מהן הטעויות הנפוצות בלקיחת משכנתא לרכישת בית וכיצד תוכלו להמנע מהן?

עומדים לפני קניית דירה ונטילת משכנתא בנקאית?

 

הגעתם למקום הנכון!

 

אנחנו נבטיח לכם את קבלת כל המידע הדרוש לכם כדי לעשות זאת בחכמה ולהמנע מבזבוז כספים מיותר ותשלומים שאתם לא אמורים בהכרח לשלם בעת לקיחת משכנתא.

 

אתם קונים בית ואין לכם את כל הסכום כדי לקנות אותו ואתם צריכים לקחת משכנתא. משכנתא לבית זו ההלוואה הגדולה ביותר שתקחו בחייכם וההחזר החודשי הגבוה ביותר שתצטרכו להחזיר לבנק, במשך תקופה ארוכה ביותר שבין 15-30 שנים ובדרך כלל בין 25-30 שנים. רוב הזוגות או המשפחות שלוקחים היום משכנתא חושבים שהם יכולים לעשות זאת לבד מול הבנק מבלי לקחת איש מקצוע מנוסה המתמחה בתחום. בשיחות עם אנשים אני שומע אותם אומרים לי "אני אלך לכל הבנקים שאני מכיר ואבקש הצעות למשכנתא אעשה השוואות ביניהם ואקח מהבנק את ההצעה הכי משתלמת שהוצעה לי.


אז מהן הטעויות השכיחות שיכולות לעלות לכם ביוקר בלקיחת משכנתא ולגרום לכם לבזבז את כספכם לריק?


-    הטעות הראשונה מופיעה בהקדמה – נכון אתם יכולים ללכת לבד לבנקים השונים ולקבל הצעות ולבחור מביניהם את ההצעה הטובה ביותר. אבל מאיפה אתם יודעים שבאמת קבלתם את ההצעה הטובה ביותר? לא לקחתכם יועץ משכנתא פרטי שייצג את האינטרס שלכם מול הבנק? זו הטעות הקריטית ביותר. בניית תמהיל משכנתא הוא נושא מורכב המצריך ידע רב שלא ניתן ללמוד בכמה שבועות.


-  הטעות השנייה היא שלא עושים תכנון נכון למשכנתא ולא לוקחים את כל הגורמים בחשבון, ויוצא שבגלל שחשבתם שתוכלו לעמוד בתשלומים חודשיים גבוהים כדי להחזיר את המשכנתא כמה שיותר מהר והגיע הרגע שבו אתם לא יכולים לעמוד בהתחייבות הזו. זה נושא שחייב להיבדק לעומק ולקחת בחשבון את כל הפרמטרים העתידיים בחשבון. תכנון לטווח ארוך.
ההמלצה הנכונה ביותר תהיה שסכום ההחזר החודשי לא יעלה על 25% מגובה ההכנה המשותפת שלכם, למרות שגם 30% זה בסדר עדיף לקחת מרווח ביטחון.  בנוסף צריך לקחת בחשבון שיכולים לקרות אירועים כלכליים, בטחונים או פוליטים שיכולים להשפיע על הריביות במשק ובהכרח להשפיע על גובה ההחזר החודשי, שלא לדבר על אפשרות של פיטורין של אחד מבני הזוג שמעמיד בסכנה את ההוצאות השוטפות ואת ההחזר החודשי של המשכנתא.


-  הטעות השלישית היא בבחירת אורך תקופת המשכנתא, נכון שככל שאורך התקופה של המשכנתא יהיה קצר יותר, המשכנתא תעלה לכם פחות בטווח הארוך, אך ההחזר החודשי יהיה גבוה יותר. בידקו היטב שאתם יכולים לעמוד בהחזר הזה וקחו בחשבון את כל הסיכונים של אי עמידה בתשלומי המשכנתא. משכנתא לא רק לוקחים משכנתא מתכננים.


-  הטעות הרביעית היא בבחירת הדירה שעליה רוצים לקחת משכנתא. לפעמים רוצים כבר את הדירה האולטימטיבית, דירה גדולה מרווחת שהמשכנתא שתצטרכו לקחת עליה היא גדולה עלינו אבל אנחנו מתעקשים ומוכנים לחנוק את עצמנו כדי לקנטות את מה שאנחנו רוצים. לפעמים הרצון עולה המצוי. יכול להיות שבלב הזה של החיים תצטרכו להתפשר על דירה קטנה יותר פחות יקרה עם משכנתא בסכום שתוכלו לעמוד בו בכבוד. אתם לא חייבים לגור בדירה הזו, אתם יכולים להשכיר אותה ולשכור דירה אחרת כאשר השכרת הדירה שרכשתם מחזירה את תשלום המשכנתא.


-  הטעות החמישית היא לסמוך על הבנק - כבר שמעתי אנשים אומרים שהם עובדים עם הבנק הזה כבר שנים הם סומכים על הבנק שיציע להם את ההצעה הטובה ביותר עבורם. עליכם לזכור כי הבנק הוא עסק פרטי לכל דבר, מטרתו להרוויח כמה שיותר כסף על כל עסקה ובמיוחד על עסקאות יקרות לטווח ארוך כמו משכנתא.  יועץ המשכנתא בבנק הוא עובד של הבנק ולא משנה כמה הוא מעריך אתכם הוא כפוף לנהלי הבנק ואין לו באמת יכולת תמרון רחבה. הוא לא באמת יחסוך לכם כסף מחובתו להביא כמה שיותר כסף לבנק. גם שמעתי מעובדי בנק שקבלו בסופו של דבר הצעות טובות יותר מבנק אחר דרך יועץ משכנתא פרטי שהצליח להשיג להם תנאים טובים הרבה יותר.


- הטעות השישית היא חוסר הבנה בסיסי בבניית תמהיל משכנתא נכון, יש כל כך הרבה פרמטרים וניואנסים דקים בבחירת תמהיל נכון למשכנתא, תמהיל פירושו הרכבת מספר מסלולים כדי שההחזר החודשי והכללי לא יהיו גבוהים מדי. יש למעלה מ 25 מסלולים שונים שניתן לבחור מביניהם את התמהיל הנכון. רוב האנשים אינם בקיאים בכולם ולכן עלולים לבחור לא נכון ובסופו של דבר לזרוק כסף לפח. מדובר בסכומים מאד גבוהים ומומלץ מאד להתייעץ עם יועץ משכנתא פרטי המנוסה והמתמחה בתחום.


- הטעות השביעית היא חוסר הבנה בסיסי בכל נושא הריביות, כל עשירית אחוז של חסכון בריבית שיכול להביא לכם יועץ משכנתא, יכול לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים לאורך התקופה של המשכנתא לפעמים גם מאות אלפי שקלים, אנחנו שומעים סיפורים כאלו בכל יום מבעלי משכנתא שבאים למחזר את המשכנתא כי הבינו שזרקו כסף לפח או יותר נכון לבנק בגלל שלא התייעצו עם יועץ משכנתא פרטי ולא יוצגו על ידי יועץ משכנתא מול הבנק.


- הטעות השמינית היא שהרוב חושבים שהם יכולים לנהל את המשא ומתן עם הבנק לבד. ומה שקורה בסופו שלל דבר שיד בנק על העליונה כי הפקיד שם יותר מנוסה ובעל יכולת גבוהה יותר בניהול משא ומתן הרי זה המקצוע שלו והוא עושה את זה כל יום כמה שעות ביום ואנחנו לא אלא אם כן אנחנו ממש טובים בניהולי משא ומתן מול בנקים ורובנו לא כאלו.


- הטעות התשיעית היא להתייעץ עם חברים ומשפחה, גם אם הם כבר לקחו משכנתא. אם הם לא לקחו יועץ משכנתא, הם לא אנשי מקצוע, הם לא יכולים לייעץ לכם בצורה הטובה והנכונה ביותר, הם לא יודעים מהו מצבכם הכלכלי, מה אתם מתכננים לעתיד, הם לא יודעים לרדת לפרטים הקטנים או לבננות לכם תמהיל משכנתא מתאים. הם אולי יכולים לומר לכם באיזה בנק כדאי לכם לקחת משכנתא על פי הניסיון שלהם, אבל גם זה לא מספיק עבורכם כדי לקבל החלטה כל כך גורלית לחיים שלכם.


לסיכום:


זו הקנייה הגדולה ביותר שאתם רוכשים וההלוואה הגדולה ביותר שתקחו, אתם מוציאים כל כך הרבה כסף על עו"ד על יועץ נדל"ן שמצא לכם את הדירה, על מיסים כאלו ואחרים שאותם אתם משלמים עם קניית הדירה. הוסיפו עוד הוצאה קטנה על ייעוץ של יועץ משכנתא כדי שתחסכו עשרות אלפי שקלים לאורך חיי המשכנתא הוא מכיר את כל הניואנסים הדקים, יודע מה אומרות האותיות הקטנות, יודע להרכיב עבורכם את התמהיל שנכון ביותר עבורכם בהתחשב בכל הגורמים כדי שתוכלו לישון טוב בלילה ולחיות בראש שקט. יועץ משכנתא פרטי שלכם שיעשה עבורכם גם את המשא ומתן וילווה אתכם לכל אורך התהליך, יחסוך לכם הרבה זמן וכאב ראש.


השאירו את הפרטים שלכם בטופס כאן למטה והמערכת הטכנולוגית החכמה שלנו תסרוק עבורכם מאות נותני שירות בתחום המשכנתא ותשלח אליכם הצעות רלוונטיות לפרופיל הבקשה שלכם ולתקציב שקבעתם.

 

חסכו זמן, טרחה וכסף רב - במקום אחד!

 

קונטקט - לעמוד בציפיות - CONTACT

 

 

השוואת ספקים במשכנתא לבית ראשון

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו