איך לקבל הלוואה להרחבת העסק לחברות ועסקים גדולים?

מחפשים מימון או אשראי להגדלת והרחבת העסק או החברה?

 

הגעתם למקום הנכון!

 

אנחנו נספק לכם את כל המידע על מקורות המימון השונים לקבלת מימון לעסקים גדולים וחברות, בתנאים אטרקטיביים ומשתלמים ביותר.

 

רוב החברות ובעלי העסקים הגדולים בישראל מתמודדים באופן יום יומי עם תחרות גבוהה בכל ענפי המשק כמעט. הסיבות לכך הן בעיקר בגלל שמדינת ישראל היא כלכלה קטנה מידי שרוב האוכלוסיה שבה מתרכזת באזור מרכז הארץ וכן ישנן עלויות גבוהות של ניהול עסקי עקב מיסים גבוהים יחסית לעולם המערבי. במקרה בעל עסק רוצה לקדם את עצמו מעל החברות המתחרות שלו, האפשרות היחידה שבדרך כלל יש לו היא התרחבות ופיתוח לתחומים נוספים. בכתבה זו נסקור את האופציות הקיימות בשוק לנטילת הלוואה עסקית לצורך הרחבת העסק או החברה שלכם.

 

פתרונות הלוואה להרחבת העסק מהבנקים

 

ברוב המקרים, כאשר בעל עסק מעוניין לקבל אשראי להרחבת העסק, הכתובת הראשונה שהוא יפנה אליה תהייה הבנק בו מתנהל חשבונו העסקי. מחלקת האשראי של הבנק לא מעניקה הלוואות בצורה אוטומטית, אלא קודם בודקת לעומק נתונים הקשורים למטרת ההלוואה, סכום האשראי, סיכוני האשראי של בעל העסק והבטחונות שיש ברשותו. 

לנטילת הלוואה מהבנק ישנם יתרונות של ריבית נמוכה יחסית בהשוואה למקומות אחרים ונוחות של התנהלות מול אותו הבנק המוכר שבו בעל העסק מנהל את חשבונו וכן תחושת היציבות והבטחון בעבודה מול גוף שנמצא תחת פיקוח ממשלתי צמוד. אבל חרף כל זאת, אנחנו עדים בשנים האחרונות לעסקים רבים המתקשים לגייס אשראי דרך הלוואה בנקאית עקב שינויים שחלו במדיניות הבנקים. הדרישות מהלווים נהיו מחמירות הרבה יותר והם נדרשים להציג בטחונות ברמה גבוהה מאד, מה שבדרך כלל לא קיים אצל עסקים רבים.

 

בנקים המעניקים הלוואות הרחבת העסק

 

המקור האפשרי הראשון של הלוואות בזק לעסקים הם הבנקים. כמעט כל הבנקים הגדולים בארץ מציעים הלוואה דיגיטלית בלי יותר מידי בירוקרטיה, בלי בטחונות ובזמן קצר.

 

1. בנק לאומי - מציע הלוואה בסכום של עד 200,000 ש"ח ולפרק זמן של עד 5 שנים.

 

2. בנק הפועלים - שירות אשראי ברגע לעסקים מאפשר לכם לקבל עד 400,000 ש"ח, גם כן לעד 5 שנים.

 

3. בנק דיסקונט - הלוואה מיידית לעסקים של דיסקונט היא בסכום של עד 100,000 ש"ח. תנאי ההחזר נקבעים בהתאם לסוג העסק.

 

4. בנק אגוד - מציע הלוואות מהירות גם לעסקים, כולל כאלה שאין להם חשבון בבנק זה, בסכום של עד 40,000 ש"ח.

 

5. בנק הבינלאומי - הלוואות אונליין בסכום של עד 150,000 ש"ח ולפרק זמן של עד 8 שנים.

 

6. בנק אוצר החייל - אשראי ישיר בגובה 150,000 ש"ח ולתקופה של עד 7 שנים.

 

בכל המקרים הריבית תקבע על בסיס ריבית הפריים ולפי המאפיינים הספציפיים של העסק שלכם. 

 

הלוואת משכנתא מסחרית

 

אופציה נוספת לנטילת הלוואה מהבנק היא הלוואת משכנתא מסחרית. ההלוואה ניתנת כנגד בטחונות ממשיים של נכסי נדל''ן. בעצם מדובר כאן במשכנתא לכל מטרה, שהיתרון הגדול שלה טמון בריביות הנמוכות שלה. בנוסף, ההחזרים שלה יכולים להתפרש על פני תקופה ארוכה מאד, מה שבעצם מקטין את ההחזר החודשי. החיסרון של משכנתא מסחרית הוא שהלוואה מסוג זה משעבדת את נכס הנדל''ן לטובת הבנק. את ההלוואה הזו כדאי לקחת אם קיים צורך ממשי בהשקעה רצינית מאד בעסק.

 

הלוואת סולו ללא בטחונות

 

אם בעל העסק הינו אדם מהימן בדרך כלל, הוא יוכל להנות ביתר קלות מהלוואת סולו לעסק או לחברה שלו. הלוואה זו ניתנת ללא בטחונות וולא ערבים דרך הבנק. הערבות היחידה שניתנת היא אמינות בעל העסק ועמידתו בהתחיבויות הפיננסיות שלו לאורך השנים. ככל שמצבו הפיננסי טוב יותר, כך סכום ההלוואה שיוכל לקבל יהיה גבוה יותר. הלוואה עסקית על סמך מהימנות של הלקוח הולכת ונהיית רווחת יותר במקביל לאפשרות לבדוק לעומק את מהימנות הלקוח בצורה מיטבית על ידי המיחשוב והמערכות הטכנולוגיות.

 

פתרונות להלוואות להרחבת העסק מגופים חוץ בנקאיים

 

מלבד מהבנקים ישנם  גופים חוץ בנקאיים שישמחו להעניק לכם הלוואה להרחבת העסק. בין הגופים החוץ בנקאיים שעוסקים במתן אשראי עסקי נמצאים: חברות האשראי כגון: מקס מבית לאומי קארד, ישראכרט, כ.א.ל, מימון ישיר ועוד. במימון ישיר למשל אפשר לקבל הלוואה מידית בסכום של עד 80,000 ש"ח, בלי לתת שיעבודים ובמהירות יחסית רבה, כשתקופת ההחזר של ההלוואה היא עד 60 חודשים.

 

גם חברת כרטיסי האשראי כ.א.ל מעניקה אפשרות של הלוואות מהירות לעסקים בסכום של עד 80,000 ש"ח ולתקופה של עד 60 חודשים. מקס עסקים (לאומי קארד) מעניק הלוואת בזק לעסק בסכום של עד 500,000 ש"ח (!), בלי בטחונות ולתקופה של עד 5 שנים. עסקים שסולקים עסקאות דרך לאומי קארד יכולים לקזז מבעל העסק את ההחזר החודשי של ההלוואה מהסכומים שנכנסים אליהם על ידי הסליקה. בישראכרט סכום ההלוואה המרבי יקבע בהתאם למאפייני העסק הספציפי וכן הם מציעים פתרונות מותאמים אישית לעסקים שסולקים עסקאות דרכה.

 

גם חברות ביטוח כמו מגדלהפניקס ואחרות מציעות הלוואות - על בסיס שעבוד של מוצר פנסיוני כגון: קרן פנסיה, קופת גמל וכו'. בנוסף ישנן עוד חברות רבות שלא כולן מוכרות המעניקות אשראי עסקי מהיר באישור ובפיקוח משרד האוצר. היתרון העיקרי שלהם הוא הגמישות המרבית וכן האפשרות לקבל את הכסף תוך פרק זמן קצר יחסית לבנקים, החיסרון שלהן הוא הריביות הגבוהות שלהן.

 

בין החברות החוץ בנקאיות הבולטות: אילון השקעות, גמא ,פנינסולה, נאוי גרופ ועוד.

 

 

הלוואות בערבות מדינה

 

בנק לאומי הוא אחד הבנקים שמעניקים הלוואות לעסקים בערבות מדינה ובתנאים משופרים. התהליך עצמו מבוצע לא מול הבנק אלא דרך אחת משתי חברות שנבחרו גם הן במכרז למטרה זו, BDSK ו- GSE. על-מנת למקסם את הסיכוי לקבל את ההלוואה ולעבור את התהליך במינימום זמן חשוב להבין מהם המסמכים שצריך להכין, אילו סכומים תוכלו לקבל, עבור איזה מטרות וכיצד נבחנת כל בקשה להלוואה.

 

מהם סכומי ההלוואות שאפשר לקבל מבנק לאומי בערבות מדינה?

 

בשנת 2018 הוגשו כ-7,500 בקשות להלוואה בערבות מדינה, ומתוכן אושרו למעלה מ-4,000. סך האשראי שגויס בדרך זו: 1.62 מיליארד ש"ח. ישנם שלל מסלולים שבהם אפשר לקבל מבנק לאומי הלוואה בערבות מדינה ובהתאם למסלול נקבע הסכום המקסימלי:

 

עסקים בהקמה - עד 500,000 ש"ח

עסקים שהמחזור השנתי שלהם הוא פחות מ-6.25 מיליון ש"ח - 500,000 ש"ח

עסקים עם מחזור שנתי של מעל ל-6.25 מיליון ש"ח - 8% מהמחזור

עסקים עם היקף יצוא שנתי של 250,000$ או יותר - 12% ממחזור המכירות

מסלול השקעות בתעשייה - 90% מההשקעה או 15% מההכנסות (הסכום הנמוך מבין השניים)

 

איך נוטלים הלוואה להרחבת העסק בצורה נכונה?

 

במידה ואתם זקוקים להלוואה עסקית בזמן הקרוב, כדאי שתעשו את זה בצורה הנכונה שתבטיח לכם חסכון בעלויות של ריביות ומסלולי החזר שתוכלו ולעמוד בהם בקלות יחסית. לכן, פנו לאחד מיועצי הכלכלה שלנו, כאן, בקונטקט שישמח לעמוד לשירותכם ולהדריך אתכם מה עליכם לעשות כדי לקבל הלוואה עסקית משתלמת המותאמת בדיוק לצרכים וליכולות שלכם.

 

כל מה שעליכם לעשות זה, להשאיר את הפרטים שלכם בטופס המצורף והמערכת שלנו תשלח אליכם עד 3 הצעות מיועצים כלכליים מומלצים באזור מגוריכם העונים במדוייק על נתוני הבקשה שלכם

 

חכסו זמן, טרחה וכסף - במקום אחד!

 

קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT

 

 

השוואת יועץ פיננסי בהלוואות לעסקים

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו