האם עדיין יש חלון הזדמנויות אחרון למחזור משכנתא?

מעוניינים למחזר את המשכנתא שלכם ותוהים אם עדיין קיים חלון הזדמנויות?

 

אנחנו נעשה הכל כדי לתת לכם את כל המידע הדרוש לכם על מנת לבצע מיחזור משכנתא בזמן המתאים ביותר ולחסכון משמעותי בהחזרים החודשיים שלכם.

 

בשנת 2015 ירדה הריבית ל 1.96% ונשארה כך למשך כחצי שנה. זה היה הזמן האידיאלי ביותר למחזר כל משכנתא שנלקחה בשנים שקדמו לה. מי שלא היה עם היד על הדופק, לא עקב אחרי הפרסומים על ירידת הריביות, לא הבין את משמעות ההשפעה שיש לזה על החזרי המשכנתא שלו ולא ביצע מיחזור משכנתא מיידי, כנראה פספס את ההזדמנות הזו. מאז כבר טיפסה הריבית לשיעור שבין 3.5% ל 5%.


 האם בכל זאת יש עדיין חלון הזדמנויות למיחזור משכנתא?


למרות שבשנים האחרונות היתה מגמת עליה בריבית, עדיין ריבית זו נחשבת כנמוכה יחסית לשנים שלפני 2015. אם עדיין לא מחזרתם את המשכנתא אז זה הזמן לבדוק מחדש את מצב המשכנתא שלכם. לפנות ליועץ משכנתא כדי שיוכל לעשות עבורכם את כל החישובים הנכונים ולהמליץ לכם האם כדאי או לא כדאי לכם לעשות מיחזור משכנתא.


בנוסף, כדאי לבדוק אלו מסלולים יש לכם במשכנתא המקורית ומה היתה הריבית בכל מסלול. ככלל, מומלץ מאד לעקוב אחרי המגמות במשק כדי לתפוס את הרגע הנכון ביותר למחזר משכנתאות. זה הכסף שלכם, העתיד שלכם ואם אתם יכולים להוזיל את ההחזר החודשי ואת הסכום הכולל.


אל תירדמו בשמירה


זה שלקחתם משכנתא בזמן מסוים, לא אומר שאתם צריכים להישאר עם אותם התנאים לכל אורך חיי המשכנתא. עליכם להיות תמיד עם היד על הדופק ולעקוב אחרי הפרסומים על מצב הריבית במשק. השאיפה שלכם צריכה להיות תמיד במגמה לשפר את התנאים שיש לכם במשכנתא כדי שלא תזרקו כסף לפח. החיים המודרניים מספיק יקרים ואין לכם את הפריבילגיה לבזבז את כספכם לשווא.


בדקו מה היתה הריבית בזמן שלקחתם את המשכנתא בכל מסלול, אם הריבית היתה גבוהה יותר מהריבית היום זה הזמן למחזור המשכנתא שלכם. אם לקחתם את המשכנתא לפני 5-6 שנים מאז היו שינויים רבים בתחום המשכנתאות. אם אתם לא יודעים איך לעשות זאת פנו ליועץ משכנתא מקצועי ומנוסה שיעשה זאת עבורכם. תוכלו לחסוך כסף רב בתקופה הנותרת של המשכנתא.


מה זה מיחזור משכנתא


במיחזור משכנתא אתם בעצם מחליפים את המשכנתא הישנה שלקחתם במשכנתא אחרת על הסכום שנותר לכם לשלם עבור המשכנתא. כמובן אם התנאים השתנו לטובתכם. מי שלקח משכנתא בשנת 2015 כמובן שלא יהיה לו כדאי למחזר את המשכנתא משום שהריביות בשנה זו היו הנמוכות ביותר כפי שכבר ציינו לעיל. אבל אם לקחתם משכנתא שהריביות שלה היו גבוהות מאלו של היום, כדאי לבצע מיחזור משכנתא. מיחזור המשכנתא זה אומר לשפר את תנאי המשכנתא לא רק מבחינת הריביות אלא גם מבחינת המסלולים ואורך חיי המשכנתא .


מתי כדאי למחזר משכנתא


-    כשהריביות במשק משתנות והן נמוכות יותר מהריביות שהיו כשלקחתם את המשכנתא המקורית.
-    כאשר נוספו מסלולי משכנתא חדשים שלא היו קודם, שיכולים לשפר את ההחזר החודשי שלכם ואת ההחזר הכולל.
-    אם ההכנסות שלכם  גדלו ויש לכם יכולת החזר גבוהה יותר. מה שיכול לקצר לכם את תקופת המשכנתא ולהוזיל לכם את ההחזר הכולל.
-    אם ההכנסות שלכם ירדו ויש לכם יכולת החזר נמוכה יותר ואתם לא יכולים לעמוד בהחזר הנוכחי ואתם צריכים לעשות חישוב מחדש. רצוי למחזר את המשכנתא ולא להיקלע למצב של פיגורים בהחזרי המשכנתא. זה כתם שקשה מאד להתאושש ממנו גם כלפי הבנק המלווה וגם כלפי בנקים אחרים במידה ותרצו להעביר את המשכנתא שלכם לבנק אחר.
-    אם קבלתם סכום כסף גדול בירושה או מפיצויים או מקרן השתלמות או מחסכון או מקופת גמל ואתם רוצים לבצע פירעון מוקדם של חלק מהמשכנתא, דבר שיוזיל לכם את ההחזר החודשי והכללי ויכול להיות שיש לכם את מלוא הסכום כדי לבצע פירעון מוקדם של כל המשכנתא.


לסיכום


חלון ההזדמנויות היום לביצוע מיחזור משכנתא פתוח למחצה. כלומר, הכדאיות הולכת ופוחתת לכן אל תמתינו, בידקו את מצב המשכנתא שלכם ובמידה ויש לכם עדיין אפשרות לשפר את התנאים (לא רק את הריביות) במסלולים ואת ההחזר החודשי, עשו זאת במיידי.


אף אחד לא יכול לצפות אילו שינויים עתידים להיות. הריביות במשק מבוססות על מספר גורמים משתנים כמו: פוליטיקה, מדיניות הממשלה, ביטחון, השפעת המשק העולמי ועוד. הכל יכול להשתנות ברגע.  אל תגידו מחר, בכל יום שעובר אתם מפסידים כסף לבנק, כסף שיכול היה להיות בכיס שלכם.

 

יכול להיות שמיחזור המשכנתא עבורכם כרגע זה דבר לא נכון בעליל, עדיף לבדוק ולדעת שזה כך מאשר להתעורר בוקר אחד ולהיווכח שפספסתם את ההזדמנות.


מלאו את הפרטים שלכם בטופס כדי לקבל עד 3 הצעות מחיר מיועצי משכנתא מנוסים ומקצועיים על מנת שתוכלו לקבל את התנאים הטובים ביותר במיחזור המשכנתא שלכם.

 

חסכו זמן, טרחה וכסף רב - במקום אחד!

 

קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT

 

 

השוואת ספקים במיחזור משכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו