האם כדאי למחזר משכנתא קיימת? ומהו פוטנציאל החיסכון במיחזור משכנתא?

אם אתם כאן כנראה שאתם מעוניינים לדעת איך תוכלו לחסוך יותר כסף בהחזרים החודשיים של המשכנתא שלכם.

 

בעזרת יועצי המשכנתאות המנוסים שלנו, אנחנו נדריך אתכם האם כדאי לבצע מיחזור משכנתא כדי לחסוך יותר בהחזרים החודשיים ונביא עבורכם את האופציות הקיימות במידה וזה אכן משתלם לכם.

 

בבואכם לשקול מחזור משכנתא כדאי לבחון מספר דברים:

  • מה הכדאיות במחזור המשכנתא?
  • האם באמת אתם יכולים לקבל תנאים טובים יותר ממה שיש לכם במשכנתא הנוכחית
  • האם זה ישתלם לכם בטווח הארוך?
  • לכמה שנים אתם יכולים למחזר את המשכנתא?

 

מומלץ מאד להיעזר ביועץ משכנתא מקצועי כדי שבאמת ישתלם לכם למחזר את המשכנתא הנוכחית ולהחליפה באחרת.

 

האם כדאי למחזר משכנתא, צריך לבחון את כל הנתונים, לא תמיד זה יהיה כדאי:

 

  • האם הריביות השתנו?
  • האם יש מסלולים טובים יותר?
  • מהן העמלות מסביב?
  • האם יש קנסות לשלם?
  • לכמה שנים תוכלו למחזר ?

 

מיחזור משכנתא הינו הליך כלכלי המצריך בדיקה מחודשת ועמוקה, השוואה מחודשת בין ההצעות השונות שתקבלו מהבנקים השונים לעומת מה שיש לכם עכשיו ובנוסף גם בחינה מחודשת של מצבכם הכלכלי.  


מתי כדאי לשקול למחזר משכנתא


לפני כמה שנים לקחתם את המשכנתא ומה השתנה בסטטוס המשפחתי שלכם?

יכול להיות שכשלקחתם את המשכנתא הייתם זוג צעיר בתחילת דרככם, יכול להיות שבינתיים נולדו לכם ילדים, יכול להיות שההכנסה המשותפת שלכם גדלה, אם זה המצב מן הסתם גם ההוצאות גדלו.  יכול להיות שקבלתם ירושה או שנפתח לכם חסכון גדול או שקבלתם בונוס גדול מהעבודה או שההתנהלות הכלכלית שלכם היתה טובה מאד והצלחתם לחסוך סכום מכובד ואתם רוצים לפרוע חלק מהמשכנתא כדי להקטין את התשלום החודשי. יכול להיות שהריביות במשק ירדו באופן דרסטי שישפיע על הקטנת התשלום החודשי שלכם. אז יכול להיות שיהיה לכם כדאי למחזר את המשכנתא הנוכחית.


לעומת זאת יכול להיות מצב שההכנסה שלכם ירדה וההוצאות השוטפות חונקות אתכם ואתם מתקשים לעמוד בתשלום החודשי של המשכנתא, במקרה כזה כדאי יהיה לשקול למחזר את המשכנתא ולאפשר לכם לפרוש את תשלומי המשכנתא לשנים רבות יותר כדי להקטין את התשלום החודשי למרות שזה אומר שבסופו של דבר תחזירו יותר כסף על המשכנתא המקורית.  בכל זאת יכול להיות שיהיה לכם כדאי למחזר את המשכנתא הנוכחית.


אל תחכו לדקה ה 90 כדי לבדוק אם כדאי לכם למחזר  את המשכנתא במקרה שאתם נקלעים לקשיים. אל תגיעו למצב שבו הבנק מחזיר לכם תשלומי משכנתא, זה יפגע ביכולת שלכם למחזר משכנתא בנקאית. מומלץ תמיד שיהיה לכם חסכון כלשהו למקרה חרום, להוצאות בלתי צפויות או למקרה של ירידה בהכנסות.  

 

עלות מיחזור משכנתא יש לבחון ולקחת את כל מסלולי המשכנתא החדשים בשוק בחשבון


עליכם לבדוק האם המשכנתאות החדשות במשק מאפשרות לכם תנאים טובים יותר. מה הזמן שנשאר לכם לסיום תקופת המשכנתא ומתי לקחתם את המשכנתא, אם לקחתם את המשכנתא בשנים האחרונות, כשהריביות היו נמוכות יחסית, אולי לא יהיה כדאי לכם למחזר את המשכנתא הנוכחית, אבל אם לקחתם את המשכנתא לפני התקופה שבה הריביות היו נמוכות ונשארו לכם עוד כעשרים שנים של משכנתא אז סביר שכן יהיה כדאי למחזר את המשכנתא.


אם המשכנתא שלכם עומדת להסתיים בעוד מספר שנים בודדות מאד יכול להיות שלא יהיה לכם כדאי למחזר את המשכנתא. בכל מקרה נדרשת בדיקה מעמיקה כדי לבדוק אם באמת יהיה כדאי לכם למחזר את המשכנתא ושוב מומלץ מאד לקחת יועץ משכנתא מקצועי שיעשה עבורכם את כל החישובים הנכונים כדי שתוכלו באמת לחסוך בתהליך הזה של מחזור המשכנתא או לוותר על התהליך בכלל.


נכוון שלריבית יש חלק גדול בשיקולים של מחזור משכנתא אבל יש פרמטרים נוספים שרצוי לקחת בחשבון כמו המסלולים והמשחק בין המסלולים, כל ההוצאות מסביב ועוד פרמטרים שאתם לא יודעים או לא חושבים עליהם ושיועץ משכנתא מקצועי יודע ויכול לתכנן עבורכם את המשכנתא כדי שתוכלו לחסוך עשרות אלפי שקלים לאורך התקופה של מחזור המשכנתא.


יש משכנתאות שחלקן צמודות למדד יוקר המחיה במקרה כזה אם מדד יוקר המחיה נמצא בעליה רצוי וכדאי לשקול מיחזור משכנתא ולקבל מסלול שלא צמוד מדד.

 

גם במחזור משכנתא יש הוצאות נלוות שצריך לקחת בחשבון


יש כמובן לקחת בחשבון גם את כל שאר ההוצאות הנלוות למחזור משכנתא, כמו: עמלת פתיחת תיק, עמלת פרעון מוקדם,  עמלת אי הודעה מוקדמת, עמלת היוון להפרשי הריבית, עמלת ביטול המשכנתא הנוכחית ועוד... לא תמיד ישתלם לכם למחזר את המשכנתא.  


אתם לא חייבים למחזר את המשכנתא שיש לכם באותו בנק שבו יש לכם את המשכנתא הנוכחית אם בנק אחר מציע לכם תנאי טובים יותר. יש משפחות שיהיה להם כדאי למחזר את המשכנתא ויש משפחות שלא יהיה להם כדאי למחזר את המשכנתא, כל מקרה לגופו ודורש בדיקה מדוקדקת של יועץ משכנתא מקצועי.

 

אתם לא חייבים למחזר את כל המשכנתא שלכם, יכול להיות שיהיה נכון יותר עבורכםמיחזור חלקי של המשכנתא שלכם, מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע מקצועי ומנוסה יועץ משכנתא פרטי.


השאירו את הפרטים שלכם בטופס המצורף מטה ותקבלו מהמערכת החכמה של קונטקט עד 3 הצעות מחיר מיועצי משכנתאות מומלצים המתמחים במיחזור משכנתא ובדיקת כדאיות של מיחזור משכנתא.

 

המערכת שלנו שולחת לכם אך ורק הצעות רלווטיות לפרופיל הבקשה שלכם ולגובה התקציב שהגדרתם.

 

חסכו זמן, טרחה וכסף - במקום אחד!

 

קונטקט - לעמוד בציפיות - CONTACT

 

 

השוואת ספקים במיחזור משכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו