מחיקת חובות לבנקים – הסדר חובות עם הבנק

יש לכם חוב לבנק, מתקשרים אליכם מהבנק והפקיד או מנהל הסניף לוחץ עליכם להחזיר את החוב ומייד, לפני שינקטו בהליכים משפטיים נגדכם כמו תביעה בבית משפט או בפתיחת תיק בהוצאה לפועל. אם התקשר אליכם היועץ המשפטי של הבנק במטרה להגיע אתכם להסדר תשלומים. אל תיכנעו ללחצים לפני שתבחנו מהן האפשרויות העומדות בפניכם.


קודם כל על הבנק לשלוח לכם מכתבי התראה על החוב ועל הדרישה של הבנק לתשלום החוב, אם לא ניגשתם לבנק להסדרת החוב הבנק יכול להטיל עיקולים על הכספים שנכנסים לחשבון שלכם כמו משכורות ועוד. אם עדיין לא פתרתם את הבעיה, יגיש הבנק נגדכם תביעה משפטית ויפתח לכם תיק בהוצל"פ בהליך שנקרא פסק דין מקוצר. הבנק יכול להכריז עליכם גם כעל פושטי רגל.


בינתיים על החוב המקורי מצטברות ריביות וכן שכר טרחת עו"ד (מנופח לכל הדעות). אם מדובר בחוב שצברתם בתשלומי משכנתא הבנק יכול להטיל עיקול על הבית שלכם (רצוי מאד להימנע מפיגור בתשלומי המשכנתא וכמו כן מתשלומים לרשויות).


לפני שתגיעו למצב הקיצוני הזה, אל תתנו לפחד לשלוט בהחלטות שלכם, ערכו משא ומתן עם הבנק באופן שתוכלו לעמוד בתשלומים החודשיים וכדי לעצור את התביעה המשפטית. אבל גם אם הדברים הגיעו לכלל תביעה משפטית או פתיחת תיק בהוצל"פ עדיין ניתן לערוך משא ומתן. גם הבנק יעדיף הסדר חוב על הליכים משפטיים כדי שיוכל לקבל לפחות חלק מהחוב אם לא את כולו.


חשוב לכם לטפל בהסדרת החוב כמה שיותר מהר ולא לתת לחוב לצבור ריביות ולהתנפח. מומלץ לקבל ייעוץ מקצועי מעו"ד מנוסה המתמחה בתחום על מנת שיעשה את המשא ומתן במקומכם, אתם לא באמת יודעים לנהל משא ומתן מול גוף גדול ואימתני כמו הבנק, אתם לא באמת יודעים מה כולל גובה החוב ולפעמים הבנק ידרוש מכם סכום גדול ממה שתוכלו לשלם בפועל אם עו"ד יטפל בתיק שלכם מול הבנק. זה גם יחסוך לכם עלויות והתהליך יהיה קצר יותר. בנוסף, עו"ד הינו אובייקטיבי לגבי מצבכם ותפקודו לא יושפע לרעה עקב המצב, אין לו מטענים רגשיים כמו שיש לכם והוא יעשה את עבודתו נאמנה.  


קורה שהבנק אינו מוכן לנהל מולכם ישירות את המשא ומתן, מה שקורה ברוב המקרים, ושולח אתכם שוב ושוב ליועץ המשפטי של הבנק והוא אינו מוכן לבוא לקראתכם (יש לו אינטרס משלו למה), ואתם מוצאים שאין נכונות אמתית של הבנק להגיע להסדר ואם הבנק כבר פתח לכם תיק בהוצל"פ הרי שהחוב שלכם צובר גם ריביות מטורפות.


אל תחתמו על הסכם עם הבנק בדבר החזרת החובות ללא התייעצות עם עו"ד מנוסה שמתמחה בתחום, אין לכם הבנה במונחים המשפטיים או שאתם לא קוראים את האותיות הקטנות (מרוב לחץ) ואתם עלולים למצוא את עצמכם במצב גרוע הרבה יותר בעתיד אם חלילה לא תעמדו בהסכם.


כמו כן אל תחתמו על הסכם פשרה עם הבנק אל אם כן אתם חושבים שתוכלו לעמוד בהסכם החדש. ברוב המקרים אם אתם מצליחים להוכיח לבנק שאין לכם אפשרות להחזיר את כל החוב, הבנק יכול למחוק לכם חלק מהחוב כדי שיוכל לקבל סכום כלשהו בחזרה וכדי שאתם תוכלו לעמוד בתשלומים.


במידה ויש לכם חובות נוספים רצוי שתעשו ריכוז של כל החובות שיש לכם כדי שתוכלו לקבל פתרון גם לחובות אלו במקום לשים פלסטר רק על החוב לבנק. גם במצב כזה רצוי לפנות לאיש מקצוע.  מומלץ לפנות לעו"ד מנוסה בתחום כדי שתוכלו לקבל את התנאים הטובים ביותר בהסכם הפשרה עם הבנק, זה יעלה לכם כסף אך יחסוך לכם הרבה יותר.


מאמר זה אינו מחליף התייעצות עם עו"ד או נותן עצה משפטית כלשהי. מלאו את הפרטים בטופס כדי לקבל ייעוץ משפטי כראוי.

השוואת עורכי דין פשיטות רגל והוצאה לפועל במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו