טיפים חשובים להובלת דירה - המדריך המלא להובלות גדולות

מעבר דירה, כמו כל שינוי, הוא הזדמנות להתחדש ולשדרג את החיים ובאופן כללי אירוע מרגש. מצד שני זהו גם פרויקט מורכב שמחייב השקעה של זמן וכסף, ובאופן טבעי תמיד ישנו רצון לצמצם את ההוצאות. בנוסף הובלת דירה מייצרת גם אי ודאות שמטבעה מעוררת מתח - אנחנו נעזור לכם לעבור את המעבר בצורה הכי קלה והכי משתלמת, גם עם המדריך שהכנו לכם כאן, ואם תרצו גם עם המלצות על חברות הובלה מעולות.

 

בכל מקרה המדריך מחולק ל-4 פרקים: איך לבחור נכון את חברת ההובלות שתעביר את הדירה שלכם, איך אורזים נכון בית גדול (וגם קטן), מה חשוב לעשות ביום המעבר עצמו ועל מה כדאי להקפיד ביום שאחרי ההובלה ועד החזרה לשגרה מלאה ונעימה.

 

1. איך לבחור נכון חברת הובלות?

 

במקרים רבים אנחנו בוחרים חברת הובלות על סמך מחיר בלבד, וזו עלולה להיות טעות. למרבה הצער בתחום זה ישנם לא מעט חאפרים והמון סיפורים על העברות דירות שהשתבשו והפכו לסיוט בגלל בחירה לא נכונה של מובילים רק כי הם נראו זולים.

 

המלצות אותנטיות

 

הדרך הטובה ביותר להגיע לחברת הובלות מקצועית ואמינה היא המלצות. הממליצים יכולים להיות קרובי משפחה, חברים קרובים וגם מכרים קצת יותר רחוקים ואפילו "רק" חברים מהפייסבוק - בשני תנאים: מדובר במישהו שאתם סומכים על שיקול הדעת שלו, ובנוסף הוא עבד בעצמו עם החברה שהוא מפרגן לה (המלצות מהסוג של "אחותי מכירה מישהו שעבר איתם והוא היה מרוצה" הן הרבה פחות רלוונטיות).

 

דרך נוספת היא לבחור מבין החברות שמופיעות כאן באתר - אנחנו ב-CONTACT מקפידים לעבוד רק עם מובילים מנוסים ואמינים.

 

הסכם עבודה מסודר

 

הסכם מסודר שמפרט בדיוק מה כוללת ההובלה, באיזה יום היא תתבצע, באיזו שעה ומהו המחיר יעניק לכם שקט נפשי. אם המובילים מנסים להתחמק מלספק לכם הסכם חתום ומפורט, כדאי לחפש חברת הובלות אחרת שמבינה את החשיבות של התחייבות בכתב מבחינתכם - לא כדאי להגיד "יהיה בסדר" ולגלות ביום המעבר המתוכנן שהמובילים פשוט לא הגיעו. גם מצבים שבהם תוך כדי ההובלה הצעת המחיר האטרקטיבית ההתחלתית פתאום תפחה הם לא נדירים, והסכם מסודר יבטיח שהם לא יתרחשו גם אצלכם.

 

ביטוח

 

גם המובילים הכי מקצועיים והכי זהירים עלולים לגרום נזק לפריט כזה או אחר, לקירות או משקופים בבית הישן או החדש וגם לבניין שבו נמצאת הדירה שלכם (במעלית, בלובי, בגינה וכו'). באופן כללי העברת דירה היא פרויקט גדול, כולל נסיעה במשאית עמוסה, וישנן נסיבות שאינן בשליטת חברת ההובלות. כדי לזכות בשקט נפשי מלא נדרש ביטוח - חשוב לוודא שהביטוח תקף ושהוא כולל גם את תכולת הדירה שלכם ולא רק את המשאית של חברת ההובלות. כמו כן אל תשכחו לבחון מהו הסכום המקסימלי בפוליסה ואם נדרשת השתתפות עצמית.

 

מהם הגורמים שמשפיעים על מחיר הובלת דירה?

 

כדי לקבל הצעות מחיר מחברות הובלות תצטרכו לענות על לא מעט שאלות, וזאת מהסיבה הפשוטה שישנם גורמים רבים שמשפיעים על עלות העברת דירה. טיפ חשוב: אם מישהו נתן לכם הצעת מחיר על סמך 2-3 שאלות, הוא עלול להיות חאפר. בכל מקרה חברות הובלה רציניות ישלחו אליכם הביתה נציג כדי לראות את היקף תכולת הדירה ועל-מנת לבחון את אפשרויות העמסת המשאית בצורה היעילה ביותר כדי לחסוך זמן ביום המעבר עצמו.

 

בין השיקולים שלפיהם נקבע מחיר הובלת דירה:

 

* כמות הקרטונים הצפויה (לפי מספר החדרים הדירה)

 

* האם ישנם פריטים גדולים במיוחד (פסנתר, ארון וכו')

 

* האם נדרשים פירוק והרכבה של רהיטים מסוימים (כמובן שתוכלו לעשות זאת בעצמכם ולחסוך מעט כסף, אבל קחו בחשבון שהתוצאה עלולה להיות נזק לאותו רהיט עקב חוסר מיומנות)

 

* האם יש מעלית בבניין שממנו אתם יוצאים וגם בבניין שאליו אתם עוברים. אם לא, האם חדר המדרגות רחב מספיק כדי להעביר בו את כל התכולה של הדירה או שמא נדרש מנוף

 

* האם ישנה גישה נוחה למשאית אל שני הבניינים

 

* מהו המרחק בין המקום שאותו אתם עוזבים לבין המקום שבו מתחיל הפרק החדש בחיים שלכם

 

* עונת השנה - כדאי לדעת שבחורף הובלת דירה תהיה כמעט תמיד זולה יותר מאשר בקיץ, ואם יש לכם אפשרות בחירה, תוכלו לנצל זאת כדי לחסוך לא מעט כסף

 

* היום בחודש - בימים הראשונים והאחרונים של כל חודש ישנו ביקוש גדול במיוחד לשירותי הובלת דירות. אם תוכלו לתזמן את המעבר שלכם למועד שבין ה-8 ל-22 בחודש, יהיו לכם יותר אפשרויות בחירה ובהתאם סיכוי גבוה יותר למצוא חברה מקצועית שתבצע עבורכם את ההובלה במחיר אטרקטיבי.

 

* הובלה ראשונה או שנייה - בעונה העמוסה ישנן לא מעט חברות שמבצעות 2 הובלות ביום. בדרך כלל ההובלה השנייה תהיה זולה יותר, אבל קחו בחשבון שתחילת המעבר עלולה להתעכב בגלל העבודה הקודמת של המובילים.

 

מתי לבחור חברת הובלה?

 

כדי שיהיה לכם מספיק זמן לקבל מספר הצעות מחיר ולהתרשם מהמקצועיות של כל חברת הובלות שפניתם אליה, מומלץ להתחיל את התהליך כחודש לפני המועד שבו אתם רוצים לעבור דירה. אם נוצר מצב שבו אתם חייבים לבצע הובלה תוך זמן קצר, דרך CONTACT תוכלו למצוא חברות אמינות ורציניות ולבחור מביניהן את זו שהכי מתאימה לכם.

 

2. איך לארוז את הבית בקלות וביעילות?

 

אריזת הבית היא החלק הקשה ביותר במסגרת מעבר דירה. כדאי לדעת שישנן חברות הובלות שמציעות גם שירותי אריזה, בדרך כלל במחיר סביר ובפרט כשמחשבים את עלות הזמן שלכם שיוקדש לפעולה זו - ואם בכל זאת תעדיפו לבצע את האריזה בעצכמם, מומלץ לקרוא את הטיפים הבאים:

 

* מיון - אם השלב הראשון של אריזת הבית הוא מיון מסודר תוכלו לחסוך הרבה זמן בהמשך. לכל אחד ולכל אחת ישנם חפצים רבים שכבר לא משרתים אותם באמת, ומעבר דירה הוא הזדמנות מצוינת להיפרד מהם. את הפריטים שעוד ניתן להשתמש בהם תוכלו להעביר הלאה (למכרים או לנזקקים, דרך עמותות שעוסקות בכך או ישירות) ואת אלה שכבר אין בהם שום תועלת עדיף לזרוק לפח (או לאתרי מחזור מתאימים) מאשר לסחוב אתכם גם לבית החדש.

 

* תכנון - עוד לפני שמתחילים לארגן קרטונים רצוי לערוך רשימה מסודרת של הפריטים שאפשר לארוז גם 3-4 שבועות לפני ההובלה, אלה שכדאי שיישארו זמינים עבורכם עד השבוע האחרון ואלה שאתם לא יכולים בלעדיהם ולכן ייארזו יום לפני או אפילו בבוקר המעבר. רשימה מסודרת שכזו היא הבסיס לתוכנית אריזה יעילה שמבטיחה גם איכות חיים מרבית בתקופה שעד למעבר עצמו.

 

* ציוד - קרטונים איכותיים (לא להתפשר על העובי ואין טעם לחפש ברחובות קרטונים ישנים שעלולים להכיל גם חרקים מזיקים או סתם להיקרע ברגע האמת), ניירות אריזה, פצפצים לחפצים שבירים, נייר דבק, מספריים ולא פחות חשוב - טוש בולט. כשכותבים על כל קרטון בדיוק מה הוא מכיל, הפריקה מהירה יותר (לכתוב לפחות משני צדדים, ולא בחלק העליון כי מעליו סביר להניח שיהיו קרטונים נוספים ולכן לא תוכלו לראות אותו בזמן הפריקה).

 

* חלוקה מאוזנת בין הקרטונים - חשוב לא ליצור קרטונים כבדים מדי (יותר מ-20-25 ק"ג). בהתאם את הספרים למשל יש לארוז בקרטונים קטנים יחסית, ועוד דוגמה היא שילוב בין צלחות לבין מגבות מטבח כך שהמגבות גם יוצרות הפרדה בין הכלים שמגנה עליהם וגם מבטיחות שהקרטון לא יהיה כזה שאי אפשר לסחוב אותו. כמו כן מומלץ לא לדחוף יותר מדי פריטים לכל קרטון אלא לאפשר סגירה מלאה שלו.

 

* ילדים - אריזת כל תכולת הבית היא הזדמנות מצוינת לשתף את הילדים (אם ישנם, כמובן) בתהליך. מעבר דירה הוא שינוי דרמטי לכולם, ובמיוחד עבור בני המשפחה הצעירים, ולכן כדאי לתת להם להרגיש שותפים מלאים לפרויקט. הילדים יכולים לארוז את הדברים שלהם, לעזור לכם גם במקומות אחרים וכמובן שניתן לנצל את הזמן שעובדים יחד לשיחות על שינויים בחיים והתחלות חדשות.

 

* תשתיות (אינטרנט/ טלפון/ טלוויזיה/ גז/ חשמל) - מומלץ לא לדחות את ההתנהלות מול ספקי השירותים למיניהם לרגע האחרון אלא לערוך רשימה מסודרת של כל הטלפונים שצריך לבצע, ולדבר עם כל אותם גורמים שבוע לפני המעבר. בדרך זו מובטח לכם חיבור לאינטרנט, לטלוויזיה וכו' מיד עם כניסתכם לבית החדש.

 

3. איך לעבור את יום ההובלה בשלום?

 

יום המעבר הוא מטבעו יום לחוץ - אבל עם הכנה נכונה תוכלו לעבור אותו בלי מתח מיותר כך שבסופו של דבר הוא ייזכר כחוויה נעימה.

 

תיק עם פריטים חיוניים

 

פריטים חיוניים - מטענים לסמארטפונים, תרופות, חיתולים אם יש לכם תינוק בבית, משחק שהילד אוהב וכו' - כדאי לארוז בתיק קטן ולשים אותו בצד, כך שתהיה לכם גישה נוחה ומהירה בכל זמן, גם אם בדירה יש בלגן גדול.

 

חפצי ערך

 

את הארנק ואת שאר חפצי הערך כדאי לקחת עליכם, כדי שחלילה לא ייעלמו עם כל ההמולה מסביבכפ ותשומת הלב שאתם נדרשים להקדיש לנושאים רבים (שאלות של המובילים, בקשות של הילדים, וכו')

 

אוכל

 

בדרך כלל ביום המעבר עצמו קשה עד בלתי אפשרי לארגן ארוחה מלאה, אבל סנדוויצ'ים (מושקעים!), פירות וירקות ישביעו אתכם לפחות עד להשלמת ההובלה. נסו לחשוב מראש מה תרצו לאכול אחרי שהמובילים עוזבים ולהיערך בהתאם - כדי שהארוחה הראשונה בבית החדש תיזכר כחוויה טעימה ונעימה.

 

חנייה

 

אם האזור שבו אתם גרים מתאפיין במצוקת חנייה, כדאי (אם אפשר) לשמור מקום למובילים וכך לחסוך זמן יקר בתחילת היום. אם באזור שאליו אתם עוברים גם כן יש מצוקה ואתם יכולים להיעזר בחבר או קרוב משפחה שישמור שם מקום חנייה - מומלץ.

 

טיפים למובילים

 

זה לא חובה - אבל האנשים שעבדו קשה (ואפילו מאוד) במשך מספר שעות מצפים לטיפ. הסכום המקובל הוא 70-100 ש"ח לאדם, ואם המעבר כלל מאמצים פיזיים חריגים אפשר כמובן לצ'פר את המובילים אפילו יותר. מצד שני אל תהססו להבהיר מראש לחברת ההובלות שאתם מצפים לשירות ברמה גבוהה, ושרק במקרה כזה אתם מתכוונים לתת את הטיפים למובילים - חברות מקצועיות יודעות שהן יעמדו ברף הציפיות שלכם כך שתיתנו את הטיפ ברצון ובשמחה.

 

טיפ נוסף הוא להסתכל בתא המטען של המשאית אחרי שהמובילים מודיעים לכם שההעברה הסתיימה, כדי שתוכלו להיות בטוחים לגמרי שכל התכולה של הדירה באמת הגיעה לבית החדש.

 

סבלנות

 

סבלנות היא תמיד משאב חשוב במציאות הלחוצה שבה אנחנו חיים, ובמיוחד ביום שבו מעבירים דירה. כמה נשימות עמוקות וארוכות פעם בשעה יעזרו לכם להירגע ולעבור את ההובלה בנחת.

 

4. טיפים ליום שאחרי

 

אחרי שהמובילים מסיימים את חלקם, עדיין נשארת לא מעט עבודה. באופן טבעי ישנו רצון להשלים את המעבר בהקדם האפשרי, כך שכל דבר יהיה במקום המיועד לו והחיים יחזרו לשגרה מלאה. מומלץ דווקא לא למהר - קחו לעצמכם את הזמן להכיר באמת את הבית החדש ולהבין איפה כדאי למקם כל פריט. בדרך זו גם תחסכו לעצמכם עבודה כפולה (בגלל שהנחתם חפצים במקום מסוים ואחר כך גיליתם שבעצם עדיף מקום אחר) וגם לא תלחיצו את עצמכם שלא לצורך (גם אם זה אומר עוד יומיים או שלושה של קרטונים ברחבי הדירה). עוד כדאי לזכור שבדרך כלל אחרי שמסתיימת ההובלה אנחנו די עייפים (גם אם לא אנחנו אלה שסחבו את כל הארגזים) והעייפות עלולה לגרום לחוסר תשומת לב, שבירת פריטים יקרים וכו'.

 

אם הקפדתם לסמן באופן ברור מה מכיל כל קרטון וגם כיוונתם את המובילים כך שיניחו אותם בחדרים המיועדים להם, מן הסתם תהיה לכם בכל מקרה גישה נוחה ומהירה לפריטים החשובים באמת, אלה שתצטרכו מיד - ואת כל השאר כאמור תוכלו לפרוק גם בקצב מעט איטי. יש אפילו מי שמפרגנים לעצמם למחרת יום ההובלה יום כיף, כדי להתמלא מחדש באנרגיות הנכונות אחרי התקופה הלחוצה והעמוסה (שכן גם אריזת הבית הצריכה זמן ומאמץ).

 

טיפ נוסף הוא לא לשכוח לעדכן את הכתובת במשרד הפנים (אפשרי דרך האינטרנט, בנוחות ובפשטות) ובמקומות אחרים שרלוונטיים מבחינתכם. בדואר תוכלו לבצע שירות "עקוב אחרי".

 

***

 

מקווים שהמדריך עזר לכם. נשמח לסייע לכם גם למצוא חברת הובלות באזור שבו אתם גרים שתתאים בדיוק לצרכים הספציפיים שלכם - מוזמנים להשאיר פרטים והצוות המקצועי המנוסה שלנו יעזור לכם לעבור דירה במינימום זמן וכסף ובמקסימום יעילות.

 

השוואת מובילים בהובלות

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו