איך לקבל משכנתא לצורך השקעה בחלוקת דירות או בתים ליחידות דיור?

מעוניינים לחלק את הבית ליחידות דיור להשכרה ומחפשים מימון?

 

הגעתם לפה בדיוק בזמן המתאים!

 

אנחנו נעזור לכם לקבל את המימון המירבי לצורך השיפוץ וחלוקת הדירה כדי שתוכלו להנות מהחזרים חודשיים מופחתים על ההלוואה ותנאי החזר אטרקטיביים.

 

בשנים האחרונות יותר ויותר בעלי דירות ובתים צמודי קרקע בוחרים בחלוקת דירות ובתים למספר יחידות דיור כדי לנצל את הפוטנציאל של הדירה וליצור רווחים גדולים יותר על ההשקעה.

 

פיצול דירה ל 2 יחידות דיור לתשואה גדולה יותר


אם במקרה של שיפוץ פנימי רגיל אין צורך בהיתרים מיוחדים כדי לשפץ את הדירה, הרי שבמקרה של חלוקה ל 2 יחידות דיור או יותר המצריכה בנייה של עוד מטבח ועוד שרותים ומקלחת וכמובן 2 כניסות נפרדות אחת לכל אחת מהדירות, יש חובה לקבל היתרי בנייה מתאימים מטעם הוועדה המקומית בכדי שיחידות אלו יעמדו בתקנים ותהיינה חוקיות.

 

במקרה כזה, יש צורך לפנות לאדריכל שיבצע את התכניות עבור החלוקה ליחידות הדיור ולהגיש את התכניות לאישור הוועדה המקומית. הוועדה המקומית בודקת ומחליטה האם לאשר או לא. ההחלטה תלויה במספר גורמים שאותם בודקת הוועדה. קחו בחשבון שפעולה כזו כרוכה בעלויות נוספות וגם במידה ולא תקבלו אישור, כספכם לא יוחזרו לכם.


אם אתם חושבים להיכנס למהלך כזה, רצוי מאד שתקבלו היתר בנייה עוד לפני שהתחלתם את השיפוץ וחלוקת הדירה. אם כבר ביצעתם חלוקה ליחידות דיור ואין ברשותכם את האישורים המתאימים, תוכלו להגיש בקשה לוועדה המקומית לאישור התוכניות שעשיתם בדיעבד.


קבלת היתר בנייה לחלוקה ליחידות דיור כרוכה גם בהסכמת השכנים במידה והדירה היא בבניין משותף.


במידה ותרצו למכור את הדירה בעתיד, אתם עלולים לשלם היטל השבחה על חלוקת הדירה כתנאי להעברת הזכויות בטאבו לקונים. לכן רצוי וחשוב גם להתייעץ עם עו"ד לפני שעושים צעד כזה, כדי שלא תוציאו כספים לשווא.


פיצול דירה ל 2 יחידות דיור או יותר אינה פשוטה כפי שהיא נראית, הוועדות המקומיות והעיריות אינן אוהבות את הרעיון מאחר וזה מכביד על התשתיות הניתנות מטעם העיריות. בכל מקרה, רצוי שפיצול הדירה ייעשה באופן חוקי כדי להימנע מקנסות שיכולים להגיע למאות אלפי שקלים. כל דירה בפיצול חייבת להיות בגודל של 35 מ"ר ומעלה עם חדר שינה, חדר מגורים, מטבחון ומקלחת עם שרותים.במידה ואתם רוצים לקבל משכנתא על מנת לערוך את השיפוץ, תצטרכו להמציא את כל האישורים שקבלתם מהוועדה המקומית לפיצול הדירה. אם אין לכם היתרי בנייה סביר להניח שלא תקבלו את המשכנתא.


יחידות דיור בבתים צמודי קרקע


כדי להקטין את משבר הדיור לזוגות צעירים, ישנה אפשרות לבעלי בתים פרטיים לבנות יחידות דיור על הקרקע שלהם או להקצות חלק מהבית הקיים כיחידה נפרדת לצורך שכירות.


אם אתם בעלי בית פרטי, הרי שבבניית יחידות דיור כאלו יהיה עליכם להגיש בקשה לרשות המקומית ובהליך מזורז תוכלו לקבל אישור ל 5 שנים מבלי שיידרשו מכם היתרי בנייה כלל. יחידות הדיור צריכות להיות בגודל של 45 מ"ר לפחות ויינתנו אישורים רק ל 20% מבעלי הבתים הפרטיים. האישורים יינתנו ליחידות שהן לצורך השכרה בלבד וקיימת הגבלה של יחידת דיור אחת לכל בית פרטי. כמו כן, יחול היטל השבחה מופחת של 33% ובמידה והבית יימכר יוטל היטל השבחה נוסף של 33% .


מיותר לציין כי יש ביקוש גדול להשכרה של יחידות מסוג זה, מאחר ובדרך כלל כל שאר התשתיות כלולות במחיר השכירות, כמו אינטרנט וכבלים שחוסכים לשוכר כמה מאות שקלים.
במקרה כזה, אם אתם רוצים לקבל משכנתא ואתם עונים על הקריטריונים החוקיים שאינם דורשים היתרי בנייה, תוכלו לקבל משכנתא לצורך העניין ללא כל בעיה.


גם כאן, על מנת לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר לבקשה שלכם, השאירו את הפרטים שלכם בטופס המצורף והמערכת החכמה שלנו תסרוק עבורכם מאות נותני שירות בחום המשכנתאות ושתלח אליכם את ההצעות הרלוונטיות ביותר לנתוני הבקשה שלכם.

 

חסכו זמן, טרחה וכסף רב - במקום אחד!

 

קונטקט - לעמוד בציפיות - CONTACT

 

 

השוואת יועצי משכנתאות במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו