איך לחסוך בתשלומי המשכנתא בצורה מקסימלית?

אם הגעתם לכאן כנראה שאתם מעוניינים לחסוך יותר בתשלומי המשכנתא שלכם.

 

אנחנו מבטיחים לכם חיסכון משמעותי בהחזרים החודשיים של המשכנתא שלכם על ידי מגוון פתרונות פיננסיים המותאמים במדוייק ליכולת הכלכלית של משק הבית שלכם.

 

חסכון במשכנתא הוא אחד הדברים שכל זוג הרוכש דירה חייב לקחת בחשבון ולדעת שישנה בהחלט אפרות לחסוך במשכנתא ובעלויות שלה. בכתבה זו נביא בפניכם מספר אפשרויות לחיסכון במשכנתא, שתוכלו לעשות גם בלי יועץ משכנתאות.

 

איפה ניתן לחסוך כדי לשלם פחות?

 

כאשר בוחרים את גובה המשכנתא חייב לבדוק קודם מהו התקציב החודשי שתוכלו להעמיד לצורך המשכנתא. זה נתון שאפשר לבדוק בצורה ממש פשוטה. כלל הברזל אומר: עד שליש מההכנסות ילכו לצורך המשכנתא וההלוואות. לא מומלץ שההוצאה החודשית למשכנתא תעבור את שליש ההכנסות החודשיות. לדוגמה: זוג המרוויח כ - 12,000 ש''ח בחודש, כדאי שההחזר החודשי למשכנתא יהיה כ - 3,500 ש''ח בהחזר התחלתי ולאחר מכן אם הריביות והמדדים יעלו ההחזר יכול להגיע גם לסכום גבוה יותר, לכן צריך לקחת בחשבון החזר התחלתי נמוך למשכנתא.

 

איזה משכנתא מומלץ לקחת?

 

כדאי מאד לקחת משכנתא יציבה עם החזרים חודשיים יציבים שיאפשרו לכם תשלומים נוחים לאורך כל תקופת המשכנתא. קיימים מספר מסלולי משכנתא, אבל מומלץ לנצל 33% מסך המשכנתא במסלול פריים ואת השאר כדאי לקחת בריבית קבועה צמודה למדד ובריבית קבועה שאינה צמודה למדד. אלו הם המסלולים הטובים ביותר כיום לאור ההנחיות החדשות שהוציא בנק ישראל, המאפשרות לקחת עד שליש מהמשכנתא במסלולים משתנים.

 

עלויות נוספות בנטילת משכנתא

 

כאשר אתם נוטלים משכנתא לצורך רכישת דירה, קחו בחשבון יש לכם הוצאות נוספות:

 

1. עורך דין - שכר טרחת עורך דין כ - 0.5% משווי הדירה.

 

2. עמלת פתיחת תיק - פתיחת תיק משכנתאות עולה כ - 0.25% מגובה ההלוואה. כאן כדאי מאד לנהל משא ומתן על גובה העמלה, רוב הבנקים נותנים הנחה של 50% על עמלת פתיחת תיק.

 

3. שמאי מקרקעין - שמאי מטעם הבנק עולה כ 600 ש''ח

 

4. נוטריון - מחירו כ - 250 ש''ח.

 

5. רישום ברשם המשכונות ובטאבו - מחירו כ 250 ש''ח כל אחד. 

 

עלויות אלו הן חד פעמיות בעת פתיחת תיק למשכנתא, על חלקן כדאי לנסות להתמקח וחלקן כגון הרישום והשמאי - לא תקבלו עליהן הנחה.

 

לוח סילוקין

 

כמעט כל הבנקים כיום מאפשרים לכם ליטול משכנתא עם לוח סילוקין שנקרא גם לוח סילוקין שפיצר. לוח שפיצר מורכב  באופן שבו משלמים מידי חודש תשלום של ריבית והקרן על המשכנתא, כאשר בתחילת תקופת המשכנתא משלמים ריבית גבוהה יותר ולאחר מכן משלמים תשלום חודשי גבוה על הקרן. כדאי גם לבדוק אפשרות של לקיחת גרייס - אם יש לכם צפי לכסף עתידי שאתם אמורים לקבל או שאתם מעוניים למכור את הדירה במשך הזמן. 

במידה והמשכנתא נלקחה לתקופה ארוכה, כדאי לקחת את כל המסלולים הצמודים למדד המחירים בלוח סילוקין של קרן שווה באותו לוח סילוקין. הקרן ''נאכלת'' במהירות ובכך התשלום הכולל על כל המשכנתא יהיה נמוך יותר. 

כשאי לבנות קודם כל מסלול משכנתא מותאם ואיתו לצאת למכרז בין הבנקים השונים. לעיתים ישנם מבצעי משכנתא בבנקים וממומלץ לבדוק כל תקופה האם בנק מסויים מאפשר לכם לקחת ריבית טובה יותר למשכנתא שלכם.

 

לסיכום:

 

אפשר, ניתן ורצוי לחסוך במשכנתא. האפשרויות העומדות לפניכם רבות.

 

השאירו את הפרטים שלכם בטופס כאן למטה ותקבלו באמצעות המערכת החכמה של קונטקט עד 3 הצעות מחיר של יועצי משכנתאות מומלצים באזור מגוריכם שיפרסו בפניכם  את כל האפשרויות העומדות לרשותכם לחיסכון במשכנתא.

 

בואו לחסוך זמן, טרחה וכסף רב - במקום אחד!

 

קונטקט - לעמוד בציפיות - CONTACT

 

 

השוואת ספקים בייעוץ משכנתאות

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו