איך לקבל הלוואת גישור למשכנתא לקניית בית?

רוצים לקנות בית חדש אבל תקועים עם הדירה הישנה ולא מצליחים למכור?

 

אין מה לדאוג!

 

אצלינו תוכלו לקבל את הפתרון המושלם למימון חלופי עד למכירת הדירה הישנה, כך שתוכלו לקנות בית חדש עוד לפני שמכרתם את הבית הקודם!

 

משפרי דיור שרוצים למכור את הנכס הקיים בלי לחץ זקוקים למימון חלופי - כלומר פתרון לתקופת הביניים שבין התשלום עבור הבית החדש לבין קבלת מלוא התמורה עבור הדירה הישנה. האופציה המומלצת במקרים אלה היא הלוואת גישור שמתווספת למשכנתא. משכנתא כזו מוכרת בשמה הנפוץ יותר: משכנתא עם גרייס. עוד המלצה חשובה היא להיעזר ביועץ משכנתאות מנוסה כדי לא לשלם יותר מדי על הכסף שמאפשר את דחיית מכירת הדירה הקיימת.

 

מה חשוב לבדוק כשמבקשים הלוואת גישור?

 

המאפיין העיקרי של הלוואת גישור הוא שההחזר מתבצע בבת אחת, לאחר פרק זמן שנקבע מראש. לאורך תקופת ההחזר משולמות רק הריבית וההצמדה (אם ישנה) על ההלוואה, ובחלק מהמקרים לא מתבצע שום תשלום עד לסוף התקופה, ולכן שם נוסף לפתרון מימון זה הוא הלוואת בלון (כי הסכום "מתנפח" בהדרגה).

 

הלוואה זו גם מוכרת בשם הנפוץ יותר שלה והוא: הלוואת גרייס או משכנתא גרייס, בה במשך התקופה המוגדרת מראש הלווים משלמים רק את יתרת הריביות על ההלוואה ורק לאחר תום התקופה מתחילים לשלם את הקרן + הריביות הנותרות.

 

מי שזקוק להלוואה מסוג זה חייב לבחון 2 דברים:

 

1. הריבית - הריבית על הלוואת בלון גבוהה יותר מהריבית המקובלת על המשכנתא. בהתאם חשוב במיוחד לבצע סקר שוק מקיף ככל האפשר.

 

2. מסלול - הריבית יכולה להיות קבועה או על בסיס הפריים, וכמו כן ישנן הלוואות גישור צמודות למדד והלוואות לא צמודות. כשיוצרים תמהיל משכנתא, ישנם מספר כללים חשובים של בנק ישראל שנועדו להגן על הלווים - למשל לפחות שליש מהסכום בריבית קבועה. כשמצרפים גם הלוואת גישור, התנאים של בנק ישראל לא מחייבים אבל כן כדאי לקחת אותם בחשבון כדי לא להיחשף לסיכונים גדולים מדי.

 

האם אפשר לפרוע הלוואת בלון לפני המועד?

 

סעיף נוסף שחשוב לבחור בכל הלוואת בלון (שאגב, לעתים נקראת גם הלוואת בוליט או הלוואת גרייס) הוא האפשרות לפירעון מוקדם.

 

כל מי שלוקח הלוואה כזו כדי לגשר על התקופה שבין רכישת הדירה החדשה לבין מכירת זו הישנה מן הסתם לא יכול לדעת בוודאות מתי הוא יגיע לעסקה משתלמת מבחינתו על הנכס הקיים. אם למשל נלקחה הלוואת גישור ל-3 שנים וכבר אחרי שנתיים התקבלה מלוא התמורה עבור הדירה הישנה, אפשר להשתמש בכסף כדי לפרוע את ההלוואה וכך לחסוך לא מעט ריבית והצמדה (מה גם שהסכום שמתקבל עבור מכירת הדירה הקיימת מיועד בדיוק למטרה זו).

 

אם הבנק דורש מכם תשלום "קנס" מסוים על פירעון מוקדם, הדבר פוגע בכדאיות ובעצם מייקר את הלוואת הגרייס/הבלון/גישור/בוליט, ורצוי כמובן לקחת זאת בחשבון מראש.

 

איפה אפשר לקבל הלוואה למשפרי דיור?

 

המקור העיקרי לקבלת הלוואת בלון / גישור / בוליט או גרייס הוא הבנקים ובפרט הבנק שבו נלקחת המשכנתא. יחד עם זאת גם גופים חוץ בנקאיים עשויים להעניק הלוואות למשפרי דיור, בלי קשר למשכנתא (שעבורה משועבד הנכס החדש ולא זה הקיים) - כך שהאפשרויות רבות במיוחד.

 

הנה מספר דוגמאות של הלוואת בוליט בבנקים הגדולים:

 

א. מזרחי טפחות - מציע הלוואת בלון מלא (שבה לא משלמים שקל לאורך תקופת ההחזר) לשנה עד שנתיים והלוואות בלון חלקי (שבהן הריבית וההצמדה כן משולמות מדי חודש ורק הקרן מוחזרת במלואה בסוף התקופה) לשנתיים עד שלוש.

 

ב. בנק ירושלים - מציע הלוואת בלון מיידית בסכומים גדולים ללקוחות כל הבנקים.

 

ג. בנק הפועלים - מעניק הלוואות גישור לרכישת דירה למשפרי דיור.

 

איך משיגים הלוואת בלון בתנאים אופטימליים?

 

השאירו בטופס כאן למטה את הפרטים שלכם והמערכת הטכנולוגית שלנו תסרוק עשרות נותני שירות בתחום המשכנתאות ותשלח אליכם עד 3 הצעות העונות בדיוק לפרופיל הבקשה שלכם.

 

קבלו השוואת יועצי משכנתאות מומלצים באזור מגוריכם המתמחים בנטילת הלוואות גישור/בלון בבנקים השונים בתנאים אטרקטיביים וחסכו זמן, טרחה וכסף רב - הכל במקום אחד!

 

קונטקט - לעמוד בציפיות - CONTACT

 

 

השוואת ספקים במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו