האם מסלול המשכנתא עם ההחזר הנמוך ביותר הוא המשתלם ביותר?

מתלבטים אם לבחור בהחזר החודשי הנמוך ביותר במסלולי המשכנתא שלכם?

 

הגעתם למקום הנכון בזמן הנכון!

 

אנחנו נגלה לכם את כל ה''אותיות הקטנות'' מאחורי ההחזר החודשי שלכם, מה זה אומר ואיך תוכלו לחסוך כסף רב בתשלומי המשכנתא - לאו דווקא על ידי ההחזר החודשי הנמוך ביותר.

 

האם זה נכון להרכיב תמהיל משכנתא ממסלולים שבהם ההחזר החודשי יהיה הכי נמוך? מסתבר שלא תמיד זה כך וצריך לבדוק את זה לעומק.


לא בהכרח ההחזר החודשי הנמוך הוא הנכון


יש היום הרבה זוגות צעירים שרוצים לקנות דירה משלהם ורוצים דווקא בתחילת התהליך של המשכנתא לקחת כמה שיותר כסף ולשלם כמה שפחות כל חודש, לקחת מיליון ולשלם 4000 לחודש. מסתבר שאפשר להגיע לפתרון כזה אבל זה יקרה בבחירת מסלולים גרועים.


אז מסתבר שכשלוקחים את ההחזר הכי נמוך במשכנתא לוקחים את הסיכון הכי גבוה. כמו למשל את מדד תשומות הבנייה, מה שיקרה זה שאתם תשלמו כל חודש את ההחזר הנמוך שרציתם אבל החוב עצמו יגדל. גם הריבית יכולה להשתנות, כל 5 שנים יש תחנה והיא תקפוץ בכל תחנה. יש מצב שיעברו 5 שנים ותגלו ששקל לא ירד לכם מהחוב (מהקרן) ושרפתם את הכסף שלכם, במשך 5 שנים שילמתם ונשארתם באותו מצב שהייתם אז. זה נקרא סיכון!


לכן לא תמיד מומלץ לשלם את ההחזר הכי נמוך. מומלץ לבנות תמהיל משכנתא במסלולים שישרתו את כלל החוב ולא רק את ההחזר החודשי. מסלולים שיביאו לכם החזר חודשי שגם מקטין את החוב הכללי אחרת אתם תהיו בבעייה גדולה כי החוב שלכם לא יקטן. ואתם לא רוצים להיות במצב כזה. אתם לא רוצים לשלם כל חודש ולהישאר עם אותו גודל של חוב. אז כפי שהבנתם לא תמיד ההחזר הנמוך הוא ההחזר הטוב. אז מה עושים? איך בכל זאת בוחרים מסלולים שההחזר יהיה נמוך וגם ישרת את החוב?


להרכיב תמהיל משכנתא לבד


אתם יכולים ללמוד לעומק את כל המסלולים ויש מעל 25 מסלולים היום למשכנתא, מה אומר כל מסלול, אחר כך תצטרכו לרוץ לכמה בנקים לקבל הצעות לתמהיל משכנתא לעשות השוואות בין ההצעות ולבחור את ההצעה המשתלמת ביותר ואחר כך לשבת עם הפקיד בבנק ולבנות את התמהיל שהכנתם בבית אחרי שלמדתם היטב ולעומק את כל המסלולים. לעשות משא ומתן עם הבנק על גובה הריביות בכל מסלול. ולבסוף אולי תצליחו לקבל את מה שהכי קרוב למה שרציתם. תצטרכו הרבה סבלנות ותצטרכו לבזבז ימי עבודה לפגישות בבנקים השונים ולא בטוח שהבנק יאשר לכם את מה שאתם רוצים.


למה לקחת יועץ משכנתא מקצועי ומנוסה


לפחות הבנתם שיש משמעות גדולה להחזר החודשי בבחירת התמהיל הנכון, קרי המסלולים הנכונים. מאחר ואין לכם את כל הידע והניסיון להרכיב תמהיל שנכון לכם לבד, אלא אם כן אתם ממש מומחים בתחום, מומלץ מאד לפנות ליועץ משכנתא מקצועי ומנוסה כדי שירכיב עבורכם את התמהיל שנכון לכם ושכל הנתונים והגורמים הנלווים נלקחים בחשבון כולל נתונים פיננסיים עתידיים משוערים. התמהיל שיבנה לכם יועץ המשכנתאות אולי לא יהיה עם ההחזר החודשי הנמוך ביותר אבל ההחזר החודשי יהיה כזה שירת את החוב כולו.  


רוצים בכל זאת לעשות את זה לבד


אם אתם בכל זאת רוצים להרכיב את תמהיל המשכנתא שלכם  לבד תצטרכו לקחת בחשבון את כל הנתונים הנלווים כדי לקבל החלטה מושכלת על מה ללכת. תצטרכו לעשות חישוב של כל ההכנסות שלכם כולל הכנסות עתידיות אם הן ידועות לכם מראש למשל אם צפויה העלאה במשכורת או שיש לכם קרן השתלמות שצריכה להיפדות אם אתם מתכננים ילדים ועל האישה לצאת לחופשת לידה לכמה חודשים איך זה יבוא לידי ביטוי בהכנסה הכללית שלכם. תצטרכו לעשות חישוב של כל ההוצאות שיש לכם היות ואם אתם מתכננים ילדים בשנים הקרובות גם צפי של ההוצאות כשיהיו הילדים ואיך זה משפיע על המאזן שלכם בין הוצאות להכנסות. ישנם הרבה פרמטרים שזוגות צעירים לא לוקחים בחשבון כשהם יושבים מול הפקיד בבנק והוא מציע להם את התמהיל "שמתאים להם".


יועץ המשכנתא בבנק


אתם חייבים להבין שיועץ המשכנתא בבנק הוא פקיד שעובד בבנק והוא לא מייצג את האינטרס שלכם, הוא מייצג את האינטרס של הבנק שרוצה להרוויח כמה שיותר על כל פעולה שאתם מבצעים בבנק ובעיקר על הלוואות בסדר גודל כמו משכנתא. עשירית האחוז בריבית יכולה לעלות לכם עשרות אלפי שקלים לאורך חיי המשכנתא. האם אתם רוצים לחסוך את הכסף הזה או שאתם רוצים לשלם לבנק את הכסף הזה?


בתכנון התקציב המשפחתי שלכם תמיד קחו בחשבון בלתמ"ים (הוצאות בלתי צפויות). תמיד שימו בצד כסף ליום גשום. הכוונה שיהיה תמיד סכום בצד כדי שאם תגיע הוצאה בלתי צפויה תוכלו לעמוד בה. חשוב לתכנו תקציב משפחה נכון. אבל זה כבר מאמר אחר שעוסק בכלכלת המשפחה, מומלץ מאד לקרוא את המאמרים על כלכלת המשפחה באתר שלנו. אתם יכולים לכתוב בחלון החיפוש כלכלת המשפחה ומיד תופיע לכם רשימת מאמרים בנושא.


מלאו את הפרטים שלכם בטופס כאם למטה והמערכת שלנו תשלח אליכם עד 3 הצעות מחיר לשירות ולליווי שיכולים לתת לכם יועצי משכנתא כדי שתוכלו לקבל את המשכנתא הטובה והנכונה ביותר עבורכם.

 

אתם מקבלים אך ורק הצעות העונות במדוייק על כל נתוני הבקשה שלכם.

 

בואו לחסוך איתנו זמן, טרחה וכסף רב - במקום אחד!

 

קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT

 

 

השוואת ספקים בייעוץ משכנתאות

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו