הסכם ממון למשכנתא - מה זה ואיך עושים את זה נכון?

מעוניינים לקבל מידע על הסכם ממון למשכנתא?

 

רוצים לדעת מתי עושים הסכם ממון על דירה?

 

טוב מאד שהגעתם לכאן!

 

בעמוד זה תוכלו לקבל את כל התשובות לשאלות אלו בנוגע למשכנתא עם הסכם ממון, מתי עושים את זה, איך מאשרים כזה דבר ועוד.

 

מה זה הסכם ממון?

 

הסכם ממון כולל את אופן החלוקה של הדירה או את השווי הכספי שלה בין בני זוג בתהליכי גירושין. הוויכוח על הדירה יכול להיות הבעיה העיקרית לחתימה על הסכם הממון. במידה ובדירה נרכשה לפני הנישואים על ידי אחד מבני הזוג, או התקבלה בירושה, יהיה קל יותר להסכים עליה.

 

הסכם ממון במשכנתא

 

על פניו, נראה שיהיה קל יותר לאחד מבני הזוג לדרוש את החזקה של מחצית הדירה, אם חלק ממנה מומן על ידי נטילת משכנתא בנקאית או משכנתא חוץ בנקאית ובמהלך שנות הנישואים היתה קיימת שותפות בעול משק הבית.

 

כדאי להתייעץ על עורך דין המתמחה בעיניני משפחה ורכוש ויתכן שהפתרון הנכון במקרה כזה, הוא מכירת הדירה וחלוקת הסכום שיתקבל שווה בשווה בין שני בני הזוג. במקרה של שירה שיש עליה משכנתא, ישנם הליכים מיוחדים שחשוב לבצע עוד לפני מכירת הדירה ולעגן גם אותם בהסכם הממון ובהסכם המכר. 

 

חשוב שתהיו מכוסים

 

במידה וניתן לפרוע את הלוואת המשכנתא על הדירה, כדאי ומומלץ מאד לעשות זאת. בדאך כלל זו אופציה לא ריאלית כ''כ ולכן מומלץ לפנות לאנשי המקצוע המתאימים כדי להסדיר את הנושא.

 

לא משנה באיזו אופציה תבחרו בסוף, תמיד חשוב שבהסכם הממון על דירה שיש עליה משכנתא יהיו כלולים כל הסעיפים בצורה ברורה ומסודרת. חשוב מאד לא להשאיר אף סעיף לא ברור או עמום ולא מובן, כדי למנוע מריבה בשלב שבו תדרשו ליישום ההסכם.

 

כאשר פרידת בני הזוג מתרחשת לפני סיום תשלום המשכנתא, יש צורך לקבוע את אופן החלוקה של כל אחד מבני הזוג על פי טבלאת ההחזרים.

 

מתי הסכם הממון לא תופס?

 

במידה וסעיפי ההסכם לא קויימו במהלך שנות הנישואים, עלול לקבוע בית המשפט, כי הסכם אינו בר תוקף משום שלא היה תקף גם בחיי הזוג לפני שנפרדו.

 

לסיכום, 

 

כדאי להתייעץ עם  עו"ד או בורר, לגבי חלוקת הרכוש. כך תפיקו את הטוב ביותר שאתם יכולים מההליך הזה ותתחילו לחיות את חייכם החדשים בטוב.
 

לגבי המשכנתא, התייעצו עם יועץ משכנתא מקצועי מה הדבר הנכון לעשות במצב הנתון, לפני שאתם ניגשים לבנק. זה יכול לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים אם לא יותר לאורך חיי המשכנתא.

 

מלאו את הפרטים שלכם בטופס ותוכלו לקבל עד 3 הצעות מחיר מיועצי משכנתאות מקצועיים ומנוסים במיוחד בתחום של משכנתא בהליכי גירושין

 

המערכת החכמה שלנו סורקת עבורכם ומתאימה לכם את נותן השירות המתאים בדיוק לפרופיל בקשתכם.

 

חסכו זמן, כסף וטרחה מיותרת - במקום אחד!

 

קונטקט - לעמוד בציפיות -CONTACT

 

השוואת ספקים במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו