ממה מורכב מחיר של הובלה וכיצד נבנה תעריף הובלות מומלץ?

מעבר לדירה חדשה הוא תמיד אירוע מרגש ומשמח. ההובלה לעומת זאת מייצרת אצל רובנו מתח מסוים, ובעיקר אנחנו חוששים שנשלם מחיר גבוה מדי עבור השירות. על-מנת שתדעו בדיוק מה מצפה לכם ומהו טווח המחירים הנכון בהתאם למאפיינים הספציפיים של ההובלה שאתם זקוקים לה, הכנו לכם את המדריך המפורט הבא - כדאי לקרוא! המלצה נוספת היא לפנות למובילים שמופיעים כאן באתר. אנחנו ב-CONTACT מקפידים לבחור אנשי מקצוע איכותיים וגם הצעות המחיר שתקבלו יהיו משתלמות מאוד.

 

מה צריך להעביר?

 

הפרמטר הראשון שלפיו נקבע המחיר של ההובלה הוא היקף הפריטים שאתם רוצים להעביר. סוג אחד של שירות הוא הובלת דירה ובמקרה זה השאלה הראשונה שנציגי חברות הובלות ישאלו אתכם היא כמה חדרים יש בדירה. סוג אחר של העברה הוא הובלת פריטים בודדים - מקרר, מכונת כביסה, תנור, ארון, ספה, פסנתר וכו'. במקרים אלה באופן טבעי המחיר יהיה זול יותר, והמוביל ישאל אתכם קודם כל מהו הגודל של הפריט.

 

לפניכם טווח המחירים של הובלה בהתאם לכמות הפריטים. שימו לב שאין כמובן מחיר אחיד, גם בגלל שישנם עוד פרמטרים שמשפיעים על העלות (פירוט בהמשך) וגם בגלל ריבוי חברות ההובלה כשלכל אחת מהן תעריף משלה.

 

הובלת דירת חדר - 700 עד 1200 ש"ח

 

הובלת דירת 2 חדרים - 1200 עד 1,800 ש"ח

 

הובלה של דירת 3 חדרים - 1500 עד 2,500 ש"ח

 

הובלת דירה של 4 חדרים - 2,000 עד 3,500 ש"ח

 

הובלת דירה של 5 חדרים - 3,000 עד 4,500 ש"ח

 

הובלת בית גדול - החל מ-4,000 ש"ח ויכול להגיע למעל 10,000 ש"ח 

 

הובלת מקרר - 350 עד 600 ש"ח

 

הובלת מכונת כביסה - 300 עד 350 ש"ח

 

הובלת תנור - 350 עד 500 ש"ח

 

הובלת ארון - 200 עד 1000 ש"ח (תלוי בכמות הדלתות והאם נדרש פירוק ו/או הרכבה)

 

הובלת ספה - 300 עד 600 ש"ח (תלוי בכמות מקומות ישיבה, כמות כורסאות והאם נדרש פירוק ו/או הרכבה)

 

הובלת מיטה זוגית - 250 עד 450 ש"ח (תלוי האם נדרש פירוק ו/או הרכבה)

 

הובלת פסנתר - החל מ-650 ש"ח ויכול להגיע ל עד 1500 ש"ח. הובלת פסנתר כנף גדול שכדי להעביר אותו יש צורך במנוף עשויה לעלות גם מעל 1500 ש"ח.

 

האם צריך לפרק ולהרכיב חלק מהפריטים?

 

שיקול נוסף של חברות ההובלה בדרך להצעת המחיר הוא הצורך בפירוק והרכבת רהיטים או פריטים אחרים כדי שאפשר יהיה להוציא אותם מהדירה הנוכחית ו/או להכניס אותם למקום החדש שלהם. בדרך כלל כל פירוק והרכבה מגדילים את עלות השירות בכ-150-200 ש"ח. גם כך מומלץ להיעזר באנשי המקצוע המיומנים ולא לנסות לפרק ולהרכיב בעצמכם ארונות, ספות וכו' - פעולה לא נכונה עלולה לגרום לכך שהרהיט יינזק וכבר לא יוכל לשמש אתכם.

 

האם יש מעליות בשני הבניינים?

 

אם אתם גרים בבניין בלי מעלית ו/או עוברים לבניין כזה, תידרש יותר עבודה כדי להשלים את ההובלה ולכן היא תתייקר. במקרים אלה ישנה חשיבות גם לאופי חדר המדרגות - אם הוא צר, השירות יהיה יקר יותר, ולמעשה בחלק מהמקרים גם אין ברירה אלא להזמין מנוף.

 

באופן כללי הובלת דירה מבניין שאין בו מעלית, ובפרט מקומה גבוהה יחסית, וגם הובלת דירה אל בניין נטול מעלית ולקומה ראשונה ומעלה, יעלו לכם כ 10% מערך ההובלה לכל קומה בין אם מדובר בקומת יעד או קומת המוצא בהתאם למספר הקומות שהמובילים צריכים לעלות או לרדת ללא מעלית, מספר הפריטים הכבדים ולשאלה האם בשני הבניינים אין מעלית או רק באחד מהם.

 

כמה עולה הובלה עם מנוף?

 

כאמור ישנם מצבים שבהם אין ברירה אלא להשתמש במנוף - גם כשאין מעלית ואין גישה טובה דרך חדר המדרגות וגם כשיש פריטים כבדים מאוד כמו למשל פסנתר כנף. עלות מנוף היא בין-350-300 ש"ח לנקודת עבודה שלו (כל נקודה נמדדת פר שעה), ובהתאם ככל שהשימוש בו נרחב יותר, כך מתייקרת ההובלה.

 

המרחק הובלה בין נקודת המוצא לבין היעד

 

הובלות בתוך אותה עיר הן זולות יותר בהשוואה להובלה בין עירונית, וכמובן שככל שהמרחק בין נקודת המוצא לבין היעד גדול יותר כך תתבקשו לשלם יותר. העלות תיקבע בדרך כלל לפי קילומטראז, סוג רכב ומהות ההובלה,  וכך למשל תוכלו למצוא הובלת מקרר מירושלים לתל אביב גם ב-450 ש"ח. אופציה נוספת עבור הובלות קטנות בין לעיר לעיר היא שירות "על הדרך" - אם אתם יכולים להמתין מספר ימים עד להובלה, תוכלו ליצור קשר עם חברת הובלות שתעביר את הרהיט המבוקש ביחד עם הובלה גדולה יותר וכך תחסכו כסף.

 

אזור גאוגרפי של הובלה

 

בדרך כלל במרכז הארץ מחיר הובלה מכל הסוגים גבוה בכ-10-20% בהשוואה לשירות דומה בפריפריה. בנוסף נקבע מחיר ההובלה על סמך המאפיינים הספציפיים של השכונה שבה אתם גרים ושל זו שאליה אתם עוברים - אם למשל מדובר באזור שמתאפיין בסמטאות צרות שמקשות על הגישה אל הבניין שלכם, סביר להניח שהעלות של ההובלה תעלה בכ-10%.

 

מועד ההובלה

 

לא רק הלוקיישן אלא גם הטיימינג: מועד ההובלה משפיע אף הוא על המחיר שלה. בחורף כמעט תמיד עלות הובלות מכל הסוגים נמוכה יותר בהשוואה לקיץ שהוא העונה המבוקשת ביותר למעברי דירות. הימים הראשונים והאחרונים בכל חודש מתאפיינים גם כן בביקוש נרחב ולכן המחירים בהם יכולים להיות גבוהים יותר מהרגיל.

 

אם תצליחו לתזמן את הובלת הדירה לחורף, וגם לעשות זאת בין ה-8 ל-22 בחודש, תוכלו לחסוך לא מעט כסף.

 

כמה טיפ נהוג לתת למובילים?

 

בכל מקרה כדאי לזכור שבנוסף למחיר שתסכמו עם נציגי חברת ההובלות, נהוג לתת טיפ למובילים. הסכום המקובל הוא 50-100 ש"ח לכל אחד מהאנשים שלוקחים חלק במעבר, בהתאם למידת המאמץ. מומלץ לברר מראש כמה מובילים יגיעו אליכם כדי לשקלל גם את הטיפים בתוך הסכום הכולל.

 

המלצה נוספת היא לקבל מספר הצעות מחיר דרך CONTACT. מוזמנים להשאיר פרטים ואנחנו ננצל את הניסיון הרב שלנו בתחום ההובלות כדי לעזור לכם לבחור את החברה שתיתן לכם שירות מצוין במחיר משתלם.

 

השוואת מובילים בהובלות

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו