איך בוחרים רואה חשבון אופטימלי לעסק - טיפים בבחירת רואה חשבון

מחפשים רואה חשבון לבית העסק?

 

הגעתם למקום הנכון!

 

אנחנו נספק לכם את כל המידע הדרוש על בחירת רואה חשבון אופטימלי לבית העסק ונדאג לכך שתקבלו החלטה מושכלת בבחירת רואה החשבון שלכם על ידי השוואת רואי חשבון מומלצים עד לבחירת רואה החשבון האידיאלי.

 

כל עסק זקוק לשירותים מקצועיים של גורמים רבים. רואה החשבון הוא אחד החשובים שבהם, גם כדי להבטיח התנהלות נכונה מול רשויות המס ואפס הסתבכויות איתן, וגם כדי שבעל העסק ידע בדיוק מה מצבו הפיננסי בכל נקודת זמן ויוכל לקבל את ההחלטות האופטימליות. כדי שגם אתם תיהנו מהשירות הטוב ביותר של רואה החשבון המתאים ביותר לסוג העסק שלכם הכנו עבורכם רשימת טיפים לבחירה מושכלת. המלצה נוספת היא להיעזר בניסיון של CONTACT ולמצוא בעזרתנו רו"ח ספציפי באזור שלכם.

 

1. לא להתפשר על רואה חשבון ללא ניסיון

 

הפרמטר הראשון שחשוב לבדוק במסגרת בחירת רואה חשבון לעסק הוא הניסיון.

 

כמו בתחומים רבים אחרים שמחייבים השכלה פורמלית, אין תחליף לידע שנצבר תוך כדי עבודה בשטח. בנוסף רואי חשבון מנוסים כבר מכירים מן הסתם לא מעט אנשים ברשויות המס, וגם לקשרים האישיים שנוצרים יש תרומה להבטחת ההתנהלות המוצלחת של העסק שלכם עם מס הכנסה, מע"מ וכו'. אם תמצאו רואה חשבון עם ניסיון ספציפי בעבודה עם עסקים בסדר הגודל שלכם ובתחום הפעילות שלכם - זהו יתרון משמעותי.

 

2. רואה חשבון או יועץ מס?

 

התאמת רואה חשבון לעסק מחייבת גם הבנה של ההבדלים בינו לבין יועץ מס.

 

באופן כללי יועצי מס מספקים שירות מצומצם יותר שמיועד בעיקר לעסקים קטנים ולא מתאים לחברות. רואי חשבון לעומת זאת מעניקים שירות כולל - תכנון מס, ייעוץ פיננסי, הכנת דוחות תקופתיים, ניתוח דוחות כספיים וליווי שוטף בכל החלטה שקשורה להתנהלות הפיננסית של העסק.

 

ההבדלים בין שני סוגי אנשי המקצוע מתבטאים גם בהכשרה: יועצי מס עוברים קורס שנמשך כשנתיים, ואילו רואה חשבון הוא בעל תואר אקדמי ובוגר מסלול שנמשך 3.5 שנים וכולל בחינות הסמכה רבות. הידע הרב שצוברים רואי חשבון תוך כדי לימודים ממושכים ותובעניים אלה הוא בעל ערך עצום לכל עסק.

 

3. איך תבטיחו קבלת יחס אישי?

 

פרמטר נוסף שמשפיע על התאמת רואה חשבון לחברה הוא היקף הפעילות החשבונאית שלכם. לעסק קטן כדאי לבחור רואה חשבון עצמאי או משרד רואי חשבון קטן גם כן, וכך להבטיח קבלת יחס אישי ושירות קשוב לאורך כל הדרך. לחברות גדולות נדרש בדרך כלל משרד רואי חשבון גדול יחסית עקב היקף העבודה, ובמקרים אלה מומלץ שלא להתפשר על איש מקצוע ספציפי שייתן לכם מענה אישי בשעת הצורך.

 

4. המלצות

 

המלצות של  קרובי משפחה, חברים ואפילו מכרים מהפייסבוק שאתם סומכים עליהם יכולות להבטיח התאמת רואה חשבון לחברה באופן מושלם. כדאי להסתמך רק על הצעות ממקור ראשון, כלומר של מי שנעזר בעצמו בשירותיו של רואה החשבון שעליו המליץ, ולא על כאלה מהסוג של "לשכנים שלי יש רואה חשבון והם מרוצים ממנו".

 

5. שכר טרחה

 

בחירת רואה חשבון לעסק על סמך ההמלצות הנ"ל משפרת במידה משמעותית את ההתנהלות הפיננסית שלכם ומבטיחה חיסכון כספי משמעותי. מן הסתם במקביל תרצו גם לשלם את המינימום ההכרחי עבור השירות, ולכן גם שכר הטרחה שגובה כל רואה חשבון שנמצא מתאים על סמך השיקולים הקודמים הוא פרמטר בבחירה.

 

מומלץ לא לייחס משקל גבוה מדי לעלות, אלא לזכור שתועלת גבוהה היא משתלמת הרבה יותר. בנוסף כדאי להקפיד על חתימה על חוזה מסודר שמבהיר בדיוק מה תקבלו עבור התשלום לרואה החשבון.

 

6. אינטואיציה

 

התאמת רואה חשבון לעסק נתפשת לפעמים כמהלך טכני, אבל כמו כל שירות יש חשיבות גם לפן האנושי. כדאי מאוד לוודא שאתם ורואה החשבון מתואמים ביניכם מבחינת ההתנהלות והאנרגיות, ושבאופן כללי אתם סומכים עליו וחשים בנוח בחברתו - ובקיצור גם לאינטואיציה שלכם כדאי לתת משקל מסוים בהחלטה הסופית, כמובן לאחר פגישה אישית עם המועמדים השונים.

 

לנו ב-CONTACT יש ניסיון רב בהתאמת רואה חשבון לחברה מכל סוג ובכל גודל - מוזמנים להשאיר פרטים ונסייע גם לכם למצוא רו"ח אופטימלי.

 

השאירו את הפרטים שלכם בטופס המצורף והמערכת שלנו תשלח אךיכם עד 3 הצעות של רואי חשבון מומלצים באזור מגוריכם עם התאמה מלאה לנתוני הבקשה שלכם ולבית העסק שלכם.

 

חסכו זמן יקר, טרחה וכסף במקום אחד!

 

קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT

 

 

השוואת רואי חשבון בהלוואות לעסקים

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו