איך מודדים חסכון כספי מול יועצי משכנתאות פרטיים על בסיס תמהיל משכנתא שנלקח?

אם אתם עומדים לפני נטילת משכנתא ומתלבטים האם וכיצד יכול יועץ משכנתאות לחסוך לכם כסף בתשלומי תמהיל המשכנתא המשתלם ביותר,

 

הגעתם למקום הנכון!

 

אנחנו נדאג לכך שתקבלו את המשכנתא שלכם בתנאים הכי משתלמים ובהחזרים חודשיים מופחתים כדי שתוכלו לחסוך באמת בתשלומי המשכנתא שלכם.

 

כל רוכשי הדירות שזקוקים לסיוע במימון הקנייה יודעים שמשכנתא היא מוצר יקר. בנוסף פערי המחירים בין תמהילים שונים ובין לקיחת ההלוואה בבנקים אחרים עשויים להיות משמעותיים מאוד. עוד סיבה טובה להשקיע תשומת לב, וגם משאבים נוספים, בבחירה מושכלת של משכנתא היא ההשפעה שלה על רמת החיים במשך שנים רבות, לאורך כל תקופת ההחזר.

 

אבל גם במצב כזה, וכשרוב מבקשי המשכנתאות מודעים לכך שאין להם את הידע המקצועי הדרוש, עדיין ישנה רתיעה מסוימת משכירת שירותיו של יועץ מומחה שילווה את התהליך ויסייע גם בקבלת ההחלטות האופטימליות וגם בהתנהלות מיטבית מול הבנקים.

 

הסיבה לכך היא באופן טבעי עלות השירות - כמה אלפי שקלים. סיבה נוספת היא שקשה מאוד לחשב את הרווח שמושג בזכות יועצי משכנתאות מנוסים, כך שבלא מעט מקרים ישנה התייחסות רק לעלות ולא לתועלת, ועל כן ההחלטה שמתקבלת אינה נכונה.

 

האם אפשר לדעת מראש כמה כסף יחסוך לכם יועץ משכנתאות?

 

אפשר להעריך - אבל לא לדעת בדיוק.

 

כדי לדעת בדיוק כמה כסף חוסך לכם ייעוץ משכנתא צריך בעצם שני יקומים מקבילים: באחד אתם לוקחים את ההלוואה לצורך רכישת הנכס בלי יועץ פרטי ואובייקטיבי, ובשני אתם נעזרים בשירות. לאחר מכן יש להמתין בסבלנות עד לתום תקופות ההחזר בשני היקומים, לסכם את התשלומים החודשיים בשניהם, להוון אותם - ורק כך בעצם לדעת כמה שילמתם יותר בגלל שוויתרתם על הייעוץ ומהו בעצם הפוטנציאל של חסכון במשכנתא.

 

התרחיש הנ"ל הוא כמובן לא ריאלי, ולכן אפשר רק להעריך את היקף הרווח.

 

כמה כסף אפשר לחסוך במשכנתא אם מקצרים את תקופת ההחזר?

 

דרך אחת שבה יועצי משכנתאות חוסכים לכם כסף היא באמצעות בחירת תקופת ההחזר האופטימלית בכל מסלול - כך שמצד אחד העלות תהיה מינימלית ומצד שני התשלומים החודשיים יהיו כאלה שתוכלו לעמוד בהם בוודאות.

 

לדוגמה, הלוואה של 300,000 ש"ח במסלול פריים ובריבית של 1.25% ל-20 שנים תעלה לכם 339,000 ש"ח. אותה הלוואה בדיוק ל-15 שנים תעלה לכם כבר 329,000 ש"ח בלבד. ייעוץ משכנתא מקצועי יאפשר לכם לבחור תקופת החזר קצרה ככל האפשר, וכך לחסוך אלפי שקלים ואפילו עשרות אלפים (באופן טבעי ככל שהמשכנתא היא על סכום גבוה יותר, כך תופחים גם הסכומים שאתם עלולים לשלם שלא לצורך, בגלל הוויתור על הייעוץ).

 

איך משפיעה שיטת ההחזר על הסכום הכולל שתשלמו?

 

עוד בחירה שמאפשרת לחסוך במשכנתא אלפי שקלים היא שיטת ההחזר - קרן שווה, שפיצר או גרייס (מלא/ חלקי). בלי להיכנס להסברים מפורטים לגבי השיטות השונות, לכל אחת מהן יש גם יתרונות וגם חסרונות, ובחירה חכמה היא כזו שלוקחת בחשבון את המאפיינים הספציפיים שלכם. ההפרש בין ההחזרים בכל אחת מהשיטות הוא אלפי שקלים - סיבה טובה נוספת להיעזר ביועץ משכנתא בקיא ואובייקטיבי.

 

צמצום החשיפה לסיכונים

 

כאמור אין דרך לדעת מראש בוודאות מה יהיה הסכום שתחסכו, ובעצם תרוויחו, בזכות ייעוץ משכנתא. בין השאר בגלל שאף אחד לא יכול לדעת בוודאות מה תהיה ריבית הפריים בעוד 7 שנים, איך יתנהג המדד לאורך שני העשורים הקרובים ואיך תשתנה הריבית במסלול כמו ריבית משתנה כל 5 שנים.

 

מה שכן בטוח הוא שיועץ אובייקטיבי ומקצועי מצמצם משמעותית את החשיפה שלכם לסיכונים שונים, כך שלא רק תשלמו פחות בסופו של דבר עבור המשכנתא, אלא שתזכו גם בשקט נפשי אמיתי.

 

איך להבטיח משכנתא אופטימלית?

 

על-מנת לחסוך במשכנתא ולהרוויח עשרות אלפי שקלים - ובמקרים של משכנתאות מורכבות ויקרות אפילו סכומים של 6 ספרות - אתם צריכים קודם כל להשקיע. ההשקעה צנועה יחסית: במקרים שבהם השירות של יועץ משכנתא כולל בעיקר בניית תמהיל נכון, ובמידת הצורך גם ליווי מול הבנקים, מדובר על כמה אלפי שקלים בלבד. הרווח הוא פי כמה וכמה, ולכן מוזמנים להשאיר פרטים ולקבל מספר הצעות מיועצים איכותיים שמתמחים בתיקים דומים לשלכם.

 

כל מה שעליכם לעשות הוא, להשאיר את הפרטים שלכם בטופס כאן למטה והמערכת שלנו תסרוק עבורכם מאות נותני שירות בתחום המשכנתאות ותשלח אליכם עד 3 הצעות מחיר מיועצי משכנתא מומלצים באזור מגוריכם העונים במדוייק לפרופיל בקשתם ועומדים במסגרת התקציב שלכם.

 

חסכו זמן, טרחה וכסף רב - במקום אחד!

 

קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT

 

 

 

השוואת ספקים בייעוץ משכנתאות

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו