הערכת שמאי לפני חתימת חוזה - האם זה הכרחי?

עומדים לפני קניית דירה?

 

רגע לפני חתימת חוזה על קניית בית?

 

הגעתם לפה בדיוק בזמן!

 

אנחנו נדאג שתקבלו את המימון שאתם רוצים כדי לרכוש את הדירה שלכם על ידי הערכת שמאות מקרקעין נכונה שתוביל לקבלת מימון גבוה עד כמה שניתן כדי שלא יחסר לכם כסף לסגירת העסקה.

 

יועצי המשכנתאות המקצועיים שלנו יתנו לכם את כל הכלים כדי שתקבלו הערכת שמאי גבוהה - מה שיוביל לקבלת מימון בסכום גבוה יותר.

 

 כדאי שתדעו לפני שאתם חותמים על חוזה הקנייה דבר חשוב ביותר.  בשנת 2019 נכנס חוק חדש האומר שכל אחד שלוקח שמאי יכול להשתמש בהערכת השמאי לכל הבנקים. הבנקים אינם יכולים יותר לסגור אתכם עם רשימה קצרה של שמאים והבנקים לא יכולים לחייב אתכם לקחת שמאי אחר לכל בנק בנפרד. אלא שרובכם הקונים מזלזלים בהזמנת שמאי למשכנתא ומדלגים על ההליך הזה לפני שאתם חותמים על חוזה הרכישה. מסתמכים על זה שיהיה בסדר.


אסור לכם להסתמך על המזל משום שהערכת שמאי היא קריטית לקבלת המשכנתא מהבנק. אז אתם מבקשים 75% מימון משכנתא אתם חייבים לקחת שמאי לפני שאתם חותמים על החוזה, כי אם הערכת השמאי תהיה על סכום שהוא פחות מהסכום שעליו חתמתם בחוזה יהיה חסר לכם כסף כדי לסגור את העסקה.


לדוגמה: אם חתמתם על חוזה רכישת דירה בשווי של 2 מיליון שח ובקשתם מהבנק משכנתא של 1.5 מיליון שח שהם 75% מערך הקנייה והערכת השמאי על הדירה שקניתם תהייה רק 1.9 מיליון שח זה אומר שתקבלו מהבנק רק 1.425 מיליון כך שיהיה חסר לכם סכום של 75 אלף שח כדי לסגור את העסקה ואם אין לכם מאיפה להביא את הסכום הזה אתם תהיו בבעיה רצינית מול המוכר והעסקה עלולה להתפוצץ.
אז עשו לעצמכם טובה גדולה ואל תדלגו על תהליך של הזמנת שמאי להערכת הדירה שאתם הולכים לחתום עליה חוזה. נכון, זה כרוך בתשלום אבל יחסוך לכם עגמת נפש גדולה.


גם אם הזמנתם שמאי הבנק שולח שמאי משלו להערכת הדירה שאתם רוצים לקנות ולקבל עליה משכנתא ולעיתים יש פער בין מה שהשמאי שלכם קבע ובין מה שקבע השמאי של הבנק. זה נתון שאתם חייבים לקחת בחשבון בחישוב ההון העצמי שלכם.

 

איך מחושב סכום המשכנתא?


גובה המשכנתא שתקבלו יהיה תמיד על פי הסכום שיקבע השמאי בהערכתו ולא על פי הסכום  שחתמתם עליו בחוזה. זהו נתון חשוב וקריטי שלא הרבה יודעים לפני שהם חותמים על חוזה. לא תמיד יועץ המשכנתא בבנק יאמר לכם לקחת שמאי למשכנתא לפני שאתם חותמים חוזה, גם ברוב המקרים אתם מגיעים לבנק כבר אחרי שחתמתם על החוזה. לקחת שמאי למשכנתא מבטיח לכם שהדירה שאתם קונים היא במצב תקין  ושאין חריגות בבנייה, מה שיכול להוריד את ערך הנכס שאתם קונים.


השמאי מוודא שהדירה שאתם רוצים לקנות מתומחרת במחיר ריאלי ושאין בעיות ברישום הטאבו. תוכלו לקבל רשימת שמאים מאחד הבנקים וכפי שהזכרנו קודם תוכלו להשתמש בחוות הדעת של אותו שמאי לכל הבנקים. יכול להיות שהשמאי ירצה לראות חשבון ארנונה לדירה מיד שנייה נסח טאבו תכניות של הדירה זכרון דברים ועוד מסמכים. רק לאחר שהבנק יקבל את הערכת השמאי תוכלו לקבל את המשכנתא.


אם לדעתכם יש פער גדול מדי בין הערכת השמאי לבין המחירים שבהן נמכרות דירות באזור שאתם קונים אתם יכולים לבקש הערכת שמאי נוספת מטעם הבנק. יש מקרים שהבנק אינו דורש כלל הערכת שמאי כמו רכישת דירה חדשה מקבלן כשיש בנק שמלווה את הפרויקט ועוד.


כשאתם מקבלים הערכת שמאי לפני חתימה על חוזה בקניית דירה יד שנייה אתם יכולים להתמקח עם המוכר על מחיר הדירה ובמידה והמוכר לא יעתר לבקשתכם לסגת מהעסקה. אם אתם בכל זאת רוצים לרכוש את הדירה גם אם המוכר לא יגיע אתכם לפשר תצטרכו להמציא את הפער בסכום בעצמכם.


לרכוש בית ולקחת משכנתא הם תהליכים מורכבים הבנויים גם מהוצאות נלוות רבות. בידקו שאתם מעורים בכל ההוצאות ההכרחיות וכללו בתוכן גם הזמנת שמאי וגם יועץ משכנתא. כך תדעו בוודאות שקבלתם את המשכנתא הטובה ביותר שמתאימה עבורכם.

 

אז מה אפשר לעשות?

 

פלטפורמת קונטקט סורקת עבורך ספקי שירות  לפתרון הפיננסי המתבקש  ואת בעלי מקצוע האידיאליים ביותר בין מאות נותני שירות הרשומים בזירה ומתאימה מתוכם את בעלי המקצוע המומחים בתחום  הערכת שמאי נכונה ושולחת לך עד 3 יועצים המומלצים ביותר בהתאמה מדויקת לפרופיל בקשתך. 

 

 הפלטפורמה שלנו שלנו תחסוך לך זמן ומאמץ מיותר בחיפוש איש מקצוע במקום אחד! 

 

מלאו את הפרטים שלכם ממש כאן, עכשיו!

 

קונטקט - לעמוד בציפיות - CONTACT

השוואת יועצי משכנתאות במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו