כמה עולה ייעוץ משכנתא? תעריפים של יועצי משכנתאות מומלצים וסוגי ייעוץ שונים

אם אתם כאן, סביר להניח שאתם נמצאים בשלב של איתור וחיפוש אחר יועץ משכנתאות אידיאלי.

 

אנחנו כאן כדי לספק לכם את כל המידע הנחוץ לכם כדי לבחור יועץ משכנתאות מקצועי המתמחה בסוג ובצורת המשכנתא שאתם מעוניינים לקחת.

 

אנו מבטיחים התאמה מלאה לפרופיל הפיננסי שלכם, כך שתקבלו המלצה רק על יועץ שנכנס להגדרת התקציב שלכם ושיוכל לבנות לכם תמהיל משכנתא חסכוני המותאם בדיוק לצרכי משק הבית שלכם.

 

שימוש בשירותיו של יועץ משכנתא הוא כבר לא דבר של מה בכך. הגשת בקשה לנטילת משכנתא מהבנק כרוכה במספר רב של פרמטרים אשר טעות הכי קטנה שלנו או חיסרון של אחד מהם יכול להוביל לקבלת סירוב משכנתא בבנק.

בכתבה זו נביא בפניכם את כל ההיבטים לעלות של יועץ משכנתא והתעריפים השונים של יועצי המשכנתאות בישראל, מה הם כוללים ואיך וממה מושפע המחיר של יועץ משכנתא.

 

מה המטרה בייעוץ משכנתאות?

 

לפני שנצלול למחירים של ייעוץ משכנתא, ננסה לבדוק מהן בכלל המטרות של לקיחת יועץ משכנתא ולמה זה כל כך חשוב.

 

1. בניית תמהיל משכנתא מותאם אישית - אחת המומחיות הטובה ביותר של יועץ משכנתא טוב זה בניית התמהיל של המשכנתא. כל משכנתא שונה בתמהיל שלה לפי צרכי המשפחה הספציפית. זה בעצם היתרון כמעט הכי משמעותי של לקיחת יועץ משכנתא. כאשר תעזרו ביעץ מומחה הוא יוכל לבנות לכם תמהיל מדויק לצורכי המשפחה שלך וליכולות שלכם ולחסוך לכם בכך עשרות עד מאות אלפי שקלים למשך כל תקופת המשכנתא.

 

2. חסכון בזמן - יועץ משכנתא חוסך לכם זמן יקר בהתרוצצויות וסקר שוק בין הבנקים. הוא עורך עבורכם את השוואות המחירים והריביות ומנהל משא ומתן להורדת ריביות מהבנקים.

 

3. השגת אישור עקרוני למשכנתא - הסיבה אפשר לומר הכי חשובה בנטילת משכנתא, היא קבלת אישור עקרוני. יועץ משכנתאות מומחה, יודע מה הבנק רוצה לראות כדי שיוכל לאשר לכם משכנתא. על ידי העזרות בשירות של יועץ משכנתא תוכלו לחסוך מעצמכם את עוגמת הנפש הרבה שכרוכה בקבלת סירוב משכנתא מהבנק.

 

4. חיסכון כספי - יועץ טוב יכול לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים בריביות המשכנתא, לאורך כל תקופת המשכנתא חיסכון זה יכול להגיע אפילו לעד מאות אלפי שקלים.

 

המחיר תלוי בסוג הייעוץ

 

תחום ייעוץ המשכנתאות מתחלק לכמה חלקים. ישנו ייעץ חלקי וייעוץ מלא.

 

ייעוץ חלקי - בו היועץ מגיע איתכם עד לקבלת אישור עקרוני לנטילת משכנתא מהבנק בלבד. היועץ ידרוש מכם להמציא לו את כל המסמכים הדרושים כדי להוצי מהבנק אישור עקרוני למשכנתא עבורכם התקף למשך 3 חודשים. אם לא תטלו את המשכנתא במשך שלושת החודשים הקרובים, תוקף האישור יפוג ותדרשו לחדש אותו. 

מחירים של ייעוץ משכנתאות חלקי נע בין 3000 - 7000 ש''ח, והוא תלוי גם כן במספר גורמים.

 

ניתן לקבל גם ייעוץ משכנתאות טלפוני בלבד או ייעוץ משכנתאות אונליין, על פי הנתונים שלכם, רק כדי לקבל תמונת מצב של בקשת המשכנתא שלכם.

ייעוץ טלפוני בלבד ללא פגישות עם הלקוח - נע בין 1500 - 3000 ש''ח.

 

המחיר מתחיל לעלות כאשר נמצא קושי בהשגת האישור העקרוני מהבנק והייעץ כולל פרוצדות רבות הנדרשות מהיועץ.

 

ייעוץ מלא - ייעוץ משכנתאות מלא כולל השגת אישור עקרוני מהבנק לנטילת משכנתא + בניית התמהיל הנכון עבורכם. 

 

בניית תמהיל משכנתא - הוא אחד האלמטים החשובים ביותר בתחום ייעוץ המשכנתאות. תמהיל נכון של ההחזרים החודשיים והריביות עליהם יכולים לחסוך לכם כסף רב מידי חודש אשר יכול להגיע לעשרות עד מאות אלפי שקלים למשך כל תקופת המשכנתא!

מחיר של ייעוץ משכנתא מלא - נע בין 7000 ש''ח ומעלה.

 

מסורבי בנקים - קבלת אישור עקרוני למסורבי בנקים בעבר בדרך כלל מקשה מאד על עבודת היועץ. לעיתים הפתרון הוא פשוט ולעיתים מורכב. המחיר על ייעוץ משכנתא למסורבי בנקים נע בין 7000 ש''ח למסורבים קלים ויכולים לתפס מעלה לסירובים קשים יותר.

 

מה עוד משפיע על התמחור של ייועץ משכנתא?

 

מומחיות - כמובן שבראשונה נמצאת המומחיות של יועץ המשכנתאות. כמה רקורד טוב יש לו, מה כבר הצליח לעשות ללקוחותיו ברזומה שלו ועוד.

יועצי משכנתאות המחשיבים ומעריכים את עבודתם גם התעריפים של ייועץ המשכנתא אצלם יעלו בהתאם.

 

ייעוץ עבור משכנתא חוץ בנקאית

בנטילת משכנתא חוץ בנקאית נדרשים מהיועץ כישורים נוספים לעומת נטילת משכנתא מהבנק ולכן המחיר של ייעוץ לנטילת משכנתא חוץ בנקאית יעלה בהתאם. 

במשכנתא חוץ בנקאית ישנם גם שתי אופציות לשכירת שירות של יועץ משכנתאות:

 

1. תשלום עבור הקמה של התיק - כאן תשלמו ליועץ המשכנתאות רק עבור פתיחת התיק שלכם במערכת חוץ בנקאית כל שהיא וקבלת האישור ממנה.

 

2. תשלום עבור הקמה של הקרן ובניית תמהיל עם אלמנט חיסכון לטווח הארוך - כאן נכנס אלמט החיסכון במשכנתא חוץ בנקאית אשר הוא חשוב מאד ויכול לחסוך לכם עד עשרות אלפי שקלים בשנה.

תעריף של יועץ משכנתאות בנטילת משכנתא חוץ בנקאית מתחיל ב 15,000 ש''ח ויכול להגיע גם לעשרות אלפי שקלים עד מאות אלפי שקלים במקרים בהם נלקחות הלוואות של מספר מיליונים של שקלים ומעלה.

 

בואו נחשוב על זה ככה:

 

נכון שלצורך קבלת שירות של יועץ משכנתאות אתם נאלצים להוציא כסף, לעיתים אפילו לא מעט. אבל, בהסתכלות לפרספקטיבה רחבה ולטווח הארוך זה המעשה הכי חכם והכי טוב שאת יכולים לעשות עבור המשפחה שלכם!

למה? נטילת משכנתא על ידי יועץ משכנתאות יכולה לחסוך עבורכם עוגמת נפש רבה, הן בקבלת האישור העקרוני - שלא תאלצו להתקל בסירוב, והן בתמהיל של המשכנתא וחיסכון בריביות - אשר כאמור, יכול לחסוך לכם עשרות עד מאות אלפי שקלים.

 

לסיכום:

אין חינם. או כמו שאומרים בהלצה: חינם = חינם.

המטרה שלכם היא למצוא את היועץ הכי טוב שיתן לכם את המענה הכי טוב והכי מותאם למשפחה שלכם ולצרכים שלכם.

 

השאירו את הפרטים שלכם בטופס כאן למטה, ותקבלו בעזרת המערכת החכמה של קונטקט עד 3 הצעות מחיר של יועצי משכנתאות מומלצים באזור מגוריכם ותהנו מראש שקט ומבטחון מלא עד לקבלת המשכנתא המיוחלת שלכם.

 

חסכו זמן, כסף ומאמץ - במקום אחד!

 

קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT

 

 

השוואת ספקים בייעוץ משכנתאות

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו