איך לקבל ייעוץ משכנתא לנטילת משכנתא חדשה לרכישת דירה בפעם הראשונה?

אם הגעתם לכאן, כנראה שאתם עומדים לפני קניית הבית הראשון שלכם.

 

קודם כל, חשוב שתדעו: נטילת משכנתא בנקאית לקניית בית ראשון היא לא עוד פרוצדורה רגילה שאתם יכולים לעשות לבד.

 

במידה ואתם פונים לבדכם לבנק לנטילת משכנתא לבית ראשון, אתם מסתכנים בכמה דברים:

 

א. קבלת סירוב משכנתא והפיכה ל'מסורבי בנקים' - מה שיקשה עליכם מאד בהגשת בקשה נוספת.

ב. גם אם קבלתם אישור עקרוני למשכנתא, אתם עלולים למצוא את עצמיכם עם החזרים חודשיים גבוהים מאד וריביות רצחניות שהבנק בחר עבורכם מבלי שתהייה לכם יכולת להתנגד או להתמקח.

 

מעבר לכך,

 

ידעתם שלבנקים יש ''רשימות שחורות'' של יועצי משכנתאות שלא מורשים לעבוד מולם?

 

הרשימות הללו הם בעצם שמות של יועצי משכנתא ''טובים מידי'' שפוגעים ברווחיות של הבנק על ידי זה שמשיגים עבור הלקוחות שלהם משכנתאות זולות במיוחד עם ריביות ברצפה.

 

זה עובד ככה:

 

על כל שקל שאתם לוקחים מהבנק תשלמו במקרה הטוב שני שקלים ולעיתים אפילו שלושה שקלים. יועץ משכנתאות פרטי מוריד את ההחזרים שלכם בלפחות חצי ממה שהייתם אמורים לשלם במידה והייתם פונים לבנק לבד. כך שעל כל שלושה שקלים שלקחתם מהבנק תשלמו רק שקל וחצי או אפילו שקל ושלושים אג'.

 

איך מקבלים משכנתא לרכישת דירה ראשונה בקלות ובלי תקלות בדרך?

 

כאן מגיע תפקידו של יועץ משכנתאות. יועץ המשכנתאות, מלבד המומחיות שלו להשיג עבורכם אישור עקרוני מהבנק לנטילת משכנתא בקלות יתרה, הוא גם מתמחה בבניית תמהיל משכנתא חכם וחסכוני המותאם ליכולות הפיננסיות של משק הבית שלכם, גם כיום וגם בעתיד.

 

על ידי תכנון פיננסי המותאם למשק הבית שלכם יכול היועץ לבנות עבורכם תמהיל משכנתא חכם המותאם לאורח החיים הפיננסיים שלכם לאורך כל תקופת המשכנתא.

 

נניח שאתם יודעים כי בעוד כמה שנים ישתחרר לכם פיקדון כספי גדול או שאתם מסיימים לימודים גבוהים ומתקבלים לעבודה עם משכורת גבוהה. בניית תמהיל משכנתא בצורה חכמה יכול ל''סדר'' עבורכם את ההחזרים בצורה כזו שיתאימו למצב הכלכלי של משק הבית שלכם באותו זמן. וכן להיפך, אם אתם מתכננים רכישה גדולה בעוד כמה שנים, היועץ בונה עבורכם את תמהיל המשכנתא כך שבזמן הרכישה ההחזרים החודשיים על המשכנתא יהיו נמוכים ככל הניתן.

 

הבנק לא רואה את טובתכם האישית לנגד עיניו ולכן לא אכפת לו כיצד יתוכנן תמהיל המשכנתא שלכם. לעומתו, יועץ משכנתא פרטי שם דגש מיוחד על תכנון פיננסי נכון כדי לתכנן את החזרי המשכנתא בצורה הטובה והנכונה ביותר עבורכם מבחינה פיננסית.

 

איך יועץ משכנתא יכול להשיג לכם משכנתא זולה?

 

המומחיות הגדולה ביותר של יועצי משכנתאות היא החסכון הכספי שהם יוצרים עבורכם בהשגת משכנתא זולה ועם ריביות נמוכות ככל הניתן.

 

חלק מעבודתו של יועץ המשכנתא הוא לערוך מעין ''מכרז'' בין הבנקים השונים ולקבל עבורכם את ההצעה המשתלמת ביותר, עם הריביות הנמוכות ביותר וההחזרים האטרקטיביים לאורך כל תקופת המשכנתא.

 

בואו נקח דוגמה מספרית לכמה יועץ משכנתא יכול לחסוך עבורכם בכל תקופת המשכנתא:

 

נניח שאתם לוקחים משכנתא בסכום של מיליון ש''ח ונניח שיועץ המשכנתא הצליח להשיג לכם ריבית נמוכה יותר ממה שהציעו לכם בבנק ''רק'' עשירית האחוז בלבד, זה אומר שחסכתם כאן 1000 ש''ח בשנה ו 30,000 ש''ח לכל תקופת המשכנתא, במידה ולקחתם משכנתא ל 30 שנה.

 

בואו נתפרע יותר ונניח שיועץ המשכנתא הצליח לעשות שינוי קטן בתמהיל ולהוריד את הריבית באחוז אחד פחות, מדובר כאן בחיסכון של 10,000 ש''ח בשנה ו 300,000 ש''ח לכל תקופת המשכנתא! תסכימו איתי שזה לא סכום שתוכלו לוותר עליו כל כך בקלות?!

 

עכשיו אתם מבינים למה הבנקים לא אוהבים את יועצי המשכנתאות?


 

אובייקטיביות מלאה

 

 

המומחים של הבנק הם ללא ספק מומחים, הם יכולים לעזור לכם לחשב מה יהיה ההחזר החודשי בכל מסלול וגם להעריך מה תהיה ריבית הפריים בעוד שנתיים - אבל הם מקבלים את המשכורת שלהם מהבנק ומחויבים אליו ולא אליכם. 

 

אם למשל לבנק שאליו אתם פונים יש אינטרס למכור הרבה משכנתאות בריבית קבועה לא צמודה, סביר להניח שהמומחה שלו ימליץ על משקל משמעותי למשכנתא קל"צ בתמהיל שלכם.


 

ליועץ משכנתאות חיצוני אתם משלמים - ולכן יש לו רק אינטרס אחד: לספק לכם את השירות הטוב ביותר, כלומר את המשכנתא שהכי מתאימה לכם, כך שתצאו מרוצים ותמליצו עליו גם לחברים ומכרים.

 

תעשו חשבון פשוט,

כשאתם מוצאים את עצמיכם עם סתימה בחדר האמבטיה שלכם, כזו שמציפה לכם את כל הרצפה בבית כשמישהו מבני הבית מתקלח, נכון שלא תנסו לפתור את זה לבד ותזמינו אינסטלטור?

או למשל כשתמצאו את עצמיכם  נעולים מחוץ לבית בחדר המדרגות כי אבד לכם המפתח של הבית, הדבר הראשון שתעשו זה להזמין פורץ, נכון?

 

אז למה כשמדובר בחסכון כספי גדול כל כך שיכול להקל על ההתנהלות הפיננסית של משק הבית שלכם בצורה משמעותית, אתם סומכים על האינטואיציה שלכם או על המידע שאספתם ברשת על משכנתאות? לא יותר חכם להעזר באיש מקצוע אמיתי שיעמוד לצידכם בזמן הכל כך קריטי לכם ולמשפחה שלכם?

 

היכן ניתן למצוא יועצי משכנתא מומחים שיחסכו לכם כסף, זמן וטרחה?

 

כאן בקונטקט תוכלו לבצע בקלות השווא מחירים של יועצי משכנתאות מומלצים באזור מגוריכם ולבחור בקלות את היועץ האידיאלי מבחינתכם.

 

כל מה ששעליכם לעשות, זה להשאיר את הפרטים שלכם בטופס כאן למטה והמערכת שלנו תסרוק עבורכם מאות נותני שירות בתחום המשכנתאות ותשלח אליכם עד 3 הצעות מחיר של יועצי משכנתאות מומלצים אשר עונים במדוייק על נתוני הבקשה שלכם ועל התקציב שהגדרתם.

 

כשזה נוגע לעתיד הפיננסי של המשפחה שלכם - אתם לא הולכים להתפשר.

 

חסכו זמן, טרחה וכסף רב - במקום אחד!

 

קונטקט - לעמוד בציפיות - CONTACT


 

השוואת ספקים בייעוץ משכנתאות

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו