לנהל נכון את התקציב המשפחתי

בחיים המודרניים מאתגר יותר לנהל תקציב משפחתי. בעבר, החיים היו הרבה יותר פשוטים ולכן היה קל יותר לנהל את התקציב המשפחתי ואפילו לחסוך כסף.

 

הדבר הנכון והחשוב ביותר לעשות למען המשפחה שלנו זה לנהל תקציב משפחתי מסודר.

 

איך עושים את זה? כל התשובות בכתבה שלפנינו.


רוב האנשים חיים על בערך ועל יהיה בסדר

 

רוב האנשים יודעים כמה כסף נכנס, אבל הכסף שיוצא הוא כמעט תמיד מעבר למה שנכנס, בגלל שאין תקציב משפחתי מסודר. לא יודעים בדיוק כמה אנחנו מוציאים על כל דבר ואם בא לנו משהו אז מזמינים או קונים ויהיה בסדר. אז זהו שאין דבר כזה יהיה בסדר.


ה''יהיה בסדר'' הזה בסוף נגמר ואז, משפחות רבות בישראל לצערנו, מוצאות את עצמן עם הגבלה בבנק לכמה שנים טובות ואם זו הגבלה שנייה תוך מספר שנים אז זו הגבלה חמורה עם כתם גדול יותר לעוד מספר שנים. אם יש גם תיקים בהוצל"פ (הוצאה לפועל) אז הכתם הוא ל 5 שנים מיום שסגרתם את התיק האחרון. יש אנשים שמסתבכים מהלוואה  להלוואה חושבים שאם הם יקחו הלוואה הכל יסתדר. אבל איך הכל יכול להסתדר אם הדבר הבסיסי החשוב והעיקרי לא מסתדר. התקציב המשפחתי המסודר.


אם הסתבכתם, פנו לעו"ד מומחה שמטפל בתחום ההוצאה לפועל וחובות מנושים כדי שיעזור לכם לצאת מהסבך אליו נקלעתם. פנו גם ליועץ לכלכלת המשפחה שיעזור לכם לחזור למסלול הנכון עם התקציב המשפחתי.

 

לפני שתגיעו למצב שבו כבר הסתבכתם


לא משנה כמה אתם מרוויחים, תמיד תוכלו לנהל את התקציב המשפחתי באופן כזה שהוא ישרת את כל בני המשפחה. גם אם בהתחלה תצטרכו להדק את החגורה יותר מבעבר. אם אתם חושבים שתוכלו להתמודד לבד עם תכנון תקציב המשפחה אז מומלץ לכם כבר עכשיו להתחיל לבנות את התקציב המשפחתי, כדי שאתם תנהלו את התקציב במקום שהתקציב ינהל אתכם. בכל מקרה אל תגיעו למצב של פיגורים בתשלומים אל תגיעו למצב שהבנק ישלח לכם התראות או יגביל לכם את החשבון.

 

במקום שתזרקו כסף לבנק לתשלום מימון המינוס וריבית לתשלום ההלוואות למיניהן תוכלו להשתמש בכסף הזה עבור משפחתכם. קחו אחריות על הכסף שלכם אל תתפתו לקנות דברים שאתם לא צריכים באמת. אם קשה לכם ואתם לא יודעים איך לעשות את זה או לא יכולים לבד לעשות את זה קחו יועץ לכלכלת המשפחה כדי לצאת לחירות כלכלית. זו לא בושה, תכלס אף אחד לא לימד אותנו איך לנהל תקציב משפחתי.


הבנקים תמיד יפתו אתכם לקחת הלוואה, אבל אל תגיעו למצב שחלילה לא תעמדו בתשלומים שלה אתם עלולים להסתבך קשות עם הבנק עם הוצאה לפועל עם חברות כרטיסי האשראי עם המשכנתא. אתם לא רוצים להגיע למצבים האלו, קשה מאד אחר כך לצאת מהם ולחזור לחיים כלכליים נכונים. ייקח לכם הרבה שנים עד שימחק לכם מהרקורד הכתם הזה. הבנקים לא סולחים ולא שוכחים ואם הגעתם למצב כזה אתם מהווים סיכון כלכלי לכל בנק ולכל גורם פיננסי במשק. הכתם הזה רודף אחריכם למשך 5-7 שנים ולפעמים עד עולם. תוציאו רק מה שאתם יכולים ולא מעבר.


קחו אחריות על הכסף שלכם


כדי לבנות לבד את התקציב המשפחתי שלכם, פתחו קובץ אקסל ותכניסו בטור אחד את כל ההכנסות שיש לכם ובטור השני את כל ההוצאות שיש לכם ותראו מה היתרה הפנויה שנשארה לכם. אם לא נשארה לכם יתרה פנויה אתם צריכם לבדוק יותר לעומק את מצבכם הכלכלי לראות איפה אפשר לקצץ כדי להגיע לאיזון בין ההוצאות להכנסות. אם יש לכם יתרה פנוייה, בכל יום שאתם מוציאים כסף שלא כלול בהוצאות שרשמתם, תרשמו את ההוצאה באקסל כדי שתוכלו להיות כל הזמן עם היד על הדופק ולעקוב ממש ברמה היומית אחרי מצבכם הפיננסי כשתעשו את זה ברמה היומית זה ייקח ממש מספר דקות.


ההוצאות שיכולות להיות לכם :


כלכלה/ אוכל שתיה וכו'
מיסים – חשמל גז מים עירייה
כבלים ואינטרנט
החזר הלוואות
החזר משכנתא או שכירות
תשלומים בכרטיסי אשראי
גני ילדים
חוגים לילדים
ניידים
ביגוד
פנאי
ביטוחים
חסכון חודשי
דלק
הוצאות לשנת הלימודים החדשה
בלתמים הוצאות בלתי צפויות כמו: טיפולי שיניים, תיקון רכב, רכישת מיטה חדשה, משקפיים
אם יש לכם עוד הוצאות שלא רשומות כאן תוסיפו אותן.  

 

שבו בכל חודש ועשו חישובים נכונים של התקציב המשפחתי שלכם כך תדעו כמה הכנסה פנויה יש לכם אם תרצו לצאת למסעדה או להזמין פיצה או לראות הצגה או לצאת לטיול לחו"ל או בארץ אם בכלל. גם לילדים צריך לפעמים לומר לא על דברים שהם רוצים ולמרות שזה הדבר הכי קשה הוא עדיף ממצב אל חזור כלכלי שתגיעו אליו כי הייתם נחמדים ורציתם לרצות את הילדים.  כך גם תלמדו אותם גם אחריות וגם ערך למה שהם כן מקבלים.

 

זהו מהלך לא פשוט אבל הכרחי לכל משפחה בישראל כיום. יותר מדי משפחות מסתבכות בגלל כל הפיתויים שיש לעולם להציע כל הזמן. אם יש צורך תקצצו בדברים הפחות חשובים כדי לצאת לחירות כלכלית. מומלץ ביותר לפנות ליועץ לכלכלת המשפחה או לעבור קורס בכלכלת המשפחה כדי לחיות חיים שפויים ללא סטרס ופחד שמא לא תצליחו לעמוד בכל ההוצאות. כשמתכננים תקציב משפחתי החיים הפיננסיים הרבה יותר ברורים ופשוטים.

 

מלאו את הפרטים בצד העמוד ותקבלו מאיתנו עד 3 הצעות של יועצים מומלצים לכלכלת המשפחה שמהן תוכלו לבחור עם מי תרצו לעבוד.

 

קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT 

 

 

השוואת יועצים לכלכלת משפחה בייעוץ לכלכלת המשפחה

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}