ההבדל בין רואה חשבון לעוסק פטור לעוסק מורשה - עלויות וטיפים להתאמה של רואה חשבון אידיאלי לעסק

מחפשים רואה חשבון לעסק?

 

הגעתם למקום הנכון!

 

אנחנו נספק לכם את כל המידע הדרוש על בחירת רואה חשבון אופטימלי לעסק, עם דגש על סוג העסק שלכם. כאן תוכלו גם להבין מה ההבדל בין רואה חשבון לעוסק פטור או מורשה וכיצד להתאים רואה חשבון אידיאלי לעסק. 

 

כל עסק זקוק לשירותים מקצועיים של גורמים רבים. רואה החשבון הוא אחד החשובים שבהם, גם כדי להבטיח התנהלות נכונה מול רשויות המס ואפס הסתבכויות איתן וגם כדי שבעל העסק ידע בדיוק מה מצבו הפיננסי בכל נקודת זמן ויוכל לקבל את ההחלטות הנכונות ביותר עבורו.

 

מה ההבדל בין רואה חשבון לעוסק פטור לבין רו''ח לעוסק מורשה?

 

בדרך כלל, עוסק זעיר ועוסק פטור, לא יזדקקו לשירות של רואה חשבון מידי חודש בחודשו ואפילו לא שירות דו חודשי. הם בהחלט יכולים להסתפק בדיווח שנתי לכל רשויות המס ולביטוח הלאומי. לכן, אם אתם עוסק פטור, אין צורך שתחזיקו רואה חשבון על בסיס חודשי בעסק, אתם פשוט יכולים לעשות את כל הדיווחים לרשויות פעם בשנה ולשלם לרואה חשבון את שכר הטרחה החד פעמי שמגיע לו על כך. 

 

עוסק מורשה, לעומת זאת, מחוייב להגיש דיווח לרשויות מידי חודש או חודשיים (תלוי בהחלטת רשות המיסים) ולכן כדאי להחזיק רואה חשבון לעסק בתשלום חודשי, על מנת שיבצע עבורכם את כל הדיווחים הנדרשים, לרשויות המס ולביטוח הלאומי.

 

כמה עולה רואה חשבון?

 

עלות של רואה חשבון לדיווח שנתי וחד פעמי לעוסק פטור יכולה לעלות בין 1000 - 1500 ש''ח. לעומת זאת, עלות חודשית של רואה חשבון לעוסק מורשה יכולה לנוע בין 200 - 700 ש''ח בחודש, תלוי כמובן בגודל העסק, כמות החשבוניות שהוא מפיק בכל חודש, כמות עובדים בעסק ועוד.

עלות של הצהרת הון לעוסק פטור או מורשה, נעה בין 500 - 1500 ש''ח, תלוי במורכבות ההצהרה.

 

טיפים להתאמת רואה חשבון לעסק:

 

  1. המלצות - המלצות של  קרובי משפחה, חברים ואפילו בעלי עסק אחרים שאתם סומכים עליהם יכולות להבטיח התאמת רואה חשבון לעסק שלכם באופן מושלם.

  2. ניסיון בשטח - הפרמטר הראשון שחשוב לבדוק במסגרת בחירת רואה חשבון לעסק הוא הניסיון. כמו בתחומים רבים אחרים שמחייבים השכלה פורמלית, אין תחליף לידע שנצבר תוך כדי עבודה בשטח. בנוסף רואי חשבון מנוסים כבר מכירים מן הסתם לא מעט אנשים ברשויות המס וגם לקשרים האישיים שנוצרים יש תרומה להבטחת ההתנהלות המוצלחת של העסק שלכם עם מס הכנסה, מע"מ וכו'.

  3. אנושיות - התאמת רואה חשבון לעסק נתפשת לפעמים כמהלך טכני, אבל כמו כל שירות יש חשיבות גם לפן האנושי. כדאי מאוד לוודא שאתם ורואה החשבון מתואמים ביניכם מבחינת ההתנהלות והאנרגיות ושבאופן כללי אתם סומכים עליו וחשים בנוח בחברתו.

 

היכן ניתן למצוא רואה חשבון לעסק?

 

פשוט וקל!

 

לנו ב-CONTACT יש ניסיון רב בהתאמת רואה חשבון לעסקים מכל סוג ובכל גודל!

  

השאירו את הפרטים שלכם בטופס המצורף והמערכת שלנו תשלח אליכם עד 3 הצעות של רואי חשבון מומלצים באזור מגוריכם עם התאמה מלאה לנתוני הבקשה שלכם ולבית העסק שלכם.


 

חסכו זמן יקר, טרחה וכסף במקום אחד!


 

קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT

השוואת רואי חשבון בראיית חשבון

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}