מחיר למשתכן - יתרונות וחסרונות

מעוניינים לקנות דירה באחד מהפרוייקטים של המחיר למשתכן ברחבי הארץ?

 

הגעתם למקום הנכון!

 

אנחנו נעזור לכם לקבל החלטה מושכלת המתאימה ליכולות הפיננסיות שלכם יחד עם שיקולים מקצועיים ובדיקת כדאיות לפני שאתם נכנסים להרפתקה שאין לכם מושג איך תצאו ממנה.

 

פרויקט מחיר למשתכן הגיח לעולם לפני מספר שנים כדי לאפשר לזוגות צעירים ולמחוסרי דיור לקנות דירה במחיר זול יותר מהדירות בשוק החופשי. בתחילת הדרך היה הרבה רעש סביב הנושא וחבלי הלידה היו קשים. גורמים אינטרסנטים הכפישו והשמיצו את הפרויקט והבנקים סרבו לשתף פעולה ולתת משכנתאות גבוהות לזוכים במכרז, הבנקים למשכנתאות לא ידעו איך לבלוע את העניין.


בינתיים עברו מספר שנים והפרויקטים במחיר למשתכן כבר הוכיחו את עצמם יש הרבה מכרזים בכל הארץ מהצפון ועד אילת. בשנת 2017 החליט מנהל המקרקעין לאפשר גם למשפרי דיור להצטרף להגרלות במכרז לפרויקט על דירות שאנשים זכו בהן אך וויתרו על הזכייה שלהם מכל מיני סיבות. אבל כמו בכל דבר לכל דבר יש יתרונות וחסרונות, בואו נסקור מהם היתרונות ומהם החסרונות:


היתרונות ברכישת דירה בפרויקט של מחיר למשתכן:


1.    בית חדש במחיר שפוי יותר.


2.    מכרזים בכל הארץ מצפון ועד אילת כולל באזור המרכז.


3.    מחירי הדירות זולים יותר ב 25-30% מערך הדירות בשוק.


4.    ההון העצמי שנדרש הוא מינימום של 100 אלף שח או 10% הנמוך מביניהם.


5.    ריביות טובות יותר מבנק משכנתאות.


6.    אפשרות לקבל משכנתא גרייס למשך תקופה של שנתיים וחצי.


החסרונות ברכישת דירה בפרויקט של מחיר למשתכן:


1.    אורך הזמן של בניית הפרויקט נע בין 3-5 שנים שבו יש הרבה נתונים משתנים שמשפיעים על המחיר הסופי של הדירה.


2.    לקיחת משכנתא גדולה יותר בגלל הון עצמי נמוך.  


3.    הוצאה נוספת על שכירות לתקופה ארוכה יחסית שבה אתם תשלמו גם משכנתא. עשו חשבון נניח שאתם משלמים 3000 שח שכירות (לקחתי מינימום כמו שמשלמים על יחידת דיור פחות או יותר) כפול 12 חודשים כפול נגיד 3 שנים, כבר הגעתם לעוד 108 אלף שח וזה בנוסף על תשלום המשכנתא שתצטרכו לשלם. השכירות מייקרת לכם את מחיר הדירה בעוד 100 אלף שח ויותר.


4.    מדד תשומות הבנייה – מחיר הדירה שרכשתם מהקבלן מוצמד למדד תשומות הבנייה ובתהליך ארוך שבין 3-5 שנים תצטרכו להוסיף על מחיר הדירה כמה עשרות אלפי שקלים בין 30-ל 50 אלף נוספים. אז כן, למרות שהדירה בסופו של דבר תעלה לכם כ 150 אלף או יותר עדיין המחיר יהיה הרבה פחות מהמחיר שתשלמו על אותה דירה בשוק החופשי.

 

לסיכום:


עשו את ההשוואה בין היתרונות לחסרונות התייעצו עם יועץ משכנתא מקצועי ומנוסה בתחום כדי לראות באמת היכן אתם עומדים ומה כדאי לכם יותר. אולי בכלל אין לכם היתכנות כלכלית לעמוד ברכישה כזו ואולי כדאי לכם דווקא לרכוש דירה שלא במחיר למשתכן. תבדקו אם הבנק בכלל מוכן לתת לכם את המשכנתא שאתם צריכים יכול להיות שאין לכם היתכנות פיננסית לעמוד בתשלומי המשכנתא הגבוהה.


עליכם להבין שזו הקנייה הגדולה והחשובה ביותר שתעשו בחיים שלכם ומשכנתא זו הלוואה לשנים רבות וכל שינוי הכי קטן יכול לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים או לעלות לכם עוד עשרות אלפי שקלים. אל תתחילו תהליך כזה ללא יועץ משכנתא או ללא התייעצות עם איש מקצוע כמו יועץ משכנתא. אל תקשיבו לאנשים שסביבכם, לא להורים לא לחברים ולא לקרובי משפחה אלא אם כן הם מומחים בתחום המשכנתאות ויועצי משכנתא בעצמם. מדובר על סכומים מאד גדולים ועל החיים שלכם לאורך שנים רבות. פנו ליועץ משכנתא מקצועי ומנוסה בתחום.


השאירו עכשיו את הפרטים שלכם בטופס כאן למטה ותקבלו בעזרת המערכת החכמה שלנו עד 3 הצעות מחיר מיועצי משכנתא מומלצים המתמחים בנטילת משכנתא במחיר למשתכן המתאימים בדיוק לפרופיל הבקשה שלכם ולנתונים שציינתם.

 

חסכו זמן, טרחה וכסף רב - במקום אחד!

 

קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT

 

 

 

השוואת ספקים בייעוץ משכנתאות

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו