כמה משכנתא אפשר לקבל בהתאם לדרישה?

מעוניינים לקחת משכנתא לצורך כלשהו ולא יודעים כמה אחוזי מימון תוכלו לקבל?

 

הגעתם למקום הנכון!

 

אנחנו נספק לכם את כל המידע הדרוש לגבי כמה משכנתא אפשר לקחת לכל מקרה של רכישת דירה מכל סוג או מגרשים, קרקעות, מחיר למשתכן, משכנתא לזוגות צעירים ועוד.

 

רכישת דירה היא כנראה העסקה הגדולה ביותר שתעשו בחיים שלכם ונטילת משכנתא היא ההלוואה הגדולה ביותר שתקחו לשם כך. בכתבה זו נעסוק בשאלה כמה משכנתא אפשר לקבל לכל צורך שהוא ובאיזה מקרה ניתן לקבל אחוזי מימון גבוהים ביותר למשכנתא.

 

כמה משכנתא אפשר לקבל לרכישת דירה?

 

אחוזי מימון של משכנתא מקסימלית לרכישת דירה נעים בין 50% - 70% מערך הדירה. לכן, כדי לקבל משכנתא, תצטרכו לגייס הון עצמי של כ - 30% משווי הדירה עצמה. מומלץ לחשב גם הוצאות נלוות קיימות בעת רכישת דירה, כגון: תשלום לעורך דין, דמי תיווך, מס רכישה ועוד.

 

אחוזי מימון של משכנתא על פי תקנות בנק ישראל

 

תקנות בנק ישראל נועדו כדי לשמור על יציבות המערכת הבנקאית וכדי למנוע מינוף יתר מצד הבנקים השואפים לרווחים גדולים ככל האפשר. לכן, תקנות בנק ישראל קובעות את הפרמטרים הבאים בנוגע לאחוזי המימון במשכנתאות:

 

  • משכנתא במחיר למשתכן - ניתנת בגובה מימון של עד 90% מערך הדירה.

  • משכנתא לדירה ראשונה - ניתנת בגובה מימון של עד 75% מערך הדירה.

  • משכנתא למשפרי דיור - ניתנת בגובה של עד 70% מערך הדירה.

  • משכנתא לדירה שניה - ניתנת בגובה מימון של עד 50% מערך הדירה.

 

אחוזי מימון של משכנתא בקניית בית ראשון

 

בקניית דירה ראשונה וקבלת משכנתא לזוגות צעירים, תוכלו לקבל מימון למשכנתא של 75% מערך הדירה. ההון העצמי הדרוש לכם לצורך כך הוא 25% מהסכום. את ההון העצמי תוכלו לגייס באמצעות הלוואות חיצוניות ממשפחה וחברים, מכספי מתנות שקבלתם ועוד.

 

אחוזי המימון במשכנתא לקניית דירה שניה או שלישית

 

ב-2012 קבע בנק ישראל כי על הבנקים אסור להעניק משכנתא לדירה שנייה במימון שיעלה על מחצית מסכום הרכישה. מאחר ומחירי הדיור בישראל גבוהים למדי, הון עצמי בשיעור של 50% עשוי להוות אתגר של ממש בפני מי שמעוניין לרכוש נכס שני לצורך השקעה.

 

אחוזי מימון למשכנתא מדרגה שנייה ומעלה

 

משכנתא בדרגה שניה היא בעצם שיעבוד של נכס שנרשם לאחר שיעבוד אחר. אחוזי המימון של משכנתא מדרגה שניה לא יכולה לעבור את ה - 50% משווי הנכס.  גובה המימון נקבע על פי הערכת שמאי חוץ בנקאי ותלוי בדרך כלל במיקום של הנכס ופרמטרים נוספים שיכולים להשפיע על כדאיות ההשקעה.

 

כמה משכנתא אפשר לקבל במשכנתא לכל מטרה או משכנתא משלימה?

 

משכנתא לכל מטרה הינה האופציה הגדולה ביותר של פתרונות פיננסיים כנגד משכון נכסים מול הבנקים.  משכנתא משלימה היא בעצם הלוואה לטווח ארוך כנגד משכון נכס, בה ניתן לקבל ברוב המקרים, השלמה כספית לעד 50% משווי הבית לפי הערכת שמאי מול מערכת בנקאית ועד 70% משווי הנכס במסגרת מימון חוץ בנקאי. 

 

אחוזי מימון במשכנתא למשתכן

 

במסגרת התוכנית הממשלתית של המחיר למשתכן ניתן לרכוש דירה חדשה לחסרי דיור או למשפרי דיור עם מימון גבוה מאד של עד  90% משווי הדירה! זהו פתרון נהדר עבור זוגות צעירים או חסרי יכולת המתקשים לגייס הון עצמי מספיק לצורך קניית דירה חדשה.

 

כמה משכנתא אפשר לקבל במשכנתא הפוכה?

 

משכנתא הפוכה היא משכנתא המיועדת ללווים מעל גיל 60 הזקוקים לסכומי כסף גדולים לצורך חד פעמי, כגון: טיפול בריאות יקר או מעבר לבית אבות או דיור מוגן. גובה הסכום תלוי בגיל הלווים והוא מגיע במקסימום ל 50% משווי הנכס. ככל שהגיל עולה - שיעור ההלוואה ביחס לשווי הנכס - עולה.

 

גובה משכנתא לקניית מגרש או חלקת אדמה

 

במשכנתא לרכישת אדמה מדובר על מגרש שהופשר לבנייה בלבד ולא למגרש על קרקע חקלאית. משכנתא לרכישת מגרש הינה שונה ממשכנתא לרכישת בית פרטי מוכן ו/או דירה ולכן רצוי לבדוק היטב שאתם יכולים לעמוד בכל התנאים הנדרשים. אם בחרתם לרכוש מגרש להשקעה בלבד תוכלו לקבל משכנתא לקניית המגרש עד גובה של 60% בלבד מערך המגרש, כך שעליכם להמציא הון עצמי של 40% מערך המגרש שאותו אתם רוצים לרכוש.

 

אחוזי מימון למשכנתא לבנייה עצמית

 

אחוזי המימון במשכנתא לצורך בנייה עצמית על מגרש קנוי בדרך כלל לא תעלה על 60% מהערכת שמאי המקרקעין את שווי הדירה נכון להיום, אך במידת הצורך יהיה ניתן להגיש בקשה לבנק למתן אחוזי מימון נוספים.

 

כמה משכנתא מומלץ לקחת?

 

לא תמיד כדאי לממש את כל אחוזי המימון המגיעים לכם. לפעמים עדיף לקחת משכנתא קטנה יותר ולעמוד בה בכבוד מאשר להתפתות לנצל את כל אחוזי המימון המגיעים לכם ולהכנס לבור כלכלי שאין לכם מושג איך תצאו ממנו. מומלץ להפעיל שיקול דעת ולאומד את רמת הסיכון שיש בנטילת משכנתא גבוהה.

 

מי יכול לעזור לכם בתהליך של נטילת משכנתא בצורה חכמה?

 

כדי לקבל משכנתא בתנאים אטרקטיביים המותאמים בדיוק לצרכי המשפחה שלכם, השאירו את הפרטים שלכם בטופס כאן למטה והמערכת שלנו תשלח אליכם עד 3 הצעות מחיר של יועצי משכנתא מומלצים המתמחים בנטילת משכנתא חכמה, כך שתוכלו לבחור מתוכם את היועץ האידיאלי עבורכם.

 

חסכו זמן יקר, טרחה וכסף רב - במקום אחד!

 

קונטקט - לעמוד בציפיות - CONTACT

 

 

השוואת ספקים במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו