כמה הון עצמי צריך לקבלת משכנתא לקניית דירה ב 2020?

רוצים לקנות בית אבל לא יודעים אם יש לכם מספיק הון עצמי לשם כך?

 

לא בטוחים שתקבלו אישור למשכנתא בגלל חוסר בהון עצמי?

 

הגעתם בדיוק למקום הנכון!

 

אנחנו נבטיח לכם קבלת משכנתא לקניית בית גם אם אתם לא בטוחים שיש לכם את כל ההון העצמי הנדרש.

 

יועצי המשכנתאות שלנו מתמחים במגוון פתרונות בתחום המשכנתאות ויאפשרו לכם לקנות את הבית שתמיד חלמתם, גם אם אין לכם הון עצמי כלל.

 

מהו הון עצמי שנדרש לנטילת משכנתא?

 

הון עצמי הוא סכום ההון ההתחלתי שהבנק דורש שנביא איתנו לשם נטילת משכנתא. עקב רצון להמנע ממשבר בשוק הנדל''ן והמשכנתאות הטיל בנק ישראל מגבלה על אחוזי מימון המשכנתא. אחוז מימון המשכנתא עבור רוכשי דירה ראשונה עומד על 75% מערך הדירה, לעומת משפרי דיור שיוכלו לקבל עד 70% מערך הדירה. למשקיעים ינתן רק 50% מימון של משכנתא והם יאלצו לגייס הון עצמי גבוה יותר. אלו הפעולות שנוקט בנק ישראל כדי לסייע לטפל במצוקת הדיור ולצמצם את פעילות המשקיעים ובכך לשחרר האבה יותר דירות לזוגות צעירים ומשפחות משפרות דיור.

 

כמה הון עצמי צריך למשכנתא 2020?

 

בנק ישראל שינה את אחוז ההון העצמי למשכהתא על פי חלוקה של שלוש קבוצות עיקריות:

 

1. מחוסרי דיור - אחוז המשכנתא עלה ל 75% במקום 70% שהיה עד עכשיו. השינוי הזה נועד לאפשר למחוסרי דיור להביא רק 25% של הון עצמי במקום 30%. 

 

2. משפרי דיור - אחוז המימון שלהם לא השתנה. משפרי דיור הם בעלי דירות אשר מעונינים לקנות דירה גדולה או מרווחת יותר בכדי לשפר איכות חיים. כדי שיוכלו לקנות דירה חדשה עליהם למכור את הדירה שיש בבעלותם.

 

3. משקיעים - כאן השינוי באחוזי המימון עומד על 50% בלבד במקום 70% שהיה עד עכשיו. בנק ישראל מנסה להקשות על המשקיעים כדי לנסות להוציא אותם מהשוק הנדלנ''י וכך יתפנו יותר דיורת למשפחות וזוגות צעירים.

 

הון עצמי בפרוייקט מחיר למשתכן

 

משפחות או זוגות צעירים שזכו באפשרות לרכישת דירה בפרוייקט הממשלתי של מחיר למשתכן יצטרכו לגייס הון עצמי של רק 10% מערך הדירה או לחילופין 100,000 ש''ח בלבד, הסכום הגבוה מבינהם. זאת אומרת שאם יש לכם זכות לרכוש דירה בפרוייקט של המחיר למשתכן במחיר של 800,000 ש''ח - תצטרכו להביא הון עצמי של 100,000 ש''ח בלבד. בדירות העולות מעל מיליון ש''ח תצטרכו להביא רק 10% משווי הדירה.

 

האם ניתן להשלים הון עצמי?

 

ישנם הרבה זוגות צעירים שאין להם את ההון העצמי הנדרש על מנת ליטול משכנתא מהבנק, עקב העליה במחירי הדירות. ישנם מספר פתרונות להשלמת ההון העצמי:

 

1. שיעבוד דירה של ההורים - ההורים משעבדים את דירתם לטובת משכנתא משלימה על מנת שהסכום הזה יהיה בעצם ההון העצמי של ילדיהם. בשיעבוד כזה ניתן לקבל עד 50% משווי הנכס ו עד 70% ממנו אם המטרה היא שיפוצים והשבחת הנכס.

 

2. הלוואה בנקאית - הסכום שתוכלו לקבל תלוי כמובן בכושר ההשתכרות שלכם ובעיתוי בו אתם נוטלים את ההלוואה.

 

3. הלוואה מקרן השתלמות - הלוואה למשך 6 שנים הניתנת בתנאים מעולים.

 

לסיכום:

 

גם אם אתם חושבים שאין לכם מספיק הון עצמי לצורך נטילת משכנתא ורכישת דירה, זה לא אומר שאתם לא יכולים לעשות את זה!

כיום ישנם סוגים שונים של פתרונות שתוכלו לבצע כדי להגיע כמה שיותר מהר לדירה משלכם.

 

השאירו את הפרטים שלכם בטופס כאן למטה והמערכת הטכנולוגי שלנו תסרוק עבורכם עשרות נותני שירות בצחום המשכנתאות ותשלח אליכם רק את אלו המתאימים במדוייק לפרופיל בקשתכם.

 

מייד בסיום הזנת הפרטים תקבלו עד 3 הצעות מחיר מיועצי משכנתאות מומלצים באזור מגוריכם המתמחים בנטילת משכנתא עם הון עצמי נמון או ללא הון עצמי כלל.

 

חסכו זמן, מאמץ וכסף במקום אחד!

 

קונטקט - לעמוד בציפיות -CONTACT

 

השוואת ספקים במשכנתא לבית ראשון

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו