המדריך המלא להגרלות מחיר למשתכן 2020

מחפשים מידע על תוכנית מחיר למשתכן שיתן לכם את כל הפרטים לגביה?

 

רוצים להבין אחת ולתמיד למי מיועדות הגרלות מחיר למשתכן ומה התהליך עצמו כולל?

 

הגעתם למקום הנכון!

 

בדיוק בשביל זה הכנו עבורכם את המדריך המפורט והמלא שיסביר לכם צעד אחר צעד מהי תוכנית מחיר למשתכן, למי היא מיועדת וכיצד מתבצע כל שלב בתהליך, החל מרגע ההרשמה להגרלה ועד שלב נטילת משכנתא למשתכן.

 

מה זה מחיר למשתכן?

 

מחיר למשתכן היא תוכנית הדגל הממשלתית המובילה את שוק הדיור בישראל בשנים האחרונות. המטרה של התוכנית היא לדאוג למחוסרי דיור, זוגות צעירים ומשפחות צעירות כדי שיוכלו לקנות דירה בישראל. 

 

למי התוכנית מיועדת?

 

ההגרלות השונות של מחיר למשתכן מיועדות לחסרי דירות ולמשפרי דיור.

 

ההגדרה של חסרי דירה היא אנשים שב-3 השנים האחרונות לא היו בעלי דירה וגם לא חלק של יותר משליש בדירה. בנוסף הם צריכים לעמוד בתנאים הבאים:

 

1. אין להם זכויות בדירות שנמצאות בשלבי בנייה

2. הם לא חיו בדירה שכורה לפי חוק הגנת הדייר (כלומר בדמי מפתח) ב-3 השנים האחרונות

3. הם לא בני רשות לנחלה

4. אין להם יותר משליש מהזכויות בקרקע שמיועדת למגורים ושניתן לקבל עבורה היתר בנייה

 

משפרי דיור מתחייבים למכור את הנכס שבבעלותם תוך שנה ממועד אכלוס הדירה שנרכשה בתוכנית מחיר למשתכן. 

 

מרכיב חשוב נוסף בפרופיל הזכאות הוא המצב המשפחתי. התוכנית מיועדת לקבוצות האוכלוסייה הבאות:

 

1. זוגות נשואים

2.. ידועים בציבור

3. זוגות שעומדים להתחתן תוך 3 חודשים (לאחר שכבר נרשמו לנישואין)

4. זוגות בני המגזר הערבי אחרי אירוסין רשמיים 

5. נכים יחידים מעל גיל 21

6. יחידים בני ובנות 35 ומעלה

7. הורה גרוש עד גיל 35 שילדיו אינם בחזקתו

8. הורים יחידנים עם ילד עד גיל 21 שחי איתו באופן קבוע

 

איך זה עובד?

 

תוכנית מחיר למשתכן מבוססת על הנחות לרוכשי הדירות וכן על סבסוד הקרקעות ליזמים ולקבלנים, על מנת שיוכלו לתת הנחות לרוכשים. כדי לזכות בקרקע, היזמים מתחרים באמצעות מכרזים שבהם הם אמורים להציע את המחיר הנמוך ביותר למ''ר לדירה. לאחר שיש יזם זוכה, מכריזה המדינה על הגרלה בקרב הזכאים ועל פי תוצאות ההגרלה מוזמנים הזוכים לבחירת דירה במחיר למשתכן ואחר מכן לחתימת חוזה. זהו תהליך שיכול לקחת מספר שנים ועד למסירת הדירה בפועל לקונה.

 

איך נרשמים להגרלה?

 

ההגרלות מתבצעות באזורים שונים ברחבי הארץ וניתן להרשם לכל אחת מהן באתר ההרשמה להגרלות של משרד השיכון. כדי להרשם להגרלות עליכם להוציא תעודת זכאות במשרדי החברות המורשות לכך, כגון: עמידר, מילגם או אלונים. עלות הוצאת תעודת זכאות הינה כ - 180 ש''ח.

 

חלוקה לסדרות זכאים

 

הזכאים של תוכנית מחיר למשתכן מחולקים לשלוש סדרות, על פי הזמן של הוצאת תעודת הזכאות. זכאי סדרה א' - הם זכאים שהוציאו אישורי זכאות עד ל 30.08.16, זכאי סדרה ב' - הם זכאים שהוציאו אישור זכאות לאחר ה 01.09.16. זכאי סדרה ג' הם אלו שהוציאו אישור זכאות החל מה - 25.09.17.

 

תהליך ההרשמה למחיר למשתכן

 

אז אחרי שהגשתם בקשה לאישור זכאות אתם יכולים להרשם לכל אחת מההגרלות המתקיימות ברחבי הארץ ופתוחות להרשמה לציבור. לשם כך, עליכם להכנס לאתר ההרשמה להגרלות של משרד השיכון, עם שם המשתמש שקבלתם והסיסמא שלכם. רוב ההגרלות יהיו פתוחות למשך שבועיים בערך, שבמהלכם יש לבצע את ההרשמה. ניתן בהחלט להרשם לכמה הגרלות במקביל. במידה ותזכו באחת מהן - שמכם יוסר מכל ההגרלות האחרות בהן אתם משתתפים. את ההודעה על הזכייה בהגרלה תקבלו בדרך כלל למייל שלכם.

 

זכייה ובחירת דירה

 

במידה וזכיתם באחת ההגרלות אליהן נרשמתם, לאחר שהקבלן שלכם יקבל היתר בנייה, הוא ייצור אתכם קשר למתן פרטים נוספים והזמנה לכנס הזוכים - שם יסביר לכם על המשך התהליך. כעבור 14 יום מכנס הזוכים תוזמנו לבחירת הדירה שלכם. בחירת דירה במחיר למשתכן מבוצעת על פי סדר הזכייה. עליכם להגיע לפגיה עם כל המסמכים הדרושים לשם כך ועם הכנה מוקדמת של רשימת דירות בעדיפות עליונה, בסדר יורד. לבחירת הדירה יוקצו לכם 45 דקות בלבד, לכן מומלץ לבוא מוכנים. 

 

לאחר שבחרתם את הדירה שלכם, תוזמנו למועד חתימת החוזה והסכם המכר, בו תוזמנו למשרדי הקבלן או עורך דינו, על מנת לחתום על חוזה המכר של הדירה. לפגישה זו תדרשו להגיע עם שיק בנקאי בסכום ראשוני על פי פירוט התשלומים שבהסכם המכר. בשלב זה כבר כדאי שתהיו מוכנים עם קבלת אישור עקרוני מהבנק למשכנתאות לצורך נטילת משכנתא.

 

המפרט של דירות מחיר למשתכן

 

המפרט הטכני של דירות מחיר למשתכן נקבע על ידי משרד הבינוי והשיכון וברוב המקרים והסעיפים לא ניתן לבצע שינוי. ישנם סעיפים מסויימים בהם ניתן לבצע שדרוג על ידי תוספת תשלום, אך ברוב בסעיפים תוכלו לבצע שינוי רק אחרי כניסתכם לדירה. 

 

אין חובה לחרוג מהמפרט שקבלתם בדירת מחיר למשתכן. המפרט כשלעצמו הוא טוב ומתאים למשפחות צעירות. במקרים מסויימים, רוכשי דירה ראשונה ירצו להכנס לדירה מאובזרת כרצונם, או במידה ויש להם צרכים מיוחדים כגון שני כיורי מטבח - מטעמי כשרות ועוד.

 

אילו הטבות נוספות יש במסגרת מחיר למשתכן?

 

בנוסף להטבה המשמעותית מאוד לגבי משכנתא למשתכן, ישנן עוד שתי הטבות שכדאי לדעת עליהן:

 

הטבה אחת היא למי שמוגדר "בן מקום" והמהות שלה היא עדיפות בהגרלות באותו ישוב. "בני מקום" נחשבים אלה שגרים בו במשך 3 השנים האחרונות לפחות, או כאלה שחיו בו במצטבר במשך 4 שנים במהלך 10 השנים החולפות. הנתונים לגבי המגורים מגיעים למשרד השיכון מרשות האוכלוסין ואי אפשר לערער עליהם.

 

הטבה שנייה היא מענק כספי למי שרוכש דירה של מחיר למשתכן בפריפריה. הסכום שאותו תקבלו הוא 40,000 ש"ח או 60,000 ש"ח והוא רלוונטי לשורה ארוכה של ישובים. ביניהם: אילת, אשקלון, נהריה, קרית מלאכי, מצפה רמון, נצרת, קרית שמונה, סכנין, שדרות ועוד.

 

הטבה זו עוזרת כמובן לגייס את ההון העצמי הדרוש מקלה על הגעה לדירה משלכם. כדי לשפר עוד יותר את המצב מומלץ לפנות ליועץ משכנתא עם ניסיון ספציפי לגבי מחיר למשתכן - וכך לממש את הזכייה בהגרלה בכל מקום בארץ בתנאים הכי טובים ועם שקט נפשי לטווח ארוך.

 

אז איך מתחילים?

 

השאירו עכשיו את הפרטים שלכם בטופס כאן למטה והמערכת הטכנולוגית החכמה של קונטקט תשלח אליכם עד 3 הצעות מחיר של יועצי משכנתאות מומלצים באזור מגוריכם המתמחים בנטילת משכנתא למשתכן, עם התאמה מלאה לפרופיל הפיננסי של משק הבית שלכם!

 

חסכו זמן, כסף ומאמץ במקום אחד!

 

קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT

 

השוואת ספקים במשכנתא במחיר למשתכן

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו