מחשבון משכנתא לחישוב הון עצמי נדרש לנטילת משכנתא

מעוניינים לקחת משכנתא ולא יודעים כמה הון עצמי תצטרכו לשם כך?

 

הגעתם לעמוד המתאים לכם בדיוק!

 

אנחנו נספק לכם את כל המידע הנחוץ לכם לגבי גובה וסכום ההון העצמי הנדרש לצורך נטילת המשכנתא ונדאג לכם לאחוזי מימון הגבוהים ביותר שתוכלו לקבל.

 

ההון העצמי הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר בלקיחת משכנתא. ראשית ישנן מגבלות של בנק ישראל על גובה ההלוואה האפשרי בהתאם לסכום הכסף שכבר יש לכם, וגם כשמשתמשים במחשבון משכנתא אחד הנתונים הרלוונטיים הוא ההון העצמי.

 

חישוב הון עצמי למשכנתא מחייב תשומת לב לפרטים רבים, וכדאי לבצע אותו, כמו את התהליך כולו, בעזרת מומחה בתחום. גם התוכן בעמוד זה יסייע לכם להבין כיצד מתבצע החישוב החשוב ואיך מגיעים בעזרת מחשבון משכנתא להון עצמי דרוש.

 

מהן המגבלות של בנק ישראל?

 

לרוכשי דירה ראשונה מאפשר בנק ישראל לקחת משכנתא על 75% מערך הנכס, כלומר נדרש הון עצמי בשיעור של לפחות 25%. משפרי דיור יכולים לקבל מהבנק עד 70% משווי הדירה החדשה ואילו במסגרת קניית נדל"ן להשקעה שיעור המימון המרבי הוא 50%.

 

בהתאם השלב הראשון של חישוב הון עצמי למשכנתא הוא להבין מהו הסכום המקסימלי שאפשר לבקש: אם למשל יש לכם 250,000 ש"ח ואתם קונים בית ראשון, ההלוואה הגדולה ביותר שתוכלו לקבל היא 750,000 ש"ח. אם יש לכם 360,000 ש"ח פנויים ואתם מבקשים לעבור לבית חדש, המשכנתא המרבית היא 840,000 ש"ח.

 

חשוב להדגיש שאף בנק לא מחויב כמובן לאשר את הסכום המקסימלי, ולמעשה ישנם מצבים שבהם גם האינטרס שלכם הוא לבקש משכנתא נמוכה יותר - וזאת על בסיס שימוש במחשבון ייעודי.

 

איך מגיעים בעזרת מחשבון משכנתא להון עצמי מתאים?

 

שימוש באופציה של מחשבון משכנתא לחישוב הון עצמי מבוסס על התשובה לשאלה מהי יכולת ההחזר המקסימלית שלכם (כלל אצבע: שליש מההכנסה הפנויה, כלומר המשכורות בניכוי ההלוואות). את הסכום החודשי שאתם יודעים בוודאות שתעמדו בו מזינים למחשבון, ביחד עם תקופת ההחזר הרצויה, הריבית והמדד הצפוי (כל אלה בהתאם למסלול הנבחר) - וכך תוכלו לדעת כמה כסף כדאי לכם לבקש מבלי להסתכן. אם למשל התוצאה היא 450,000 ש"ח וזו הדירה הראשונה שאתם קונים, אותם 450,000 ש"ח הם 75%, וההון העצמי בשיעור 25% יהיה 150,000 ש"ח.

 

דרך אחרת לשלב בין מחשבון משכנתא להון עצמי היא לסכם את כל המקורות הכספיים הקיימים נכון לעכשיו. אם למשל אתם יכולים להקציב 350,000 ש"ח לקנייה, והנכס שאתם קונים משמש להשקעה, המשכנתא המרבית היא 350,000 ש"ח (50% מהסכום הכולל של הרכישה). את הנתון הזה מזינים למחשבון המשכנתא, וכך על-פי גובה ההחזר החודשי הרצוי והריבית תוכלו לדעת מהי תקופת ההחזר המתאימה לכם, או לחילופין להזין את תקופת ההחזר וגובה הריבית וכך להבין כמה תצטרכו להחזיר לבנק מדי חודש.

 

למה חשוב לבצע חישוב הון עצמי למשכנתא בעזרת מומחה?

 

אמנם ניתן להיעזר בכל מחשבון משכנתא לחישוב הון עצמי רצוי, אבל כדאי לזכור שההחזרים תלויים בתמהיל הנבחר, וכדי להגיע לתמהיל אופטימלי נדרש ידע מקצועי. בנוסף ישנם מצבים שבהם כדאי להשתמש בכל ההון העצמי וכאלה שבהם עדיף לשמור חלק ממנו, ואת כל ההחלטות הנ"ל יש לקבל גם על סמך תכנון פיננסי מקיף וגם בהתאם למאפיינים שונים של הנכס שאתם עומדים לקנות - ולכן רק יועץ משכנתאות מיומן ומנוסה מאוד יכול לבצע עבורכם חישוב הון עצמי למשכנתא באופן מדויק ויעיל ולהבטיח את מיצוי אותו הון. מומחה בתחום גם עוזר לכם לחסוך עשרות אלפי שקלים.

 

השאירו בטופס כאן למטה את הפרטים שלכם והמערכת שלנו תסרוק עבורכם מאות נותני שירות בתחום המשכנתאות ותשלח אליכם עד 3 הצעות מחיר מיועצי משכנתאות מומלצים באזור מגוריכם המתאימים לפרופיל הבקשה שלכם ויוכלו לבנות עבורכם תמהיל משכנתא חסכוני המותאם ליכולות הפיננסיות של משק הבית שלכם.

 

חסכו זמן יקר, טרחה מיותרת וכסף רב - במקום אחד!

 

קונטקט - לעמוד בציפיות - CONTACT

 

 

 

השוואת ספקים במחשבון משכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו