הטכנולוגיות הקיימות בעולם להסרת קעקועים

ישנן לא מעט סיבות לרצון להעלים קעקוע שעשינו בעבר. זה יכול להיות שהטעם והאישיות שלנו השתנו ומה שאהבנו פעם לא בהכרח אוהבים היום, זה יכול להיות מטעמי דת או מכל סיבה אחרת. כל סיבה שלא תהייה מדרבנת אותנו לחפש אחר האפשרות המתאימה להסרת קעקועים. בכתבה זו נביא בפניכם את כל השיטות והטכנולוגיות הקיימות כיום בעולם להסרת קעקועים.

 

לייזר להסרת קעקועים

 

הסרת קעקוע בלייזר מתבססת על העיקרון שאנרגיית הלייזר מפרקת את הפיגמנטים הגדולים לחלקיקים קטנטנים וכך תאי הדם הלבנים מעלימים אותם בתהליך פיזיולוגי הנקרא פגוציטוזיס. ישנם סוגים שונים של מכשירי לייזר להעלמת קעקועים, חלקם מבוססים על אנרגיית חום וחלקם מבוססים על פולסים קצרים בתדירות גבוהה.

 

משך וצורת הטיפול להסרת קעקוע בלייזר

 

כל טיפול של הסרת קעקוע בלייזר נמשך דקות בודדות עד רבע שעה. בדרך כלל הסרת קעקועים בשיטת הלייזר מצריכה כ 3- 5 טיפולים כאלו, כאשר בין מפגש למפגש ישנו טווח זמן של כחודש וחצי. לקעקועים גדולים יותר או צבעוניים התהליך יכול להיות ממושך יותר ויתכן ויהיה צורך ב10 -12 טיפולים. באופן טבעי, ככל שהקעקוע גדול יותר ומורכב מצבעים שונים כך תהליך ההסרה יהיה ארוך יותר.

 

הסרת קעקוע בלייזר הינו תהליך בטוח אם עוברים אותו במכון או מרפאה מקצועיים ומנוסים ועם מיכשור שעומד בכל התקנים. תופעות לוואי לטיפול של העלמת קעקוע בלייזר הינן מינוריות ויכולות להסתכם בנפיחות קלה, אדמומיות או תחושת צריבה. ברוב המקרים התופעות נעלמות מעצמן במהירות רבה וניתן לחזור לשגרה מלאה באופן מיידי.

 

טיפול בלייזר להעלמת קעקועים בדרך כלל לא משאיר בגוף צלקות וזה אחד היתרונות המשמעותיים שלו והוא מתאים לכל סוגי הקעקועים גם השחורים וגם הצבעוניים. אפשר לומר שטכנולוגיית הלייזר נחשבת לטכנולוגיה המתקדמת בעולם להסרת קעקועים מלבד החיסרון המשמעותי של הצורך מספר טיפולים לאורך זמן ממושך.

 

הסרת קעקועים בשיטת R20 - הסרת קעקוע בטיפול אחד

 

שיטת R20 היא פעולת לייזר הדומה לטיפול רגיל של לייזר להעלמת קעקועים. שיטת R20 כוללת 4 סשנים של שיגורי קרני לייזר לקעקוע בהפרש של 20 דק' בין כל סשן. רמת הכאב של טיפול בשיטה זו גבוה יותר ביחס לטיפול בלייזר רגיל ותופעות הלוואי המצויות הן: שלפוחיות קטנות, דימום נקודתי ודלקת קלה באזור המטופל. כל תופעות הלוואי נעלמות מעצמן תוך 14 יום.

 

שיטת R20 להעלמת קעקועים בטיפול אחד הינה אפשרות מבטיחה ביותר גם לבעלי קעקוע מקצועי וגם לבעלי קעקוע חובבני. אחוזי ההצלחה של השיטה גבוהים ושביעות הרצון של המטופלים גבוהה גם היא, במיוחד שנחסך מהם הצורך להגיע לטיפולים רבים.

 

ניתוח להסרת קעקועים

 

ישנם מקרים בהם האופציה של העלמת קעקוע בלייזר אינה אפשרית בגלל הצבעים של הקעקוע או בגלל שהוא נעשה בצורה רשלנית ובעומק לא אחיד של העור. במקרים כאלה, האופציה היחידה של הסרת קעקועים היא בניתוח. זוהי גם השיטה הטובה ביותר למקרה שרוצים לוודא שלא ישאר זכר לקעקוע.

 

ניתוח להסרת קעקועים הינו תהליך כירוגי לכל דבר ולכן יש לעבור אות אצל כירוג פלסטי עם ניסיון בסוג כזה של ניתוחים. הסרת קעקועים על ידי ניתוח מתבצעת בהרדמה מקומית וכריתת שכבת העור המקועקעת. תופעות הלוואי לפעולה זו יכולות להיות: נפיחות בחתך, שטפי דם מקומיים או דלקת. חשוב לזכור שאחרי ניתוח להסרת קעקוע נשארת צלקת כמו כל ניתוח אחר.

 

הסרת קעקועים באמצעות שיוף

 

הסרת קעקועים על ידי שיוף מתאימה להסרה של קעקועים הנמצאים בשכבות החיצוניות של העור, בדרך כלל אלו הקעקועים הצבעוניים. בתהליך השיוף העור עובר שיוף על ידי חומרים קשים כמו יהלום או פלטינה, כאשר שכבות העור העליונות שמכילות את פיגמנט הקעקוע מוסרות . יש צורך במספר טיפולים להשגת התוצאה הרצויה. תופעות לווי נפוצות להסרת קעקוע בשיוף הן כאבים ושינוי גוון העור באזור המטופל.

 

מה הכי מתאים לי?

 

לאור האמור לעיל, ראינו שישנן שיטות רבות ומגוונות להסרת קעקועים. חשוב להתאים את שיטת ההסרה לאופי הקעקוע וליכולת הגופנית שלכם. אנחנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים כאן, בטופס למטה וצוות קונטקט יתאים עבורכם את הקליניקה המועדפת ושיטת הטיפול הטובה ביותר ובמחירים המשתלמים ביותר.

השוואת ספקים בהסרת קעקועים

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}