אילו פרמטרים קובעים את גובה ריבית המשכנתא שלך ?

אם אתם תוהים איך תוכלו להקטין את גובה ריביות המשכנתא שאתם משלמים,

 

הגעתם למקום הנכון ביותר עבורכם!

 

אנחנו נדאג שתשלמו את הריביות המנימליות שניתן כדי שתוכלו להנות מהחזרי משכנתא נוחים ואטרקטיביים.

 

חשבתם פעם מה משפיע על גובה ריבית המשכנתא שלכם?

בטח יצא לכם לא פעם לשמוע חברים המספרים על הריביות שהם משלמים על המשכנתא שלהם ולא הבנתם למה אצל כל אחד הריביות שונות. למה אתם משלמים ריבית של 4.5% והחבר שלכם שלקח משכנתא באותה תקופה כמוכם קיבל משכנתא עם 3.5% ריבית? מה הגורמים המשפיעים על גובה ריבית משכנתא ואיך הם מייקרים או מוזילים אותה? על שאלות אלו ועוד נענה במאמר הבא.

 

אחוז המימון

 

אחוז המימון הוא הפרמטר הכי חשוב כיום. ככל שאחוזי המימון שתבקשו מהבנק יהיו גבוהים יותר כך הריבית שתקבלו תהייה גבוהה יותר.

ישנן כמה מדרגות של אחוזי מימון:

 

1. עד 45% מימון - המדרגה הטובה ביותר, בה תקבלו את הריבית הכי נמוכה.

 

2. בין 45% - 60% מימון - המדרגה הבינונית. הריבית עאן תהייה יותר גבוהה מהקודמת.

 

3. מעל 60% מימון - המדרגה הגבוהה ביותר. ריבית גבוהה מאד.

 

איך משפיעים אחוזי המימון על הריבית?

 

הבנק מחשב את הסיכונים שלו בנתינת משכנתא. ככל שהוא נותן יותר כסף, גדל הסיכון שלו ולכן הוא מעלה את הריבית של העסקה. בנוסף, בנק ישראל דורש מהבנקים להוציא עבור כל הלוואה שהם נותנים סכום מסוים לצורך הלימות הון. ככל שאחוזי המימון יותר גבוהים כך הסכום שאותו הבנק אמור להפריש גדל והוא מגלגל את אותו סכום על הלקוח המתבטא בריבית גבוהה יותר.

 

הפרמטרים הפיננסיים שלכם 

 

הפרמטר השני שמשפיע על הריבית הוא כל הנתונים הפיננסיים המעידים על הרמה הפיננסית שלכם, כגון: מקום העבודה שלכם, גובה ההכנסות החודשיות, וותק במקום העבודה, מיקום וטיב הנכס, הלוואות נוספות, נכסים נוספים ועוד. בגדול, ככל שתראו לבנק שיש לכם עבודה קבועה, יציבה ומשכורות גבוהות הבנק יתייחס אליכם הרבה יותר ברצינות ויוכל להסכים לתת לכם ריבית נמוכה יותר. 

כך גם לגבי הנכס, ככל שהנכס יהיה ממוקם במיקום טוב יותר, קומה נוחה וכד', הבנק יוכל להרשות לעצמו להפחית בריבית.

 

יכולת המיקוח שלכם

 

ישנם מקרים שבהם גם אם לוקחים אחוזי מימון גבוהים וגם אם הנתונים הפיננסיים לא משהו, ניתן לקבל ריבית טובה יותר מלקוחות שלקחו אחוזי מימון נמוכים יותר או שהכנסותיהם גבוהות יותר, כל זה נתון ליכולת המיקוח שלכם. כושר מיקוח זוהי יכולת נרכשת, ככל שתעשו יותר עסקאות תוכלו לשפר את יכולת המיקוח שלכם.

בגדול, הדבר הכי חשוב זה לדעת לאיזו ריבית אתם מכוונים ומשם לעשות את כל מה שיכול להוביל אותנו להגיע לרבית הזו. 

 

לסיכום:

 

ריביות משכנתא הן חלק בלתי נפרד מהמשכנתא שלכם, לכן יש להתייחס אליהם ברצינות רבה. כדאי לנסות לבדוק איפה המיקום שלכם בציר הריביות ולנסות למצוא את הדרך הטובה והנכונה ביותר כדי להגיע לריבית טובה יותר.

פנו לאחד מיועצי  המשכנתאות שלנו בקונטקט שיעשה לכם סדר בכל מה שקשור לריביות המשכנתא שלכם ויביא אתכם לחסוך עלויות ולשלם פחות.

 

כל מה שאתם צריכים לעשות לשם כך, הוא להשאיר את הפרטים שלכם בטופס כאן למטה והמערכת הטכנולוגית החכמה שלנו סורקת עבורכם מאות נותני שירות בתחום המשכנתא ושולחת אליכם עד 3 הצעות מחיר של יועצי משכנא מומלצים המתאימים במדוייק לפרופיל הבקשה שלכם ולגובה התקציב שלכם.

 

חסכו זמן, כסף ומאמץ מיותר - במקום אחד!

 

קונטקט - לעמוד בציפיות - CONTACT

 

 

השוואת ספקים במכרז ריביות משכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו