הטבות במשכנתא לאוכלוסיות שונות המקשות ברכישת דירה

רוצים לקנות דירה ולא יודעים איך תוכלו לקבל משכנתא?

 

הגעתם בדיוק למקום הנכון!

 

אנחנו נדאג לסדר עבורכם את כל ההטבות והמענקים שמגיעים לכם בחוק, מהמדינה או מגורמים אחרים, כדי שגם אתם תוכלו לקנות בית בישראל!

 

ישנן אוכלוסיות רבות בימינו המתקשות להגיע לדירה בכוחות עצמן, בעיקר בגלל מחירי הדירות שהתייקרו בשנים האחרונות בצורה משמעותית. נסקור כאן מי הן אותן אוכלוסייות וכיצד הטבת משכנתא יכולות לעשות עבורן את ההבדל הגדול באפשרות לקנות דירה. 

 

הטבה במשכנתא לזוגות צעירים:


זוג צעיר, מזל טוב! רוצים לרכוש דירה? לא רוצים לשלם דמי שכירות במשך שנים? מה עושים?
מחירי הנדל"ן בארץ יקרים מאד באופן יחסי לשאר העולם, אך אתם בכל זאת רוצים לבנות את הקן הפרטי שלכם במקום לשלם שכירויות במשך שנים, אתם בתחילת הדרך ואין לכם את היכולת לארגן הון עצמי גבוה, אז מה עושים? קודם כל דעו מה הזכויות שלכם ומה מגיע לכם.


הטבת משכנתא לזוגות צעירים מאפשרת לכם לרכוש דירה גם במקרה שאין לכם סכום גבוה כהון עצמי לרכישת הדירה ויחד עם המשכנתא שתקבלו מהבנק תוכלו לממש את חלומכם ולרכוש דירה. הלוואת הזכאות שמגיעה לכם כאזרחי המדינה הינה הלוואה מטעם המדינה הניתנת בתנאים מועדפים. גובה הלוואת הזכאות / הטבת משכנתא נקבע לפי מספר פרמטרים כמו: גילכם, כמה זמן אתם נשואים, האם יש לכם כבר ילדים, האם עשיתם שירות צבאי וכמה זמן שירתם בצבא, האם סיימתם את השירות הצבאי או לא, היכן אתם רוכשים את הדירה שאתם רוצים ועוד.

 

הלוואת הזכאות ניתנת לכם לשנים ארוכות כדי שתוכלו לפרוע אותה במקביל למשכנתא שתקחו בנוסף מהבנק. את הלוואת הזכאות שהיא הטבת משכנתא תוכלו לפרוע בכל זמן ללא עמלת פרעון מוקדם וללא הודעה מראש כפי שנדרש במשכנתא רגילה. הלוואת הזכאות אינה צמודה למדד והיא ניתנת בריבית קבועה ומאחר וזו הטבה במשכנתא מטעם המדינה, המדינה קובעת את התנאים לגבי גובה הריבית והתקופה.

 

כשזו הדירה הראשונה שאתם רוכשים סכום ההטבה במשכנתא יחד עם ההשלמה של משכנתא בנקאית יכול להגיע עד ל 95% ממחיר הרכישה וגם זה תלוי במספר גורמים, כמו: מה יכולת ההחזר החודשי שלכם ובאיזה מקום בארץ אתם רוכשים את הדירה. ישנם אזורים בארץ שאתם יכולים לקבל בנוסף מענק שבין 40-60 אלף ₪. התנאי לקבלת המענק הוא לרכוש באזורים מועדפים. כשאתם רוכשים דירה באזור מועדף תוכלו לקבל בנוסף פטור מלא ממס שבח ומס רכישה וזה כשלעצמו מוזיל לכם את סכום רכישת הדירה.

 

כמו כן ישנם פרויקטים ברחבי הארץ במחיר למשתכן או מחיר מטרה שם יש אפשרות לשלם הון עצמי של מינימום 100 אלף שח לדירה שמחירה עד 1.8 מיליון שח. על מנת להיות זכאים לדירה במחיר למשתכן עליכם להירשם למכרז, אפשר להירשם לכמה מכרזים בכמה מקומות במקביל, לזכות בהגרלה ולבחור את הדירה שאותה אתם רוצים לרכוש. ברגע שזכיתם בהגרלה לא תוכלו לזכות בהגרלה אחרת שאליה הגשתם בקשה.

 

הטבה למשכנתא לרווקים לאחר גיל 30

 

גם לכם מגיעה הטבת משכנתא. גובה ההטבה נקבע גם כן על פי הגיל ואם אתם בגיל מתקדם יותר נקודות הזכאות עולות. גובה ההכנסה ויכולת ההחזר החודשי בדיוק כמו לזוגות צעירים.
גם בהטבת משכנתא עבור רווקים מעל גיל 30 מתקיימים הקריטריונים של משך השירות הצבאי או שירות לאומי או שירות אזרחי. גובה השכר ומיקום הדירה שאותה אתם רוצים לרכוש כמו לזוגות צעירים. גם אתם יכולים להירשם לפרויקטים במחיר למשתכן ובתנאי שאתם מגיל 35 ומעלה.

 

הטבות משכנתא לאימהות חד הוריות

 

גם לכן מגיעה הטבת משכנתא ובמקרה שלכן נלקחים בחשבון גם מספר השנים בהן אתן הורה יחיד, מספר הילדים שיש לכן , גובה ההכנסה החודשית, יכולת ההחזר להלוואה, האזור שבו אתן רוצות לרכוש את הדירה וכל שאר הפרמטרים המתקיימים אצל זוגות צעירים. גם לכן יש זכות לגשת למכרז במחיר למשתכן או ליהנות ממענק באזורים המועדפים ומפטור מלא ממס שבח ומס רכישה.

 

הטבה למשכנתא לעולים חדשים

 

בנוסף לכל הפרמטרים המתקיימים אצל זוגות צעירים בהטבת משכנתא לעולים חדשים נלקח בחשבון הותק בארץ, גובה ההכנסה, הגיל, התכנות החזר למשכנתא, האזור בו אתם רוכשים האם שרתם בצבא  ועוד. גם אתם יכולים להשתתף במכרז מחיר למשתכן או לרכוש דירה באחד מאזורים המועדפים ולקבל מענק ופטור מלא ממס שבח ומס רכישה. בנוסף מגיע לכם תוספת ניקוד אוטומטית אם אתם זוג נשוי שרק אחד מכם הוא עולה חדש וגם אם אתם עולה יחיד מעל גיל 45. אם אתם בארץ מעל 5 שנים תקבלו גם תוספת ותק מיוחדת. אם אתם רק שנה בארץ מינימום הניקוד שאתם זכאים לו הוא 1700 מהשנה השנייה והלאה מינימום הניקוד יהיה 1800.

 

הטבות משכנתא לנכים ובעלי מוגבלויות

 

מגיע לכם תוספת ניקוד לזכאות האישית, על פי סוג הנכות שלכם ועל פי כללי משרד הבינוי והשיכון ויכולים לקבל סיוע למשכנתא מסובסדת בתנאים מועדפים ובריבית מועדפת. נכי משרד הביטחון זכאים להלוואה נוספת מחוץ להטבת משכנתא בתנאים נוחים ולעיתים גם למענקים שונים.
עם זאת ישנם לפחות 2 אתגרים אפשריים בנוגע להטבת משכנתא לנכים ובעלי מוגבלויות, כמו:

1- ביטוח חיים שזה תנאי הכרחי הנדרש על ידי הבנקים לקבלת משכנתא היום. חלק מהנכים ובעלי מוגבלויות הם מסורבי ביטוח ובאין ביטוח הבנקים מסרבים לתת משכנתא בין אם זו הטבת משכנתא או משכנתא משלימה מהבנק. אך גם לזה יש פתרונות יצירתיים.
2- בנקים אינם מכירים בקצבה מביטוח לאומי כהכנסה חודשית במקרה כזה יש לגייס ערב תומך בדרך כלל אחד מההורים או האחים לצורך בטחון להחזר התשלום החודשי.


לגבי מחזור משכנתא קיימת אצל בעלי מוגבלויות ונכים במידה ולא מאריכים את תקופת המשכנתא ולא מגדילים את סכום המשכנתא אלא רק ממחזרים אותה לתנאים טובים יותר ויש ביטוח חיים קיים ניתן יהיה להסתמך על ביטוח הקיים מבלי לעבור שוב בדיקות רפואיות ולמחזר את המשכנתא או את הטבת המשכנתא.

 

הטבה למשכנתא ליוצאי העדה האתיופית


מדובר על תכנית שנקראת תכנית חומש. הטבת המשכנתא ניתנת ל 200 זוכים בלבד בהגרלה בכל שנה, גובה הטבת המשכנתא עד 600 אלף והיא ניתנת בתנאי ריבית מיוחדים ולתקופה של 25 שנים. ההון העצמי הנדרש עבור הדירה שאתם רוצים לרכוש הינו 5% בלבד מערך הנכס שאתם רוצים לרכוש ובכל פרויקט שבו תבחרו ברחבי הארץ. הטבת המשכנתא ב 10 השנים הראשונות היא ללא ריבית כלל וב 15 השנים האחרונות הריבית תהיה 2% בלבד. כדי לקבל את הזכאות עליכם להירשם בבנקים לאחר מכן לזכות בהגרלה ולממש את הקנייה תוך 4 חודשים וכמובן להציג מסמכים המאמתים שאתם יוצאי אתיופיה, אם נולדתם בארץ עליכם יהיה להמציא מסמכים של הוריכם בהתאם. במידה ולא זכיתם עליכם להמתין לפחות שנה כדי להגיש שוב מועמדות.

 

בכל מקרה מומלץ מאד לקחת יועץ משכנתא מקצועי שידע לכוון אתכם נכון יחסוך לכם הרבה זמן, כאב ראש והרבה כסף.

 

מלאו את הפרטים בטופס כדי לקבל עד 3 הצעות שונות לייעוץ ולשירות שיכולים לתת לכם יועצי המשכנתאות המומחים שלנו כדי שתוכלו לקבל את הפתרון הטוב ביותר לבקשה שלכם.

 

אצלינו תקבלו רק הצעות המתאימות במדוייק לפרופיל הבקשה שלכם ולגובה התקציב שהגדרתם מראש.

 

חסכו זמן, טרלה וכסף - במקום אחד!

 

קונטקט - לעמוד בציפיות - CONTACT

 

 

השוואת ספקים במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו