כל שאלות ה''כמה'' שרציתם לשאול על משכנתא ולא ידעתם את מי - התשובות בפנים!

יש לכם שאלות בתחום המשכנתאות שעדיין לא קבלתם תשובה עליהן?

 

מעולה, כי הגעתם למקום שיתן לכם את כל התשובות על כל שאלות ה''כמה'' במשכנתא. הולך להיות מעניין, השארו איתנו!

 

כמה הון עצמי צריך למשכנתא?

 

הון עצמי הוא סכום ההון ההתחלתי שהבנק דורש לשם נטילת משכנתא. עקב רצון להמנע ממשבר בשוק הנדל''ן והמשכנתאות הטיל בנק ישראל מגבלה על אחוזי מימון המשכנתא. ההןם העצמי הנדרש עבור רוכשי דירה ראשונה עומד על 25% מערך הדירה, לעומת משפרי דיור שיצטרכו להביא הון עצמי בסך 30% מערך הדירה. למשקיעים ינתן רק 50% מימון של משכנתא והם יאלצו לגייס הון עצמי גבוה יותר. אלו הפעולות שנוקט בנק ישראל כדי לסייע לטפל במצוקת הדיור ולצמצם את פעילות המשקיעים ובכך לשחרר הרבה יותר דירות לזוגות צעירים ומשפחות משפרות דיור.

 

כמה משכנתא אפשר לקחת?

 

התשובה לכך נגזרת מהסעיף הקודם. אם אתם קונים דירה ראשונה, תוכלו לקבל עד 75% מימון של משכנתא מערך הדירה בשוק החופשי. לעומת זאת, אם אתם קונים דירה במסגרת הפרוייקט מחיר למשתכן, תוכלו לקבל משכנתא בגובה של 90% מימון משווי הדירה. אם אתם קונים דירה להשקעה - תקבלו מימון של 50% בלבד מערך הדירה.

 

כמה משכנתא כדאי לקחת?

 

אחוזי המימון המגיעים לכם על פי הנחיות בנק ישראל, לא בהכרח מחייבות אתכם להשאר על אותם אחוזי מימון. אם באפשרותכם לגייס הון עצמי גבוה יותר כדי להוריד את סכום המשכנתא הנלקחת, מומלץ מאד לעשות זאת. יתרה מכך, גם אם הבנק נתן לכם אישור עקרוני של סכום מסויים, לא תמיד כדאי לקחת את כולו בתור משכנתא, לפעמים מומלץ לחפש דירה קצת יותר זולה ולעמוד בתשלומי המשכנתא בכבוד.

 

כמה משכנתא משלמים בחודש?

 

סכום ההחזר החודשי אותו תשלמו מידי חודש על המשכנתא שלכם תלוי בתמהיל המשכנתא שקבלתם בבנק. תמהיל משכנתא מורכב ממספר מסלולי משכנתא, כגון: פריים, קל''צ, קבועה משתנה כל חמש ועוד. כדי לבנות תמהיל משכנתא שמתאים ליכולות הפיננסיות של משפחתכם כיום ובעתיד, מומלץ להעזר ביועץ משכנתא מקצועי שיודע לבנות תמהיל משכנתא חכם וחסכוני המותאם לכל משפחה על פי הצרכים הפיננסיים שלה.

 

כמה עולה משכנתא?

 

למשכנתא ישנן עלויות נוספות שכדאי לקחת בחשבון לפני שנוטלים אותה. בין העלויות הללו ישנן: תשלום עבור פתיחת תיק, תשלום לעורך דין, תשלום לשמאי מקרקעין, נוטריון, רישום ברשם המשכונות, שכר טרחה של יועץ משכנתאות ועוד. מומלץ לקחת בחשבון עלויות אלו, להיות מחושבים ולהכניס את הכל לחשבון הסופי שלכם, כדי להיות בטוחים שתוכלו לעמוד בכל אלו.

 

כמה משכנתא אפשר לקבל על דירה שנייה?

 

לרכישת דירה שניה או שלישית לצורך השקעה, תוכלו לקבל מימון של 50% משכנתא מערך הדירה. אלו הנחיות בנק ישראל הנועדו לצמצם את פעילות המשקיעים ולפתוח הזדמנויות חדשות עבור זוגות צעירים ומשפרי דיור.

 

כמה עולה ביטוח משכנתא?

 

מחיר ביטוח מבנה למשכנתא ללא ההרחבות השונות הוא בדרך כלל בין 50 ל-100 ש"ח בחודש. הסכום נשאר קבוע לאורך כל תקופת ההחזר. אם חלילה נגרם נזק בקנה מידה נרחב לנכס, הבנק בכל מקרה מכוסה עד גובה יתרת המשכנתא העדכנית.

 

כמה עולה ייעוץ משכנתא?

 

תחום ייעוץ המשכנתאות מתחלק לכמה חלקים. ישנו ייעוץ חלקי וייעוץ מלא.

 

 ייעוץ חלקי - בו היועץ מגיע איתכם עד לקבלת אישור עקרוני לנטילת משכנתא מהבנק בלבד. 

מחירים של ייעוץ משכנתאות חלקי נע בין 3000 - 7000 ש''ח, והוא תלוי גם כן במספר גורמים.

 

ייעוץ טלפוני בלבד ללא פגישות עם הלקוח - נע בין 1500 - 3000 ש''ח.

 

ייעוץ מלא - ייעוץ משכנתאות מלא כולל השגת אישור עקרוני מהבנק לנטילת משכנתא + בניית התמהיל הנכון עבורכם. 

מחיר של ייעוץ משכנתא מלא - נע בין 7000 ש''ח ומעלה.

 

מסורבי בנקים - קבלת אישור עקרוני למסורבי בנקים בעבר בדרך כלל מקשה מאד על עבודת היועץ. לעיתים הפתרון הוא פשוט ולעיתים מורכב. המחיר על ייעוץ משכנתא למסורבי בנקים נע בין 7000 ש''ח למסורבים קלים ויכולים לטפס מעלה לסירובים קשים יותר.

 

כמה משכנתא מגיע לזוג צעיר?

 

ישנם מסלולי משכנתא המיועדים לזוגות צעירים הדומים לכלל נוטלי המשכנתאות, אבל מעבר לזה יש מסלולי משכנתא מיוחדים לכאלו שעמדו בקריטריונים מסויימים המייחסים למצב המשפחתי, הכלכלי, שירות צבאי ועוד. אחד מהקריטריונים הוא שאתם צריכים להיות זוג צעיר ומחוסר דיור המעוניין לקחת משכנתא לקניית בית ראשון. משרד הבינוי והשיכון מציע מסלול מיוחד שמיועד רק לזוגות צעירים או לאוכלוסיות המשתייכות למעמד סוציואקונומי נמוך. זאת כדי לסייע ביד הזוגות הצעירים להגיע לבית משלהם. בנוסף, זוגות צעירים יוכלו להנות ממשכנתא לזכאי מחיר למשתכן.

 

במסגרת תוכנית מחיר למשתכן ישנן הקלות בסכום ההון העצמי. זוגות צעירים יוכלו להביא רק 100,000 ש''ח כהון עצמי לצורך נטילת המשכנתא.

 

כמה ריבית משכנתא משלמים?

 

אחוז המימון הוא הפרמטר הכי חשוב המשפיע על גובה הריביות. ככל שאחוזי המימון שתבקשו מהבנק יהיו גבוהים יותר כך הריבית שתקבלו תהייה גבוהה יותר.

 

ישנן כמה מדרגות של אחוזי מימון:

1. עד 45% מימון - המדרגה הטובה ביותר, בה תקבלו את הריבית הכי נמוכה.

2. בין 45% - 60% מימון - המדרגה הבינונית. הריבית עאן תהייה יותר גבוהה מהקודמת.

3. מעל 60% מימון - המדרגה הגבוהה ביותר. ריבית גבוהה מאד.

 

הפרמטר השני שמשפיע על הריבית הוא כל הנתונים הפיננסיים המעידים על הרמה הפיננסית שלכם, כגון: מקום העבודה שלכם, גובה ההכנסות החודשיות, וותק במקום העבודה, מיקום וטיב הנכס, הלוואות נוספות, נכסים נוספים ועוד. בגדול, ככל שתראו לבנק שיש לכם עבודה קבועה, יציבה ומשכורות גבוהות הבנק יתייחס אליכם הרבה יותר ברצינות ויוכל להסכים לתת לכם ריבית נמוכה יותר. 

 

רוצים לדעת עוד?

 

לא צריך להתבלבל, אם לא מצאתם או לא הבנתם איך פתרון פיננסי כזה או אחר יכול לעזור לכם במצב אליו נקלעתם, תוכלו להעזר ביועצי משכנתאות מקצועיים שיוכלו להתאים עבורכם פתרון מתאים ליכולות משק הבית שלכם.

 

כדי לבחור יועץ משכנתאות מתאים, השאירו עכשיו את הפרטים שלכם בטופס כאן למטה ותקבלו מהמערכת החכמה של קונטקט עד 3 הצעות מחיר של יועצי משכנתא מומלצים באזור מגוריכם המתאימים בדיוק לפרופיל הבקשה שלכם ותקציב שהגדרתם מראש.

 

המערכת שלנו שולחת אך ורק הצעות עם רלוונטיות מלאה לנתוני בקשתכם.

 

חסכו זמן, טרחה וכסף רב - במקום אחד!

 

 קונטקט - לעמוד בציפיות - CONTACT
 

השוואת ספקים במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו