום מגוריכם תמיד תוכלו להגיע לשם בקלות בכמה שעות נסיעה לכל היותר, להיות בשטח ולראות מקרוב במה מדובר ולנהל אותו באופן עצמאי.

 

בדרך כלל, בעלי דירות או נכסים בחו''ל שוכרים שירות של חברת אחזקה חיצונית המנהלת עבורם את הנכס ודואגת לכל הבעיות שעלולות לקרות עבור תשלום חודשי קבוע. ברוב המקרים זהו סכום זניח יחסית ובהחלט משתלם לקזז אותו משכר הדירה המתקבל.

 

אי אפשר לקבוע באופן חד משמעי איפה עדיף לקנות דירה להשקעה בגלל שלכל משקיע ישנה התנהלות שונה וצרכים אחרים. אך ניתן לקבוע כי נכס להשקעה תמיד טוב ולא משנה היכן הוא ממוקם.

 

מקומות כדאיים לקניית דירה להשקעה בארץ ובחו''ל

 

נכון להיום, ההמלצה הינה לקנות דירה להשקעה במרכז הארץ כי שם הביקוש לדירות גבוה. לכן ערים כמו: תל אביב, גבעתיים, הוד השרון ואפילו ירושלים תהיינה טובות בשביל לקנות בהן דירה להשקעה.

נדל''ן להשקעה בחו''ל כדאי לקנות בכל רחבי ארצות הברית ובחלק ממדינות אירופה בהן לא נדרש להיות אזרחי המדינה.

 

לסיכום:

 

כפי שראיתם, אין דרך אחת שהיא טובה וכדאית לרכישת דירה להשקעה. כל משקיע צריך לבדוק את הצרכים והיכולות שלו ועל פיהן לקבל החלטה. 

מומלץ ביותר להעזר באיש מקצוע המבין בתחום שיוכל לעזור לכם לקבל החלטה חכמה ומושכלת.

 

כל מה שעליכם לעשות זה פשוט להשאיר את הפרטים שלכם הטופס המצורף והמערכת שלנו תשלח אליכם עד 3 הצעות של יועצי משכנתאות מומלצים המתמחים בנטילת משכנתא להשקעה כך שתוכלו לבחור מתוכם את היועץ האידיאלי עבורכם שיוכל לקדם אתכם לקראת השקעה נבונה.

 

בואו לחסוך זמן, טרחה וכסף רב - במקום אחד!

 

קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT

 

 

השוואת ספקים במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו