תהליך ייעוץ בלקיחת משכנתא כולל...

משכנתא היא אחד המוצרים היקרים ביותר שאנחנו קונים במהלך החיים, וגם אחד המסוכנים שבהם: לקיחת הלוואה לצורך רכישת דירה בלי ייעוץ מקצועי היא כמו קפיצה לנהר סוער בלי לדעת לשחות, ופעולה שעלולה לעלות לכם ביוקר במשך 20-25 שנים. יועץ משכנתאות מנוסה - שאותו תוכלו למצוא דרכנו - יעזור לכם לעבור את התהליך ייעוץ משכנתא בהצלחה ולקבל את הכסף שאתם צריכים בתנאים האופטימליים עבורכם.

 

שלב ראשון: כמה לבקש?

 

אחת הטעויות הנפוצות בתהליך לקיחת משכנתא היא לקיחת הלוואה גדולה מדי, ובהתאם התחייבות לשנים רבות על החזר חודשי שקשה מאוד לעמוד בו (במקרים הטובים; במקרים הפחות הטובים הלווה לא מצליח להחזיר את הכסף ועלול להפסיד את הנכס שקנה!)

 

בהתאם השלב הראשון של ייעוץ משכנתא הוא בדיקה מקצועית ויסודית של הסכום שאותו כדאי לבקש. הבדיקה נעשית על סמך ראיון עומק, כך שהיועץ יוכל לדעת גם מה הצרכים שלכם מבחינת הדירה הרצויה, וגם מהו המצב הכלכלי, בהווה ובעתיד, ובהתאם יכולת ההחזר הריאלית.

 

שלב שני: בניית תמהיל אופטימלי

 

השלב הבא של ייעוץ משכנתאות, אחרי שכבר יודעים מהו הסכום שנכון עבורכם וגם מהי תקופת ההחזר האופטימלית, הוא בניית תמהיל.

 

משכנתא כידוע אפשר לקבל במספר מסלולים - פריים, קל"צ (ריבית קבועה לא צמודה), ריבית קבועה צמודה למדד וריבית משתנה כל 5 שנים הם האופציות העיקריות - וחלוקת הסכום לאפיקים השונים היא פעולה קריטית.

 

כדאי לקחת בחשבון שהתמהיל משפיע גם על העלות של ההלוואה, גם על מידת הגמישות בהחזר וגם על רמת הסיכון. כך למשל ישנם מצבים שבהם שיקול מרכזי הוא היכולת להחזיר סכומי כסף גבוהים עוד לפני תום תקופת ההחזר (אם אתם צפויים לקבל סכום כזה), במקרים אחרים המטרה היא מינימום סיכון ובאופן כללי רק יועץ משכנתא עם ידע רחב היקף והבנה של המגמות העכשוויות בשוק יכול להבטיח לכם, וגם לקיים, תמהיל מושלם.

 

שלב שלישי: ליווי צמוד מול הבנקים

 

כשאתם יודעים מהו הסכום הרצוי ומהו התמהיל המדויק, אפשר לפנות לבנקים ולקבל מהם הצעות ספציפיות. יועץ משכנתא מיומן יעזור לכם גם בשלב הזה, ויביא לידי ביטוי את הניסיון שלו בתחום כדי להשיג עבורכם את התנאים הטובים ביותר - על בסיס מו"מ מתוך עמדת כוח מול מספר בנקים.

 

איך להבטיח תהליך יעיל ומשתלם במיוחד?

 

ייעוץ משכנתא הוא שירות בעל ערך רב שחוסך לכם המון כסף, מפחית את רמת הסיכון ומאפשר לכם ליהנות מגמישות מקסימלית לאורך תקופת ההחזר. מוזמנים להשאיר פרטים - אנחנו כבר בחנו מומחים בתחום בכל רחבי הארץ ונוכל לעזור לכם למצוא יועץ משכנתאות שמתאים בדיוק לצרכים הספציפיים שלכם ולמקום המגורים שלכם.

 

השוואת יועצי משכנתאות במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו