עלות מחזור משכנתא - האם עלי לשלם עמלת פירעון למחזור וכמה עולה למחזר משכנתא בתחשיב סופי?

אם הגעתם לכאן כנראה שאתם מחפשים דרך כיצד לבצע מיחזור משכנתא בצורה החכמה והחסכונית ביותר.

 

אנחנו נדאג לכך שתקבלו את כל המידע הדרוש לכם על מנת לבצע מיחזור משכנתא חכם שיחסוך לכם כסף רב בהחזרי המשכנתא החודשיים ולאורך כל חיי המשכנתא.

 

מיחזור משכנתא משמעו לקיחת משכנתא חדשה בתנאים טובים יותר כדי לסגור משכנתא ישנה.

כשרכשתם את הדירה שלכם לפני מספר שנים ולקחתם את המשכנתא מהבנק, חתמתם על תנאי המשכנתא כפי שהיו באותה עת ושהתאימו לכם באותו זמן. עברו מספר שנים התנאים במשק השתנו, הריביות השתנו נוספו תכניות למשכנתא ואתם רוצים לשדרג את תנאי המשכנתא לתנאים טובים יותר.

 

מתי כדאי לשקול מחזור משכנתא למרות עלות מחזור המשכנתא

 

מאד יכול להיות שתנאי ההחזר כבר לא מתאימים לכם, נולדו ילדים במהלך השנים, ההוצאות גדלו, יכול להיות שההכנסות גדלו גם כן או לחילופין ההוצאות גדלו אבל ההכנסות קטנו מכל מיני סיבות, יכול להיות שקבלתם ירושה או שנפרעה לכם תכנית חסכון או קרן השתלמות או שקבלתם בונוס גדול ממקום העבודה ואתם רוצים להחזיר חלק מהמשכנתא או את כולה.


 
יכול להיות שלא פניתם ליועץ משכנתא מקצועי ומנוסה כשלקחתם את המשכנתא וסביר להניח שבחרתם את המסלולים הכי טובים מכל ההצעות שהבנקים הציעו לכם וגיליתם ששילמתם יותר ממה שהייתם יכולים לשלם.

 

יכול להיות שמישהו העיר את תשומת ליבכם שהריביות היום נמוכות מאי פעם בעבר וכדאי לכם לבדוק את המשכנתא שלכם ולבצע מיחזור משכנתא למרות העלות למיחזור המשכנתא.

 

עכשיו אתם רוצים לבדוק האם משתלם לכם למחזר את המשכנתא שלכם, להשתדרג ולקבל תנאים טובים יותר, ואתם תוהים מהי עלות מחזור משכנתא - האם עליכם לשלם עמלת פירעון מוקדם למחזור המשכנתא וכמה עולה למחזר משכנתא בתחשיב סופי.

 

חשוב לציין שאין דבר כזה תחשיב סופי מוחלט ואחיד לכולם, כל מקרה הוא לגופו ולפי המסלולים שמרכיבים את תמהיל המשכנתא שלו. יש מסלולים שאין עליהם עמלת פירעון ויש מסלולים שיש עליהם עמלת פירעון. בעיקרון המסלולים שיחולו עליהם עמלת פירעון הם המסלולים שאם ישתנו הבנק עלול להפסיד עליהם כסף ולכן כדי שהבנק לא ינזק כתוצאה ממחזור המשכנתא שלכם, מלכתחילה בחוזה שחתמתם מול הבנק בעת לקיחת המשכנתא קיים הסעיף שמדבר על עמלת פירעון מוקדם.

 

תבדקו את ההסכם עליו חתמתם עם הבנק כשלקחתם את המשכנתא בסעיף המדבר על עמלת פירעון מוקדם, שם יופיעו הפרטים המדוייקים לגבי גובה עמלת הפירעון המוקדם שעליכם יהיה לשלם במידה ותחליטו למחזר את המשכנתא שלכם.

 

מה זה אומר למחזר משכנתא ומה כוללת עלות מחזר משכנתא:

 

מיחזור משכנתא זה בעצם לקחת משכנתא חדשה על כל המשתמע מכך. כלומר כל תהליך לקיחת המשכנתא שעברתם כשלקחתם את המשכנתא הראשונה מתבצע מחדש במיחזור המשכנתא בתנאים משופרים וסגירת המשכנתא הישנה.

 

מיחזור המשכנתא יכול להתבצע בבנק אחר ולא בהכרח בבנק בו מנהלת היום המשכנתא שלכם, אתם לא חייבים להיות שבויים של הבנק. מה גם שלבנק בו מנהלת המשכנתא שלכם אין אינטרס ממשי להיטיב את תנאי של המשכנתא שלכם, משום שהבנק עלול להפסיד רווחים עתידיים בעקבות זה.

 

יש מספר תשלומים שעליכם יהיה לשלם כמו עמלות למינהן, אגרות, ביטוחים, רישומים ברשם המשכונות שינוי הערת אזהרה בטאבו במידה ואתם לוקחים את המשכנתא מבנק אחר וכמובן עמלת הפירעון המוקדם שעלולה לעלות לכם כמה עשרות אלפי שקלים והיא המשמעותית ביותר. כמו כן תצטרכו להמציא מחדש 3 תלושי שכר אחרונים וכן את לוח הסילוקין של המשכנתא הנוכחית.

 

מומלץ מאד לבדוק את כדאיות מיחזור המשכנתא עם יועץ משכנתא מקצועי ומנוסה משום שעלויות מיחזור המשכנתא עלולות להיות גדולות יותר מהחיסכון שתוכלו לחסוך  בתשלומים החודשיים ובכלל לאורך התקופה שנשאה, ואולי לא ישתלם לכם בכלל למחזר את המשכנתא שלכם.

 

עלויות מיחזור המשכנתא שלכם לבנק הן:

 

  • אם לא הודעתם לבנק לפחות 10 ימים מראש על רצונכם לממחזר את המשכנתא אתם תשלמו קנס בגובה  0.1% אז אם אתם לא רוצים לשלם את הקנס הזה תדאגו להודיע לבנק בכתב רשום עם אישור מסירה שאתם רוצים למחזר את המשכנתא שלכם ושאתם תעשו זאת בעוד שבועיים קחו מקדם ביטחון של 4 ימים).  

 

  • עמלת היוון על הפרשי ריביות - זו העמלה המשמעותית ביותר שתצטרכו לשלם לבנק מאחר ומדובר בפער שבין הריבית שהיתה כשלקחתם את המשכנתא לבין הריבית ביום הפירעון. עמלה זו עלולה לעלות לכ כמה עשרות אלפי שקלים.

 

  • עמלת הפרשי מדד - במסלולים שבהם המשכנתא היתה צמודה למדד

 

  • עמלת הפרשי שערים - במידה והמשכנתא שלכם היתה צמודה למטבע חוץ

 

  • עמלת ביטול המשכנתא הקיימת

 

  • עמלת פתיחת תיק למשכנתא החדשה

 

  • תשלום לשמאי מקרקעין שיעריך את הדירה שלכם מחדש (יכול להיות שערך הדירה שלכם עלה ותוכלו לקבל סכום גבוה יותר במשכנתא החדשה).

 

  • תשלום נסח טאבו שתצטרכו להגיש למשכנתא החדשה.

 

  • תשלום ליועץ משכנתא שיבדוק עבורכם את כל הנתונים לכדאיות מיחזור המשכנתא ובמידה ויש כדאיות והתשלומים הנלווים לביטול המשכנתא הנוכחית וללקיחת המשכנתא החדשה בתנאים טובים יותר, ועדיין יש הפרש משמעותי לטובת מיחזור המשכנתא למרות עלויות מיחזור המשכנתא.

 

במידה ולקחתם את המשכנתא שלכם לפני מספר שנים הרי שהיום, אוגוסט 2019, יש לכם הזדמנות נפלאה למיחזור המשכנתא שלכם למרות עלויות מיחזור המשכנתא. הריביותהיום נמוכותממה שהיו מזה שנים רבות וסביר להניח שנוספו מסלולים חדשים למשכנתא שלא היו קודם.

 

במידה ונשארו לכם שנים בודדות למשכנתא לא ישתלם לכם למחזר את המשכנתא עכשיו אלא אם כן אתם רוצים גם להגדיל את המשכנתא, אבל אם נשארו לכם בין 10-20 שנה ויותר כדאי לכם לשקול בכובד ראש למחזר את המשכנתא שלכם למרות העלויות במיחזור המשכנתא.


בכל מקרה נדרשת בדיקה מעמיקה ולכן מומלץ ורצוי לפנות ליועץ משכנתא מקצועי ומנוסה לבדיקת כדאיות למיחזור המשכנתא מאחר ומדובר בסכומים גדולים ולשנים רבות של משכנתא. יועץ משכנתא יכול לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים ואף יותר לאורך התקופה של המשכנתא.

 

השאירו את הפרטים שלכם בטופס המורף למטה ותקבלו עד 3 הצעות מחיר של יועצי משכנתאות מומלצים המתמחים במיחזור משכנתא חכם ומקצועי כדי שתוכלו לערוך השוואת מחירים בין כל נותני השירות.

 

חסכו זמן, טרחה וכסף רב - במקום אחד!

 

קונטקט - לעמוד בציפיות - CONTACT

 

 

השוואת ספקים במיחזור משכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו