מהי הגבלת גיל במשכנתא ומהם הגילאים המינימלים והמקסימלים לקבלת משכנתא בבנק?

במידה ואתם מעוניינים לקבל אישור למשכנתא מהבנק ולא בטוחים שיאשרו לכם אותה בגלל הגיל שלכם,

 

הגעתם למקום הנכון!

 

לא משנה אם אתם צעירים מידי או מבוגרים, אצלינו תקבלו את הפתרון לנטילת משכנתא מהבנק בצורה הטובה ביותר.

 

יועצי המשכנתאות שלנו מתמחים במגוון פתרונות בתחומי המשכנתאות וישמחו לעזור לכם בכל מה שקשור למשכנתא שלכם.

 

בנקים למשכנתאות לוקחים סיכון גדול בנתינת משכנתא, הבנק כמובן בוחן כל מקרה לגופו ומעדיף לקבל את החזר התשלומים שנחתם על פני מצב שיצטרך לממש את הנכס שכנגדו ניתנה המשכנתא לכן היכולת שלכם להחזיר את התשלומים השוטפים עומד בראש מעיינם של הבנקים למשכנתאות.


מהן הגבלות הגיל לגבי לקיחת משכנתא לצעירים


מאחר ולקיחת הלוואת משכנתא היא ההלוואה הגדולה ביותר שאתם לוקחים בחייכם, הדבר שמעניין את הבנק הוא יכולת ההחזר על המשכנתא. לרוב הצעירים אין היום הכנסה קבועה ומספיקה כדי לעמוד בתשלומי ההחזר החודשי על המשכנתא, אולם אם יש לצעיר/ה חשבון בנק מסודר ותקין מסתבר שהוא או היא יכולים להגיש בקשה למשכנתא כבר מגיל 17. גם כשאין הגבלת גיל, חלה חובת ההוכחה להכנסה קבועה וסדירה כדי שהבנק יתייחס לבקשה כזו.


בגלל שעתידו של הלווה הצעיר עדיין לוט בערפל, הבנק יבדוק היטב את יכולת ההחזר החודשית לפני שיאשר משכנתא בגיל צעיר מדי. ניתן כמובן לפתור את הבעיה כאשר ההורים משמשים כערבים לווים ואז הבנק בודק את יכולת ההחזר של כל הצדדים לפני שיאשר משכנתא לקטין או לצעיר שהוא עדיין חייל ואין לו הכנסה קבועה משל עצמו. יש הורים שמנצלים את העובדה שהם יכולים לקנות בית נוסף להשקעה על שם הילדים ולקבל משכנתא גבוהה יותר לבית יחיד. תבדקו היטב שזכאותכם למשכנתא מהמדינה אינה נפגעת בתהליך ושהיא מנוצלת עד תומה.


מהן הגבלות הגיל בלקיחת משכנתא למבוגרים


גם כאן אין הגדרה קבועה לגבי גיל לוקח המשכנתא, כל מקרה נבחן לגופו. בדרך כלל הבנק מעדיף שהמשכנתא שתילקח תוחזר עד שהלווה יגיע לגיל 75. אמנם תוחלת החיים עלתה אך בכל זאת קורים כל מיני דברים בדרך שעלולים לגרום ללווים לאבד את יכולתם להחזיר את התשלומים שנקבעו למשכנתא לבנק. מאחר ויש היום חובה לעשות ביטוח משכנתא הכולל ביטוח חיים וביטוח מבנה, אם הלווה יהיה מבוגר מדי או עם בעיות רפואיות, חברות הביטוח לא תרצנה לבטח את הלווה משום הסיכון הגבוה שהלווה לא יוכל לשלם את התשלומים עד תום תקופת המשכנתא.


אם כך לכאורה הגבלת הגיל ללקיחת משכנתא נעה בפועל בין גיל 17 לגיל 50 למרות שהיום ניתן למצוא אנשים שמקבלים משכנתא גם בגיל 55 ל 25 שנה והגיל כבר נמתח עד לגבול מקסימלי להחזר משכנתא לגיל 85 ותלוי גם בגורמים נוספים כמו, ערך הנכס מיקומו הכנסותיהם של בני הזוג ויכולת עמידתם בהחזר החודשי ולעיתים הילדים משמשים גם הם כערבים לווים.


משכנתא בגיל מבוגר – משכנתא הפוכה.


מה קורה מעל גיל 60 או 70? בקבוצת גיל זו סביר להניח שכבר אין משכנתא, אם היתה היא כנראה כבר הוחזרה במלואה. כעת ניתן לקחת שוב משכנתא על הדירה. אחרי גיל שישים יש מה שנקרא משכנתא הפוכה, ניתן לקבל משכנתא על נכס על פי מדרגות הגיל לפי אחוזים מערך הנכס, נפרט בהמשך.


משכנתא הפוכה טובה להורים פחות לילדים ונסביר. ניתן לקחת את המשכנתא ההפוכה לכל מטרה, בין אם זה לעזור לילדים לטיול גדול או לשיפור רמת המחייה אולי אף למגורים באחד ממעונות גיל הזהב.


הלוואת משכנתא זו היא למעשה כמו הלוואת בלון. היא אינה משולמת כמו משכנתא רגילה, אין החזרים חודשיים. הריבית המצטברת ומגדילה את ההלוואה וההלוואה מוחזרת במלואה רק בסיומה, או בזמן שהוגדר מראש בהסכם המשכנתא או בעת פטירת שני הבעלים של הנכס. אם נותר אחרי מכירת הנכס סכום כלשהו הרי שהוא מחולק בין היורשים ואם לא נותר אז אין מה לחלק. היורשים רשאים לקנות את הנכס בעצמם.


במקרה של משכנתא הפוכה צריך לקחת בחשבון שהריבית גבוהה יחסית (קרוב ל 5%), עם זאת אין צורך בביטוח חיים, וההכנסה החודשית לא מעניינת אף אחד. למעשה אתם חיים על חשבון הנכס שעליו שילמתם כמעט כל החיים. אתם בעלי הבית ויכולים לחיות בבית עד יום מותכם. אתם יכולים להשכיר את הבית ובתנאי שהשוכר יחתום כי בחוזה כי בעת פטירתכם הוא מתחייב לפנות את המושכר.


במידה ויש לכם הכנסות מספיק גבוהות בפנסיה שלכם אתם יכולים לשלם את הריבית החודשית כדי שהמשכנתא לא תצבור ריבית דריבית. שניכם חייבים להיות מעל גיל 60 כדי להיות זכאים לקבל משכנתא הפוכה.


האחוזים מערך הנכס שלהם אתם זכאים במשכנתא הפוכה הם:


בין גיל 60-70 בין 15-25%
בין גיל 70-80 בין 25-35%
בין גיל 80-90 בין 35-48.5%
מגיל 90 ומעלה 50%


במקרה של לקיחת משכנתא הפוכה מומלץ כמובן לשתף את הילדים בהחלטה שלכם. הבנקים לא אוהבים להתעסק עם משכנתא הפוכה כך שיש חברות חיצוניות שנותנות משכנתא הפוכה. בדרך כלל אלו חברות ביטוח. מומלץ לפנות ליועץ משכנתא מנוסה ומקצועי כדי לקבל את התנאים הטובים ביותר.

 

אז מה אתם יכולים לעשות?


מלאו את הפרטים שלכם בטופס בסוף העמוד והטכנולוגיה המתקדמת שלנו תשווה עבורכם בין רוב היועצים הרשומים בזירה ותאתר עד 3 בעלי מקצוע האידיאליים ביותר עבור קבלת הצעת מחיר נוחה במקום אחד!

 

השאירו כאן את הפרטים שלכם ותקבלו עד 3 הצעות מחיר מיועצי משכנתאות מומלצים באזור מגוריכם המתמחים בקבלת משכנתא לכל גיל.

 

חסכו זמן, כסף וטרחה מיותרת במקום ובלחיצה אחת!

 

קונטקט - לענות לציפיות. 

 


 

השוואת יועצי משכנתאות במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו