ייעוץ משכנתא למסורבים במערכת בנקאית - מה אפשר לעשות לאחר סירוב בנקאי?

קבלתם סירוב למשכנתא במערכת הבנקאית?

 

זה לא הסוף!

 

יש מה לעשות!

 

במאמר זה נביא בפניכם את האפשרויות הקיימות העומדות לרשותכם לנטילת משכנתא, גם אם קבלתם סירוב בבנקים למשכנתאות. השארו איתנו!

 

למה זה קורה?

 

קודם כל חשוב להבין מהי מהות הסירוב שקבלתם ומה הסיבה לקבלת הסירוב. יכולות להיות מספר סיבות לכך, כאן נביא את העיקריות והנפוצות ביותר.


 

BDI שלילי היא אחת הסיבות הנפוצות ביותר לסירוב משכנתא. BDI הוא בעצם דוח נתוני אשראי. במסמך הזה הבנק יכול לראות את ההיסטוריה הפיננסית שלכם, לטוב או לרע. הדוח הזה כולל את כל המידע על ההגבלות בחשבון שלכם, צ'קים שחזרו, התראות לפני נקיטת מהלכים שנשלחו אליכם מהבנק או מחברת האשראי, הליכים לפשטית רגל, כינוס נכסים וכל מידע אחר שיכול להגדיר מדוע הבנק מסתכן כשהוא נותן לכם משכנתא.

 

סיבה נוספת לקבלת דחייה מהבנק היא מחסור בהון עצמי. לפי הנחיות בנק ישראל, רוכשי דירה ראשונה מחוייבים להביא איתם הון עצמי בסך 25% - 30% מערך הנכס ורוכשי דיור להשקעה מחוייבים להביא 50% מערך הנכס המבוקש. לכן, אם הרוכשים לא יכולים להביא הון עצמי לפי הקריטריונים שלעיל הבנק יסרב לתת להם משכנתא.

 

סיבה עיקרית נוספת שבגללה ניתן לקבל סירוב למשכנתא היא הכנסות נמוכות. הבנק לוקח בחשבון את ההכנסה הפנויה של שני בני הזוג ומחשב לפיה האם בני הזוג יוכלו לעמוד בהחזר החודשי של תשלומי המשכנתא. הכנסה פנויה פירושו של דבר: הסכום שנותר אחרי כל ההתחיבויות הקודמות של בני הזוג, זה יכול להיות הלוואות נוספות שיש להם, הוראות קבע וכדומה.

 

ישנן כמובן סיבות נוספות לקבלת סירוב משכנתא, כגון: מחסור בבטחונות, מחסור בערבים תומכים ועוד.

 

איך ניתן להתגבר על סירוב לנטילת משכנתא בנקאית?

 

ראשית, חשוב להבין זה אפשרי. רק מה? זה עניין למקצוענים בלבד! אתם לא באמת רוצים לקבל דחייה נוספת ממערכת חוץ בנקאית רק בגלל שלא ידעתם כיצד להגיש את הבקשה למשכנתא או כיצד להתנהל מולם. לפי הנתונים, כ - 20% ממשקי הבית בישראל מקבלים סירוב לקבלת משכנתא מהמערכת הבנקאית.

 

אז מה עושים?

 

כיום, ניתן לקבל אישורי משכנתא עבור מסורבי בנקים לפי הצלחה בהשגת אישור עקרוני למשכנתא, שמאשר מימוש רכישה לתקופה של 3 חודשים בריביות בנקאיות נוחות, גם במידה ולא אושרתם לפני באחד הבנקים, או מתוך חשש מדחייה בנקאית מול אותו בנק בו כבר נדחיתם בעבר. זאת אומרת, שרק במידה והצלחתם לקבל אישור עקרוני למשכנתא תשלמו עבור השירות, במידה ולא קבלתם - לא שילמתם.

 

משכנתא חוץ בנקאית

 

משכנתא חוץ בנקאית היא בעצם הלוואה חוץ בנקאית גדולה הניתנת על ידי גוף פיננסי שהוא אינו בנק. ההבדל העיקרי בין משכנתא בנקאית לבין משכנתא חוץ בנקאית הוא הקלות היחסית שבה אפשר להשיג משכנתא או הלוואה גדולה כזו בחברות החוץ בנקאיות. לעיתים ניתן לקבל גם משכנתא חוץ בנקאית כנגד משכון נכס. חברות חוץ בנקאיות אינן כפופות למגבלות שמטיל בנק ישראל על הבנקים אשר מונעות מהם לתת משכנתאות ללקוחות הנמצאים בסיכון גבוה ובעלי התנהלות פיננסית לא מוצלחת.

 

איך מתגברים על קבלת סירוב משכנתא?

 

כמו שכבר הזכרנו, קבלת משכנתא לאחר סירוב, היא תהליך למקצוענים בלבד, לכן, כדי להתגבר ולעקוף את הסיבות האפשריות לקבלת סירוב משכנתא בבנק, השאירו את הפרטים שלכם בטופס כאן למטה והמערת החכמה של קונטקט תשלח אליכם עד 3 הצעות מחיר של יועצי משכנתאות מומלצים באזור מגוריכם אשר מתמחים במגוון פתרונות מקצועיים עד לקבלת המשכנתא המבוקשת המותאמת בדיוק לצרכים שלכם.

 

חסכו זמן יקר, טרחה וכסף רב - במקום אחד!

 

קונטקט - לעמוד בציפיות - CONTACT

השוואת יועצי משכנתאות במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו