האם כדאי למחזר משכנתא קיימת? ומהו פוטנציאל החיסכון במיחזור משכנתא?

אם אתם כאן כנראה שאתם מעוניינים לדעת איך תוכלו לחסוך יותר כסף בהחזרים החודשיים של המשכנתא שלכם.

 

בעזרת יועצי המשכנתאות המנוסים שלנו, אנחנו נדריך אתכם האם כדאי לבצע מיחזור משכנתא כדי לחסוך יותר בהחזרים החודשיים ונביא עבורכם את האופציות הקיימות במידה וזה אכן משתלם לכם.

 

כאשר אתם שוקלים ביצוע מחזור משכנתא, כדאי לבחון מספר דברים:

  • מה הכדאיות במחזור המשכנתא?
  • האם באמת אתם יכולים לקבל תנאים טובים יותר ממה שיש לכם במשכנתא הנוכחית?
  • האם זה ישתלם לכם בטווח הארוך?
  • לכמה שנים אתם יכולים למחזר את המשכנתא?

 

מומלץ מאד להיעזר ביועץ משכנתא מקצועי כדי שיבחן במקצועיות האם כדאי למחזר את המשכנתא הנוכחית ולהחליפה באחרת.

 

מה צריך לבדוק?

 

  • האם הריביות השתנו?
  • האם יש מסלולים טובים יותר?
  • מהן העמלות מסביב?
  • האם יש קנסות לשלם?
  • לכמה שנים תוכלו למחזר ?

 

מיחזור משכנתא הינו הליך כלכלי המצריך בדיקה מחודשת ועמוקה, השוואה מחודשת בין ההצעות השונות שתקבלו מהבנקים השונים לעומת שיש לכם כיום ובנוסף גם בחינה מחודשת של מצבכם הכלכלי.  


מתי כדאי לשקול מיחזור משכנתא?


המשכנתא שלכם כנראה נלקחה לפי כמה שנים, מאז השתנו דברים רבים, הן מבחינתכם ומצבכם הפיננסי והן מבחינת הריביות והתנאים בשוק המשכנתאות. כל שינוי כזה יכול להוביל להחלטה על כדאיות של מיחזור משכנתא. זה יכול להיות מהסיבה שההכנסה שלכם גדלה או שקבלתם סכום כסף גדול וזה יכול להיות גם מצב שבו הריביות במשק ירדו משמעותית, מה שמוביל להקטנת התשלום החודשי שלכם.


לעומת זאת, יכול להיות מצב שההכנסה שלכם ירדה וההוצאות השוטפות חונקות אתכם ואתם מתקשים לעמוד בתשלום החודשי של המשכנתא. במקרה כזה, כדאי יהיה לשקול למחזר את המשכנתא ולאפשר לכם לפרוס את תשלומי המשכנתא לשנים רבות יותר כדי להקטין את התשלום החודשי. בסופו של דבר תחזירו יותר כסף על המשכנתא המקורית, אבל יכול להיות שזה שוה לכם כדי לא להגיע למצב שבו המשכנתא שלכם לא מכובדת. 


אל תחכו ךהזדמנות האחרונה כדי לבדוק אם כדאי לכם למחזר את המשכנתא, במקרה שאתם נקלעים לקשיים. לא כדאי להגיע למצב שבו הבנק מחזיר לכם תשלומי משכנתא, זה יפגע ביכולת שלכם למחזר משכנתא בנקאית. מומלץ תמיד שיהיה לכם חסכון כלשהו למקרה חרום, להוצאות בלתי צפויות או למקרה של ירידה בהכנסות.  

 

עלות מיחזור משכנתא 


כדאי לבדוק האם המשכנתאות החדשות במשק מאפשרות לכם תנאים טובים יותר. כמה זמן שנשאר לכם לסיום תקופת המשכנתא ומתי לקחתם את המשכנתא. אם לקחתם את המשכנתא בשנים האחרונות, כשהריביות היו נמוכות יחסית, אולי לא יהיה כדאי לכם למחזר את המשכנתא הנוכחית. אבל אם לקחתם את המשכנתא לפני התקופה שבה הריביות היו נמוכות ונשארו לכם עוד כעשרים שנים של משכנתא אז מאד יכול היות שכדאי למחזר את המשכנתא.


אם המשכנתא שלכם עומדת להסתיים בעוד שנים בודדות, מאד יכול להיות שלא כדאי לכם למחזר את המשכנתא. בכל מקרה, נדרשת בדיקה מעמיקה כדי לבדוק אם באמת יהיה כדאי לכם למחזר את המשכנתא. מומלץ מאד לקחת יועץ משכנתא מקצועי שיעשה עבורכם את כל החישובים הנכונים כדי שתוכלו באמת לחסוך בתהליך הזה של מחזור המשכנתא או לוותר על התהליך בכלל.


נכוון שלריבית יש חלק גדול בשיקולים של מחזור משכנתא, אבל יש פרמטרים נוספים שרצוי לקחת בחשבון כמו המסלולים והמשחק בין המסלולים, כל ההוצאות מסביב ועוד פרמטרים שאתם לא יודעים או לא חושבים עליהם ושיועץ משכנתא מקצועי יודע ויכול לתכנן עבורכם את המשכנתא כדי שתוכלו לחסוך עשרות אלפי שקלים לאורך התקופה של מחזור המשכנתא.


ישנן משכנתאות שחלקן צמודות למדד יוקר המחיה. במקרה כזה אם מדד יוקר המחיה נמצא בעליה רצוי וכדאי לשקול מיחזור משכנתא ולקבל מסלול שלא צמוד מדד.

 

הוצאות נלוות למיחזור משכנתא


צריך לקחת בחשבון גם את שאר ההוצאות הנלוות למחזור משכנתא, כמו: עמלת פתיחת תיק, עמלת פרעון מוקדם,  עמלת אי הודעה מוקדמת, עמלת היוון להפרשי הריבית, עמלת ביטול המשכנתא הנוכחית ועוד. 


כדאי לדעת: אתם לא חייבים למחזר את המשכנתא שיש לכם באותו בנק שבו יש לכם את המשכנתא הנוכחית, אם בנק אחר מציע לכם תנאי טובים יותר. 

 


השאירו את הפרטים שלכם בטופס המצורף מטה ותקבלו מהמערכת החכמה של קונטקט עד 3 הצעות מחיר מיועצי משכנתאות מומלצים המתמחים במיחזור משכנתא ובדיקת כדאיות של מיחזור משכנתא.

 

המערכת שלנו שולחת לכם אך ורק הצעות רלווטיות לפרופיל הבקשה שלכם ולגובה התקציב שהגדרתם.

 

חסכו זמן, טרחה וכסף - במקום אחד!

 

קונטקט - לעמוד בציפיות - CONTACT

 

 

השוואת ספקים במיחזור משכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו