הטבות במשכנתא לאוכלוסיות שונות המקשות ברכישת דירה

רוצים לקנות דירה ולא יודעים איך תוכלו לקבל משכנתא?

 

הגעתם בדיוק למקום הנכון!

 

אנחנו נדאג לסדר עבורכם את כל ההטבות והמענקים שמגיעים לכם בחוק, מהמדינה או מגורמים אחרים, כדי שגם אתם תוכלו לקנות בית בישראל!

 

ישנן אוכלוסיות רבות המתקשות להגיע לקניית דירה בכוחות עצמן, בעיקר בגלל מחירי הדירות שהתייקרו בשנים האחרונות בצורה משמעותית. בכתבה זו נסקור מי הן אותן אוכלוסייות וכיצד הטבות משכנתא יכולות לעשות עבורן את ההבדל הגדול ולאפשר להן לקנו דירה משל עצמן.

 

הטבה במשכנתא לזוגות צעירים:


זוג צעיר? רוצים לרכוש דירה? לא רוצים לשלם דמי שכירות במשך שנים? 

הטבת משכנתא לזוגות צעירים מאפשרת לכם לרכוש דירה גם במקרה שאין לכם סכום מספיק להון עצמי לרכישת הדירה. הלוואת הזכאות שמגיעה לכם כאזרחי המדינה הינה הלוואה מטעם המדינה הניתנת בתנאים מועדפים. גובה הלוואת הזכאות / הטבת משכנתא נקבע לפי מספר פרמטרים כמו: גילכם, כמה זמן אתם נשואים, האם יש לכם  ילדים וכמה, האם עשיתם שירות צבאי וכמה זמן שירתם בצבא, האם סיימתם את השירות הצבאי או לא, היכן אתם רוכשים את הדירה  ועוד.

 

הלוואת הזכאות ניתנת לכם לשנים ארוכות כדי שתוכלו לפרוע אותה במקביל למשכנתא שתקחו מהבנק. את הלוואת הזכאות שהיא בעצם הטבת משכנתא, תוכלו לפרוע בכל זמן, ללא עמלת פרעון מוקדם וללא הודעה מראש כפי שנדרש במשכנתא רגילה. הלוואת הזכאות אינה צמודה למדד והיא ניתנת בריבית קבועה. מאחר וזו הטבה מטעם המדינה, המדינה קובעת את התנאים לגבי גובה הריבית והתקופה.

 

כשזו הדירה הראשונה שאתם רוכשים, סכום ההטבה במשכנתא יחד עם ההשלמה של משכנתא בנקאית יכול להגיע עד ל 95% ממחיר הרכישה, אך גם זה תלוי במספר גורמים, כמו: מה יכולת ההחזר החודשי שלכם ובאיזה אזור בארץ אתם רוכשים את הדירה. ישנם אזורים בארץ שאתם יכולים לקבל בנוסף מענק שבין 40-60 אלף ₪. התנאי לקבלת המענק הוא לרכוש באזורים מועדפים. כשאתם רוכשים דירה באזור מועדף תוכלו לקבל בנוסף פטור מלא ממס שבח ומס רכישה וזה כשלעצמו מוזיל לכם את סכום רכישת הדירה.

 

כמו כן ישנם פרויקטים ברחבי הארץ במחיר למשתכן או מחיר מטרה, שם יש אפשרות לשלם הון עצמי של מינימום 100 אלף שח לדירה שמחירה עד 1.8 מיליון שח. על מנת להיות זכאים לדירה במחיר למשתכן עליכם להירשם למכרז. ניתן להירשם לכמה מכרזים בכמה מקומות במקביל, לזכות בהגרלה ולבחור את הדירה שאותה אתם רוצים לרכוש. ברגע שזכיתם בהגרלה לא תוכלו לזכות בהגרלה אחרת שאליה הגשתם בקשה.

 

הטבה למשכנתא לרווקים לאחר גיל 30

 

גם לכם מגיעה הטבת משכנתא! גובה ההטבה נקבע על פי הגיל וככל שהגיל מתקדם יותר נקודות הזכאות עולות. בנוסף, ההטבה נקבעת גם על פי גובה ההכנסה ויכולת ההחזר החודשי בדיוק כמו לזוגות צעירים.
גם בהטבת משכנתא עבור רווקים מעל גיל 30 מתקיימים הקריטריונים של משך השירות הצבאי או שירות לאומי או שירות אזרחי. גובה השכר ומיקום הדירה שאותה אתם רוצים לרכוש. ניתן גם להירשם לפרויקטים במחיר למשתכן, בתנאי שאתם מגיל 35 ומעלה.

 

הטבות משכנתא לאימהות חד הוריות

 

גם לכן מגיעה הטבת משכנתא. במקרה שלכן - נלקחים בחשבון גם מספר השנים שבהן אתן הורה יחיד, מספר הילדים שיש לכן , גובה ההכנסה החודשית, יכולת ההחזר להלוואה, האזור שבו אתן רוצות לרכוש את הדירה וכל שאר הפרמטרים המתקיימים אצל זוגות צעירים. גם לכן יש זכות לגשת למכרז במחיר למשתכן או ליהנות ממענק באזורים המועדפים ומפטור מלא ממס שבח ומס רכישה.

 

הטבה למשכנתא לעולים חדשים

 

בנוסף לכל הפרמטרים המתקיימים אצל זוגות צעירים בהטבת משכנתא לעולים חדשים נלקח בחשבון הותק בארץ, גובה ההכנסה, הגיל, התכנות החזר למשכנתא, האזור בו אתם רוכשים האם שרתם בצבא  ועוד. גם אתם יכולים להשתתף במכרז מחיר למשתכן או לרכוש דירה באחד מאזורים המועדפים ולקבל מענק ופטור מלא ממס שבח ומס רכישה. בנוסף, מגיעה לכם תוספת ניקוד אוטומטית במידה ואתם אתם זוג נשוי שרק אחד מכם הוא עולה חדש או אם אתם עולה יחיד מעל גיל 45. אם אתם בארץ מעל 5 שנים תקבלו גם תוספת ותק מיוחדת. במידה  ואתם רק שנה בארץ, מינימום הניקוד שאתם זכאים לו הוא 1700 מהשנה השנייה והלאה מינימום הניקוד יהיה 1800.

 

הטבות משכנתא לנכים ובעלי מוגבלויות

 

מגיע לכם תוספת ניקוד לזכאות האישית, על פי סוג הנכות שלכם ועל פי כללי משרד הבינוי והשיכון. תוכלו לקבל סיוע למשכנתא מסובסדת בתנאים מועדפים ובריבית מועדפת. נכי משרד הביטחון זכאים להלוואה נוספת מחוץ להטבת משכנתא בתנאים נוחים ולעיתים גם למענקים שונים.
עם זאת, ישנם לפחות 2 אתגרים אפשריים בנוגע להטבת משכנתא לנכים ובעלי מוגבלויות, כמו:

1- ביטוח חיים שזהו תנאי הכרחי הנדרש על ידי הבנקים לקבלת משכנתא כיום. חלק מהנכים ובעלי מוגבלויות הם מסורבי ביטוח ובאין ביטוח הבנקים מסרבים לתת משכנתא בין אם זו הטבת משכנתא או משכנתא משלימה מהבנק. אך גם לזה יש פתרונות יצירתיים שאפשר לקחת בחשבון.
2- בנקים אינם מכירים בקצבה מביטוח לאומי כהכנסה חודשית. במקרה כזה יש לגייס ערב תומך בדרך כלל אחד מההורים או האחים לצורך בטחון להחזר התשלום החודשי.

 

הטבה למשכנתא ליוצאי העדה האתיופית


כאן מדובר על תכנית ממשלתית הנקראת תכנית חומש. הטבת המשכנתא ניתנת ל 200 זוכים בלבד בהגרלה בכל שנה, גובה הטבת המשכנתא עד 600 אלף והיא ניתנת בתנאי ריבית מיוחדים ולתקופה של 25 שנים. ההון העצמי הנדרש עבור הדירה שאתם רוצים לרכוש הינו 5% בלבד מערך הנכס, בכל פרויקט שבו תבחרו ברחבי הארץ. הטבת המשכנתא ב 10 השנים הראשונות היא ללא ריבית כלל וב 15 השנים האחרונות הריבית תהיה 2% בלבד. כדי לקבל את הזכאות עליכם להירשם בבנקים לאחר מכן לזכות בהגרלה, לממש את הקנייה תוך 4 חודשים וכמובן להציג מסמכים המאמתים שאתם יוצאי אתיופיה. אם נולדתם בארץ עליכם יהיה להמציא מסמכים של הוריכם בהתאם. במידה ולא זכיתם עליכם להמתין לפחות שנה כדי להגיש שוב מועמדות.

 

בכל מקרה, מומלץ מאד לקחת יועץ משכנתא מקצועי שידע לכוון אתכם נכון יחסוך לכם הרבה זמן, כאב ראש והרבה כסף.

 

מלאו את הפרטים בטופס כדי לקבל עד 3 הצעות שונות לייעוץ ולשירות שיכולים לתת לכם יועצי המשכנתאות המומחים שלנו כדי שתוכלו לקבל את הפתרון הטוב ביותר לבקשה שלכם.

 

אצלינו תקבלו רק הצעות המתאימות במדוייק לפרופיל הבקשה שלכם ולגובה התקציב שהגדרתם מראש.

 

חסכו זמן, טרלה וכסף - במקום אחד!

 

קונטקט - לעמוד בציפיות - CONTACT

 

 

השוואת ספקים במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו