איך לצמצם את החובות ואת החזרי ההלוואות

שקועים בהלוואות וקשה לכם לעמוד בהחזרים החודשיים?

 

רוצים להקטין את החוב לבנק? 

 

הנה מספר פתרונות יצירתיים של מימון ואשראי שעשויים לעזור לכם להקטין את החזרי החובות שלכם לבנק או בשוק החוץ בנקאי. 


הלוואה לכל מטרה כנגד שעבוד נכס כדי לצימצום חובות


תוכלו לקבל משכנתא כנגד שעבוד הדירה או הבית שלכם במידה ואין לכם משכנתא על הנכס, אך גם אם יש משכנתא על הנכס והיא לא מגיעה לגובה של 50-60% תוכלו לקבל משכנתא נוספת על ההפרש בין המשכנתא הקיימת לבין התקרה של עד 50-60%. משכנתא היא למעשה הלוואה לטווח ארוך, שבעזרתה תוכלו להקטין את ההחזר החודשי שיש לכם על הלוואות ו/או החובות הגדולים שההחזר שלהם הוא גבוה. בנק ישראל מגביל את גובה המשכנתא עד ל 50% מערך הנכס שלכם אך יש פעמים שתוכלו לקבל גם עד 60%. תוכלו לקבל משכנתא בנקאית או חוץ בנקאית, תלוי בדירוג הפיננסי שלכם.


הגדלת משכנתא  


אם כבר יש לכם משכנתא וחלפו מספר שנים ואתם יודעים שערך הנכס שלכם עלה מאז, תוכלו לקבל משכנתא נוספת על פי הערך החדש. למשל אם קניתם דירה שהיתה שווה 1.4 מיליון שח ולקחתם משכנתא של 400 אלף שח, קודם כל אתם רשאים לקבל עוד 300 אלף שח משכנתא כדי למצות את ה 50% שאתם יכולים, ואם הדירה כבר שווה היום 1.6 מיליון תוכלו לקבל גם 400 אלף שח ולשלם החזר קטן יותר ממה שאתם משלמים היום על ההלוואות האחרות שיש לכם בבנק או בשוק החוץ בנקאי. מומלץ להתייעץ עם יועץ משכנתא מקצועי ומנוסה.


הלוואה מהבנק בתנאים מועדפים  


ישנם מספר בנקים שיהיו מוכנים לתת לכם הלוואה עד לגובה של כ 200 אלף שח בתנאים טובים ובלבד שתעבירו את המשכורות שלכם (מינימום משכורת של 5000 שח) אליהם ותנהלו את חשבונכם אצלם. הם אפילו יאפשרו לכם לפרוס את ההלוואה לתקופה של 15 שנים. (למשל בנק ירושלים, דיסקונט ויהב)


הלוואה על חשבון הפנסיה או קרן השתלמות 


אם יש לכם קרן פנסיה, קרן השתלמות, קופות גמל או ביטוחי מנהלים תוכלו לקחת הלוואה על חשבון אחת מהאפשרויות בריביות נמוכות ובתנאים מועדפים. אם יש לכם כסף באחת מהאופציות שהזכרנו יכול  להיות שזה פתרון שישתלם לכם יותר מלקיחת משכנתא או הגדלת משכנתא.


משכנתא הפוכה 


אם לאחד מההורים שלכם יש נכס ללא משכנתא והם מעל לגיל 60 יוכלו ההורים לקחת משכנתא הפוכה על חשבון הנכס שלהם. במשכנתא הפוכה אין צורך להחזיר תשלומים חודשיים לא על הקרן ולא על הריבית. הריבית מצטברת לקרן וההחזר ישולם כאשר מוכרים את הנכס או בעת פטירת שני ההורים. מומלץ לקרוא חומר מעמיק יותר על משכנתא הפוכה לפני שמקבלים החלטה כזו וכמובן שצריך את הסכמת ההורים. מומלץ להתייעץ עם יועץ משכנתא מקצועי ומנוסה.


הלוואה בערבות מדינה לבעלי עסקים 


אם יש לכם עסק ואתם צריכים הלוואה לעסק, יש לכם אפשרות להגיש בקשה להלוואה בערבות מדינה עד לגובה של כ 500 אלף שח. הלוואה בערבות מדינה חייבת לכלול תכנית עסקית מקצועית וצריכה לענות על הקריטריונים של הוועדה המאשרת. נדרש פקדון בגובה של 25% מגובה ההלוואה. לא מומלץ לעשות לבד את התהליך כדי להימנע מסירוב של הוועדה. במידה ותקבלו סירוב לא תוכלו להגיש בקשה נוספת לפחות 6 חודשים לאותה ועדה.


גם במידה והוועדה תאשר לכם סכום כלשהו יכול להיות שהבנק שלכם יאשר לכם סכום שהוא פחות או בכלל לא, תלוי באיזה אחוז סיכון הבנק רואה את העסק שלכם. אל תפנו לבנק שאתם עובדים אתו כדי לקבל את ההלוואה בערבות המדינה במידה ואושרה לכם כזו. מומלץ להתייעץ עם יועץ פיננסי שמנוסה בהלוואות מסוג זה.


הלוואה כנגד שעבוד נכס מסחרי 


אם יש לכם נכס מסחרי כלשהו כמו חנות, מחסן או משרד, הבנקים המסחריים יהיו מוכנים לתת לכם הלוואה כנגד שעבוד הנכס המסחרי עד לגובה של עד 70% מערך הנכס. זו עוד אופציה שיכולה לחלץ את העסק שלכם מקשיים כלכליים. מומלץ להתייעץ עם יועץ פיננסי מתאים.


הלוואות חברתיות 


תוכלו לקבל הלוואה חברתית עד לגובה של 100 אלף שח. הלוואות חברתיות הן דבר חדש יחסית בשוק, ניתן לקבל הלוואה חברתית מגוף פיננסי חוקי לחלוטין ולא שוק אפור. הלוואה חברתית מבוססת על בעלי הון שמעוניינים להלוות כספים לאנשים שצריכים הלוואות. מבחינת בעלי הכספים הם מקבליים תשואה טובה יותר לכספם מאשר בבנק ולכם זה משתלם כי הריביות סבירות וההחזרים סבירים.


הלוואה לכל מטרה בשעבוד רכב 


אם יש בבעלותכם רכב יוקרה שמחירו גבוה או רכב שערכו בשוק עומד בין 80-100 אלף שח והרכב אינו משועבד, תוכלו לקבל הלוואה כנגד שיעבוד הרכב שלכם. את הכסף אתם מקבלים מיידית. גובה ההלוואה יהיה עד לגובה של כ 50% מערך הרכב בשוק.

 

לסיכום:

 

אם נקלעתם לקשיים ואתם לא מצליחים לצאת מהחובות, מומלץ לפנות ליועץ לכלכלת המשפחה כדי שיעזור לכם לבנות תכנית הבראה ליציאה מהחובות ולניהול נכון של התקציב המשפחתי שלכם כדי שתוכלו לחיות חיים ללא המתח הנפשי שכרוך בהתעסקות בחובות ובכיבוי שריפות ולמען השקט הנפשי שלכם.


מלאו את הפרטים בטופס שבצד העמוד ותקבלו מאיתנו עד 3 הצעות של יועצים מומלצים לכלכלת המשפחה שיוכלו להדריך אתכם בדרך לחירות כלכלית.

 

קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT

 

 

השוואת יועצים לכלכלת משפחה בייעוץ לכלכלת המשפחה

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}