מחיקת חובות לבנקים – הסדר חובות עם הבנק

יש לכם חוב לבנק? קבלתם טלפון ממנהל הבנק שעליכם להחזיר את החוב ומייד?

 

לפני שינקטו נגדכם בהליכים משפטיים, כמו תביעה בבית משפט או פתיחת תיק בהוצאה לפועל, במידה וקבלתם טלפון מהיועץ המשפטי של הבנק במטרה להגיע אתכם להסדר תשלומים, אל תיכנעו ללחצים לפני שתבחנו מהן האפשרויות העומדות בפניכם. כל זאת ועוד במאמר שלפניכם.

 

איך מתנהל התהליך?


ראשית, על הבנק לשלוח לכם מכתב התראה על החוב ועל הדרישה לתשלום החוב. אם לא ניגשתם לבנק להסדרת החוב, הבנק יכול להטיל עיקולים על הכספים שנכנסים לחשבון שלכם, כמו משכורות ועוד. אם עדיין לא פתרתם את הבעיה, יגיש הבנק נגדכם תביעה משפטית ויפתח לכם תיק בהוצל"פ בהליך שנקרא פסק דין מקוצר. הבנק יכול להכריז עליכם גם כעל פושטי רגל.


בינתיים, על החוב המקורי מצטברות ריביות וכן שכר טרחת עו"ד. אם מדובר בחוב שצברתם בתשלומי משכנתא, הבנק יכול להטיל עיקול על הבית שלכם (רצוי מאד להימנע מפיגור בתשלומי המשכנתא וכמו כן מתשלומים לרשויות).


לפני שתגיעו למצב הקיצוני והלא רצוי הזה, ערכו משא ומתן עם הבנק באופן שתוכלו לעמוד בתשלומים החודשיים וכדי לעצור את התביעה המשפטית.במקרה  שהדברים הגיעו  לתביעה משפטית או פתיחת תיק בהוצל"פ עדיין ניתן לערוך משא ומתן. גם הבנק יעדיף הסדר חוב על הליכים משפטיים כדי שיוכל לקבל לפחות חלק מהחוב אם לא את כולו.

 

איך עושים את זה נכון?


חשוב מאד לטפל בהסדרת החוב כמה שיותר מהר ולא לתת לחוב לצבור ריביות ולהתנפח. מומלץ לקבל ייעוץ מקצועי מעו"ד מנוסה המתמחה בתחום, על מנת שינהל את המשא ומתן במקומכם. זה יחסוך לכם עלויות והתהליך יהיה קצר ויעיל יותר. בנוסף, עו"ד הינו אובייקטיבי לגבי מצבכם ותפקודו לא יושפע לרעה עקב המצב, אין לו מטענים רגשיים כמו שיש לכם והוא יעשה את עבודתו נאמנה.  


לפעמים הבנק אינו מוכן לנהל ישירות מולכם את המשא ומתן ושולח אתכם שוב ושוב ליועץ המשפטי של הבנק  שאינו מוכן לבוא לקראתכם ואתם מוצאים שאין נכונות אמתית של הבנק להגיע להסדר. אם הבנק כבר פתח לכם תיק בהוצל"פ הרי שהחוב שלכם צובר גם ריביות מטורפות.


אל תחתמו על הסכם עם הבנק בדבר החזרת החובות ללא התייעצות עם עו"ד מנוסה שמתמחה בתחום. אתם עלולים למצוא את עצמכם במצב גרוע הרבה יותר בעתיד אם חלילה לא תעמדו בהסכם.


כמו כן, אל תחתמו על הסכם פשרה עם הבנק אל אם כן אתם חושבים שתוכלו לעמוד בהסכם החדש. ברוב המקרים, אם אתם מצליחים להוכיח לבנק שאין לכם אפשרות להחזיר את כל החוב, הבנק יכול למחוק לכם חלק מהחוב כדי שיוכל לקבל סכום כלשהו בחזרה וכדי שאתם תוכלו לעמוד בתשלומים.


במידה ויש לכם חובות נוספים, רצוי שתעשו ריכוז של כל החובות שיש לכם כדי שתוכלו לקבל פתרון גם לחובות אלו. גם במצב כזה, רצוי לפנות לאיש מקצוע, עו"ד שמתמצא בתחום, כדי שתוכלו לקבל את התנאים הטובים ביותר בהסכם הפשרה עם הבנק. זה אמנם יעלה לכם כסף, אך יחסוך לכם הרבה יותר.


מאמר זה אינו מחליף התייעצות עם עו"ד או נותן עצה משפטית כלשהי. מלאו את הפרטים בטופס כדי לקבל ייעוץ משפטי כראוי.

 

קונטקט - לעמוד בציפיות - CONTACT

 

 

השוואת עורכי דין פש"ר והוצל"פ במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו