מה עדיף: הלוואת משכנתא או הלוואת סולו רגילה ללא בטחונות?

אם אתם מתלבטים בנוגע לנטילת משכנתא או הלוואת סולו רגילה ללא בטחונות ולא יודעים במה לבחור,

 

הגעתם למקום הנכון!

 

אנחנו נציע לכם את הדרך הממולצת ביותר עבורכם עם התאמה מדוייקת לצרכי משק הבית שלכם.

 

כאשר עולה השאלה של משכנתא או הלוואה, צריך קודם לעשות סדר במונחים הללו לפני שנוכל להגיד מה עדיף על פני מה. רוב האנשים חושבים שהלוואת משכנתא מזוהה עם רכישת דירה בלבד, אבל למען האמת זהו לא הפתרון היחיד. אפשר לקחת הלוואה רגילה לשם כך או אפילו כמה הלוואות במקביל. בכתבה זו נביא בפניכם את המאפיינים של כל אחת מהאפשרויות הללו ואיך ניתן לדעת מה עדיף על מה.

 

הלוואת משכנתא, הלוואת סולו ומה שבינהן

 

כנקודת מוצא צריך לזכור שגם משכנתא היא בעצם הלוואה ולכן ישנם אנשים שהגבולות בין משכנתא לבין הלוואה רגילה נראים להם לא ברורים. זה נכון במידת מה, אבל ישנם כמה הבדלים.

ההבדל הראשון הוא שמשכנתא משמשת כמעט בכל המקרים לרכישת נכס נדל''ן והלוואה רגילה לעומתה יכולה לשמש למטרות אחרות ומגוונות. 

 

שעבוד הנכס לבנק

 

מאפיין נוסף ומרכזי של המשכנתא הוא שהיא ניתנת תמורת שעבוד של הנכס לבנק. זאת אומרת, שאם מסיבה כל שהיא התשלומים לא יועברו לבנק על פי ההסכם שנקבע, הבנק רשאי ךהעביר את הכנס לבעלותו ולהוציאו למכירה. 

במקרה של הלוואה רגילה גם צריך להחזיר את הכסף בזמנו, אבל כאן לא מסכנים את הנכס עצמו.

 

ההבדלים בתנאים

 

ישנם מספר הבדלים מבחינת תנאי העסקה שיש להתייחס אליהם. ההבדל הראשון הוא סכומי הכסף הרלוונטיים. בדרך כלל, משכנתא תהייה באחוזים נכבדים מגובה הנכס שהופכים להיות מאות אלפי שקלים. במקרה של הלוואה, הסכומים בדרך כלל יהיו פחותים יותר, הם יתחילו בכמה אלפי שקלים ועד עשרות אלפי שקלים. ישנם מקרים שבהם ניתן לקבל הלוואה בסכומים גבוהים יותר, לדוגמה אדם המעוניין לפתוח עסק.

ישנו הבדל משמעותי בפריסת התשלומים. תשלומי משכנתא מתפרסים לרוב על פני עשרות שנים, ותשלומי הלוואה לעומת זאת, מתפרסים על תקופה קצרה מאד, עד מספר שנים בודדות לכל היותר. 

ברמת המורכבות, משכנתא נחשבת למסובכת יותר בגלל המסלולים הרבים שלה. 

 

משכנתא לכל מטרה - משכנתא משלימה: פתרון ביניים

 

במידה וכבר קיים נכס ברשותכם או שיש לכם נכס של ההורים שניתן לשעבד אותו, תוכלו לקחת משכנתא לכל מטרה הנקראת גם משכנתא משלימה. בנטילת משכנתא לכל מטרה תוכלו לקבל עד 50% משווי הנכס כנגד שעבוד שלו לבנק. בהלוואה כזו תוכלו להנות מהלוואה בסכומים גדולים ועם תנאי החזר של משכנתא רגילה. משכנתא לכל מטרה - כשמה כן היא, ניתנת למטרות מגוונות כגון: שיפוץ, השבחת נכס, מימון לימודים ועוד.

 

משכנתא או הלוואה - מה עדיף?

 

ישנו הבדל ברמת האטרקטיביות של כל אפשרות. מבחינת תנאים - משכנתא יכולה להיות יותר משתלמת, כי אחוזי הריביות שלה נמוכים הרבה יותר, הבעיה היא שהסכומים גדולים כל כך, שגם אחוזים מזעריים הופכים עד מהרה לגבוהים במצטבר לאורך כל התקופה. חשוב לזכור שבכל מקרה כל הלוואה צריכה להשקל לגופה והיא כוללת פרמטרים שונים שתלויים בגורמים שונים ומשתנים, כגון: הסכום הדרוש, הון עצמי, מצב פיננסי וכד'.

 

 

השאירו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ותוכלו לקבל עד 3 הצעות מחיר מיועצי משכנתאות מומלצים באזור מגוריכם, המתמחים בנטילת משכנתאות והלוואות בנקאיות לכל מטרה.

 

בעזרת המערכת החכמה שלנו אתם מקבלי רק הצעות רלוונטיות לפרופיל בקשתכם.

 

חסכן זמן יקר, מאמץ מיותר וכסף רב - במקום אחד!

 

קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT

 

 

השוואת ספקים במשכנתא לכל מטרה

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו