הסדרי חובות בלי פשיטת רגל ובלי הוצאה לפועל

יש לכם חובות ואינכם יכולים לעמוד בתשלומים לבעלי החוב? מתקשים לישון בלילות כתוצאה מעומס החובות? אתם אובדי עצות ולא יודעים כיצד לפעול? פוחדים להתמודד עם התוצאות? מתביישים ולא נעים לכם לחשוף את הבעיה? אל תחכו לרגע האחרון, התוצאות יכולות להיות הרבה פחות נעימות! מציאת פתרון לבעיה תיתן לכם איזשהו שקט נפשי שהעניינים מטופלים, שאתם יכולים לנשום ולהמשיך בחיים שלכם.


כדי לטפל בחובות שנוצרו באופן אחראי וכדי להימנע ממצבים קשים יותר כמו הוצאה לפועל או תביעות משפטיות, אתם יכולים להגיע להסדר חובות עם הבנק או עם נושים נוספים שיש לכם ולהגיע אתם להסדרי תשלומים שתוכלו לעמוד בהם. ככל שתקדימו לטפל בבעייה כן ייטב לכם.


אתם לא חייבים לעבור את התהליך הזה לבד, רצוי ומומלץ מאד לקחת עו"ד או משרד המתמחה בהסדרי חובות. אתם ממילא לא ערוכים לנהל משא ומתן שכזה בגלל המעורבות הרגשית המכבידה עליכם וגם בגלל שאין לכם את הניסיון הדרוש לנהל משא ומתן שכזה. כך אתם גם נמנעים מאי הנעימות בעימות מול כל נושה ונושה.

 
במקרה ואין לכם עדיין תיקים בהוצל"פ או תביעה משפטית שנפתחה נגדכם על ידי אחד מהנושים, ההליך אינו מצריך פנייה לבית משפט או להוצאה לפועל. אחרי שפניתם לעו"ד מנוסה בתחום, עורך הדין דואג קודם כל לעצור את כל ההליכים נגדכם אם כבר התחילו כאלו ולמנוע את אלו שבדרך. אחר כך הוא מייעץ להם מהי הדרך הנכונה לבצע את הדברים.


הוא פונה בשימכם לכל אחד מהנושים כדי להגיע עם כל אחד מהם להסכמה על גובה החוב ועורך משא ומתן עבורכם מול הנושים כדי להפחית את החוב ולפרוס אותו לתשלומים נוחים ובסופו של דבר נחתם הסכם עם כל אחד מהנושים לגבי גובה החוב וסכום ההחזר החודשי, מספר התשלומים ועוד... על ידי הליך זה בעצם אתם נמנעים מצווי עיקול של הוצל"פ, מתביעות משפטיות ומימוש נכסים. כמובן שברגע שנחתמים ההסכמים עם הנושים עליכם לעמוד בתשלומי החובות כפי שנחתמו ובתום התשלומים ייחשב כאילו שילמתם את החוב במלואו. יש הרבה מצבים שעורכי דין מצליחים להפחית סכומים משמעותיים ביותר מגובה החוב המקורי.


אם כבר הגעתם למצב שקיימים נגדכם תיקים בהוצל"פ גם אז, אל תפעלו לבד, הגנו על עצמכם וקחו עו"ד מנוסה בתחום כדי שגם אז יוכל לעצור את ההליכים נגדכם בהוצל"פ ויוכל לערוך עבורכם משא ומתן מול הנושים ולהגיע עמם להסדרים מחוץ להוצל"פ. בכל הסכם שיחתם בינכם לבין הנושים ייסגר התיק הרלוונטי הקיים בהוצל"פ, זה ישתלם לכם יותר מאשר שהוצאה לפועל יקבעו עבורכם את ההחזרים. תצטרכו לעבוד חקירת יכולת יוטלו נגדכם הגבלות למיניהן ועוד... קראו את המאמר באתר שלנו על הליכי הוצאה לפועל.


כמו כן יש לכם אפשרות להגיש בקשה לבית המשפט המחוזי, כל אחד באזור מגוריו, להסדר נושים גם אם עדיין לא נפתחו נגדכם הליכים (סעיף 19 א לפקודת הנושים). בית המשפט יאשר את ההסדר לפי שיקול דעתו ויבחן את סבירות ההסדר ואת ההתנהלות שלכם. כל זאת אם החוב שלכם הוא מעל  35 אלף שח ויש לכם לפחות 30% מערך החוב בכסף נזיל על מנת לשלם לנושים מקדמה כלשהי ולהראות רצינות בתהליך. כמובן שיש לכם עדיין את האופציה ללכת על פשיטת רגל או על איחוד תיקים בהוצל"פ. קראו את המאמרים שכתבנו באתר כדי לקבל מושג במה זה כרוך.


כל הנאמר במאמר זה אינו מחליף התייעצות עם עו"ד ולא מהווה ייעוץ משפטי כלשהו. מומלץ בכל מקרה של חובות לנושה אחד או יותר כולל בנקים לפנות למשרד עו"ד המתמחה בתחום.

מלאו את הפרטים שלכם כדי שתוכלו לקבל ייעוץ ממשרד עורכי דיו המתמחה בתחום ולישון טוב יותר בלילות.

השוואת עורכי דין פשיטות רגל והוצאה לפועל במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו