חדשות נדל''ן: המחסור בדירות קטן, אך המחירים עלו

מתעניינים בעדכונים חדשים מהשטח בתחום הנדל''ן?

 

הגעתם לעמוד הנכון!

 

בכתבה זו אספנו עבורכם עדכונים חמים מתחום הנדל''ן בארץ, השפעות ומגמות בשוק.

 

מדד מחירי הדירות

 

בחודשים האחרונים, עלה מדד מחירי הדירות ב 15%, בעיקר בגלל המחסור בדירות בישראל. יחד עם זאת, בלתי נמנע מלציין, כי הושגה תוצאה בלתי מבוטלת בצמצום הגרעון השנתי בדירות ביחס לתקופות קודמות. במילים אחרות: צומצם הפער בין צורכי הדיור של המשק לבין הדירות החדשות שנבנו.

 

כעת, הפער עומד על 19,000 דירות בסך הכל. זאת אומרת שהגרעון צומצם, אך עדיין לא נרשם איזון שניתן בעזרתו להתגבר על פערי העבר.

 

כיצד השפיע מחיר למשתכן על שוק הדירות?

 

התוכנית הממשלתית של הגרלות מחיר למשתכן פתחה בפני משפחות רבות את הזדמנות חייהן לרכוש דירה במחירים מוזלים ועם הון עצמי נמוך. היא גם עזרה בקבלת משכנתאות לזוגות צעירים והקלה עליהם את הקושי בהבאת הון עצמי. אך יחד עם זאת, התוכנית לא פתרה את הבעיות האקוטיות המכבידות על שוק הדיור ושבגללן תקופת בניי הדירות מתארכת מאד, התשתיות לא מספיקות, היתרי בניה לוקחים זמן רב וכמובן מחסור בכח אדם. 

 

תוכנית מחיר למשתכן הצליחה בכך שהיא אפשרה למכור דירות בפריפריה, שלא היו נבנות כלל ללא התוכנית, אך ההצלחה העיקרית שלה היתה צמצום הביקוש לדירות על ידי כך ש גרמה ל 180,000 משפחות ומשקי בית לחכות עד לזכייה הנכספת בהגרלה.

 

העלאת מס הרכישה

 

לאחרונה עודכנו מדרגות המס על רכישת דירה להשקעה על ידי משרד האוצר ורשויות המיסים. התוצאה של העלאת מס הרכישה גרמה לכך ששיעור המשקיעים צנח מכ - 30% ל 15% בלבד.

 

לאן תרצו להגיע?

 

אם החלום שלכם לדירה משלכם עומד להתגשם ואתם עומדים לפני רכישת דירה ראשונה או אפילו דירה להשקעה, מומלץ מאד לעשות זאת על ידי מומחים בתחום. נטילת משכנתא לקניית דירה היא לא הליך של מה בכך והיא תפקיד למבינים בלבד וזאת על מנת לחסוך לכם עוגמת נפש מיותרת, כסף רב וזמן יקר.

 

השאירו עכשיו את הפרטים שלכם בטופס המצורף כאן למטה והמערכת הטכנולוגית החכמה של קונטקט תשלח אליכם עד 3 הצעות של יועצי משכנתא מומלצים באזור מגוריכם, כך שתוכלו לבחור מבינהם את היועץ האידיאלי עבורכם.

 

המערכת שלנו שולחת אך ורק הצעות עם רלוונטיות מלאה לנתוני הבקשה שלכם ולצרכי משק הבית שלכם.

 

חסכו זמן יקר, טרחה וכסף - במקום אחד!

 

קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT


 

השוואת ספקים במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו