איך לחסוך במשכנתא מעל 100 אלף שקל מול מה שהבנק הציע לכם?

רוצים לחסוך 100 אלף ש''ח ויותר בתשלומי המשכנתא?

 

הגעתם למקום הנכון!

 

אנחנו נדאג לכך שתחסכו לפחות 100 אלף ש''ח בהחזרי המשכנתא שלכם על ידי ניצול זכויות המגיעות לכם ובחירת מסלולי משכנתא חכמים.

 

לפני שאתם מגיעים לבנק לקבל את המשכנתא שלכם, חשוב שתערכו לכך בהתאם ותבואו מוכנים עם ידע בכל הנוגע לזכויות שלכם כדי לקבל צשכנתא חסכונית עד כמה שניתן. שהבנק הוא עסק פרטי לכל דבר, שהמוצר שהוא מוכר הוא כמה מפתיע - כסף.  הפקיד בבנק מייצג את האינטרס של הבנק ורק לאחר מכן הוא ידאג לאינטרס שלכם. בכתבה זו נביא בפניכם את כל האפשרויות כדי שתוכלו לחסוך במשכנתא כמה שיותר ולהגיע לבנק מוכנים ולא לקבל כל דבר כמובן מאליו.


השתמשו בהלוואת זכאות במידה ומגיע לכם


אם עדיין לא ניצלתם את הזכאות שלכם למשכנתא מסובסדת על ידי המדינה, הגישו עכשיו בקשה לקבלת תעודת זכאות למשכנתא באחד מסניפי בנק טפחות הקרובים אליכם. כך תוכלו לדעת כמה מגיע לכם, בקשה לזכאות בבנק טפחות לא מחייבת אתכם לקחת משכנתא מבנק זה. הריבית על משכנתא לזכאים נמוכה ב 0.5% פחות מהריבית הממוצעת של בנקים למשכנתאות צמודות מדד ולא תעלה על 3%. בכל מקרה, יותר זול מריבית רגילה על משכנתא שעומדת על כ 4.3%. במידה ותרצו להחזיר את הלוואת הזכאות או חלק ממנה לא תאלצו לשלם עמלת פרעון מוקדם. גם הערכת שמאי מקרקעין תעלה לכם פחות מהמקובל.


בנוסף, אם אתם רוכשים דירה באזורים מועדפים או בפריפריות, תוכלו לקבל גם מענק שנע בין 40-60 אלף שח. קניית דירה באזורים אלולא אומרת שאתם חייבים לגור בה. אתם יכולים פשוט להשכיר אותה ולגור במקום אחר בשכירות. שכר הדירה שתקבלו יכסה את תשלום המשכנתא ותוכלו אולי לחסוך מעט. אחרי מספר שנים לתוכלו שפר את הדיור לדירה גדולה יותר או במיקום אחר הרצוי לכם יותר. כך תוכלו להתקדם עד שתרכשו את דירת החלומות שלכם ובכל מקרה לבנות תמהיל אחר ממה שהבנק מציע לכם.

 

לחסכון של עד 100 אלף שח ויותר במשכנתא נובע מחשיבות הרכבת התמהיל


התמהיל שהבנק מציע לכם בדרך כלל יורכב מ 3 מסלולים שיחולקו באופן שווה ולתקופה שבין 25-30 שנים. יועץ משכנתא מקצועי ומנוסה יכול לבנות לכם תמהיל אחר לגמרי שיכול לחסוך לכם בין עשרות אלפי שקלים למאות אלפי שקלים. לא כולם מודעים לאפשרויות ולא יודעים איך לשחק עם המסלולים כדי לבנות את התמהיל המשתלם ביותר. רובנו מתייחסים ל 2 דברים בלבד, גובה הריבית וסכום ההחזר החודשי. אבל אתם רוצים יותר, אתם רוצים לחסוך גם בתשלום המשכנתא החודשי כדי שתוכלו לעמוד בו וגם בסכום ההחזר הכללי.

 

נקח דוגמה של  2 משפחות שכל אחת מהן לוקחת משכנתא של כ 900 אלף שח שתיהן לוקחות את המשכנתא ל 25 שנים.

 

- המשפחה ראשונה לוקחת את התמהיל כפי שהוצע ע"י הבנק, חולק ל 3 חלקים  סטנדרטיים והם משלמים כל חודש 4450 שח. עלות הריבית תהיה בסביבות 670 אלף שח.

 

- המשפחה השנייה עשתה שינוי קטן בתמהיל, משלמת את אותו סכום של ההחזר החודשי כשעלות הריבית תהיה אצלה כ 500 אלף שח, כלומר היה פה חיסכון של כ 170 אלף שח.

 

- אם המשפחה השניה החליטה להגדיל את התשלום החודשי בעוד 100 שח בלבד לחודש, ניתן יהיה לבנות להם תמהיל שיוזיל להם את העלות ב 200 אלף שח או יותר (הדוגמאות שניתנו הן שיערוך בלבד אך קרובות לאמת).

 

אם יש באפשרותכם להעלות את ההחזר החודשי בעוד 500 שח לחודש, תוכלו להוזיל את ההחזר עוד יותר. כולנו מבזבזים לפחות 500 שח בחודש ואף יותר על דברים שאנחנו לא באמת צריכים, אז אם תוכלו לנתב את הסכום הזה לטובת החזר המשכנתא שלכם בסופו של דבר תצאו נשכרים.

 

ההבדלים נובעים מבחירת המסלולים המתאימים ומאופי המסלולים

 

קיימים מעל 20 מסלולים שונים למשכנתא ולכל מסלול יש יתרונות וחסרונות. הבנק מציע לכם את מה שנוח לו להציע לכם, את מה שהוא יכול להרוויח ממנו הכי הרבה ואתם כמו כולם סומכים על הבנק שיתן לכם את ההצעה הטובה ביותר עבורכם ועל זה הבנק מסתמך. הרי בסופו של דבר אין לכם ברירה אלא לקחת את מה שהבנק מציע לכם.


-    יש הבדלים שנובעים גם מאופיו של כל מסלול ומסלול והחכמה היא לקחת כמה שיותר יתרונות בכל מסלול ולשלב ביניהם באופן כזה שבניית התמהיל תשרת את האינטרס שלכם לאורך חיי המשכנתא.


-    יש הבדלים שיכולים לנבוע כתוצאה מההצמדה למדד במיוחד אם מדובר בתקופה ארוכה יותר של חיי המשכנתא וגם תקופת המשכנתא משחקת תפקיד בקביעת החזר החודשי והכולל.

 

ישנן מספר שיטות ואסטרטגיות שניתן להשתמש בהן, אם יש לכם את הידע והניסיון בבניית תמהילים כאלו. אם אין לכם ידע בבניית תמהילים פנו ליועץ משכנתא מקצועי ומנוסה, זה יכול לעשות הבדל משמעותי עבורכם בבניית התמהיל שמתאים ליכולות שלכם ובהחזר החודשי והכללי גם כן. לבנק אין אינטרס להראות לכם כיצד תוכלו לחסוך עוד 100 אלף שח במשכנתא זה פשוט לא משתלם לו. לכן הוא יסתמך על חוסר הידע שלכם ועל יכולתכם לסמוך על הבנק שיציע לכם את מה שנכון לכם,  זה נכון לגבי כל הבנקים למשכנתאות.

 

ההצעות שתקבלו מהבנקים יכולות לתת לכם אינדיקציה כללית לגבי ההחזר אך אם אתם רוצים הצעות טובות יותר ורוצים שיהיה מישהו שייצג את האינטרס שלכם מול הבנק, יעשה עבורכם את כל הבירורים ויבנה עבורכם את התמהיל הנכון ביותר לכם וגם יעשה עבורכם את המשא ומתן מול הבנק, אל תחסכו בעמלה של יועץ משכנתא,זוהי הוצאה שיכולה לחסוך לכם כסף רב לאורך השנים.


מלאו את הפרטים שלכם בטופס למטה כדי שתוכלו לקבל עד 3 הצעות מחיר שונות לייעוץ ולליווי מיועצי משכנתאות מנוסים ומקצועיים שיחסכו לכם כסף רב בתשלומי המשכנתא שלכם ויגדילו את ההכנסה הפנויה של משק הבית שלכם.

 

בואו לחסוך זמן יקר, טרחה מיותרת וכסף רב - במקום אחד!

 

קונטקט - לעמוד בציפיות - CONTACT

 

 

השוואת יועצי משכנתאות במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו