יועץ מס פנסיוני - מיהו ולמה כדאי לך לפנות לייעוץ מס פנסיוני עבור פרישה לפנסיה?

שכיר או עצמאי ומחפש יועץ פנסיוני מומלץ?

 

הגעתם בדיוק למקום הנכון!

 

כל שכיר בישראל מחוייב להפריש כספים לקרן הפנסיה מידי חודש. החל משנת 2017 חלה חובה זו גם על עצמאיים ובעלי עסקים.

 

בכתבה זו תגלו מיהו יועץ מס פנסיוני ולמה אתה צריך אותו בכלל? וגם: איך תבחרו ביועץ הטוב ביותר עבורכם. קדימה, מתחילים!

 

מיהו יועץ מס פנסיוני?

 

ב 2005 חוקקה הכנסת את חוק הפיקוח על שירותים פיננסים, שם נעשתה הבחנה בין משווק פנסיוני ליועץ פנסיוני. ההגדרה ליועץ פנסיוני על פי החוק היא: מתן ייעוץ ליחיד בנוגע לכדאיות החיסכון, שלו או של קרובו, כעמית - שכיר, כעמית - עצמאי או כמבוטח, באמצעות מוצר פנסיוני שאין לנותן הייעוץ זיקה אליו.

 

במילים קצת יותר מובנות: תפקידו של היועץ הפנסיוני, הוא להמליץ לכם על מוצר פנסיוני מותאם עבורכם, מבלי שיש ליועץ קשר למוצר או קבלת תגמולים עליו. המחשב היא נטו עליכם ועל הצרכים שלכם.

 

מה ההבדל בין סוכן ביטוח ליועץ מס פנסיוני?

 

יועץ פנסיוני אמור לתת לכם ייעוץ אובייקטיבי שמתחשב בצרכים שלכם בלבד ולא בקידום מכירות של אף מוצר פנסיוני. סוכן ביטוח, לעומתו, יכול גם הוא לתת לכם ייעוץ מצויין, אבל יש לו זיקה לחברת הביטוח שממנה הוא מקבל את העמלה שלו. לכן, סוכן ביטוח יכול להיות בניגוד אינטרסים איתכם ועם הצרכים האמיתיים שלכם. יועץ פנסיוני, לעומתו, מקבל את שכרו רק מכם ולכן הוא מחוייב רק לכם.

 

מי יכול להיות יועץ מס פנסיוני?

 

כדי לעסוק בייעוץ פנסיוני, יש לקבל רישיון ולעבור את הבחינות של הממונה על שוק ההון ושל הרשות לניירות ערך. בנוסף, ישנה חובה לעבור תקופת התמחות מסויימת לאחריה מקבלים רישיון יועץ פנסיוני וניתן להתחיל לעבוד ולעסוק בייעוץ. היועץ חייב להציג בקיאות וידע בתחומים שונים, כמו: מיסוי, ביטוח, ניהול השקעות, ניהול סיכונים, דיני עבודה ועוד.

 

מי צריך ייעוץ פנסיוני?

 

אפשר לומר שכל אחד. האחריות על העתיד שלכם לאחר הפרישה היא עליכם בלבד. הנושא הזה מעט מורכב וכולל מושגים שבדרך כלל לא יהיה לכם שום מושג עליהם. לכן יותר ממומלץ להתייעץ עם מי שמבין בתחום, יועץ פנסיוני במקרה הזה, יעשה עבורכם עבודה מצויינת.

 

תפקידו של היועץ הפנסיוני הוא גם לאחר שכבר יש לכם קרן פנסיה או ביטוח מנהלים, תוכלו בכל שלב ובכל גיל להעזר בשירות של יועץ פנסיוני כדי לגבש תוכנית פעולה מותאמת אישית על מנת להגדיל את החסכונות הפנסיונים שלכם ולשפר את כיסוי הביטוח בהתאם למצבכם.

 

כמה עולה ייעוץ מס פנסיוני?

 

מחיר של יועץ פנסיוני יכול להשתנות מיועץ ליועץ והוא תלוי בוותק של היועץ ומידת המורכבות של התיק שלכם. 

 

המחיר המומלץ לייעוץ פנסיוני ליחיד הוא: 1500 - 1800 ש''ח

המחיר המומלץ לייעוץ פנסיוני לזוג: 2300 - 2600 ש''ח.

המחיר לייעוץ פנסיוני לפרישה הוא: 1200 - 3500 ש''ח.

 

המחירים הנ''ל מתייחסים לייעוץ בסיסי בלבד ולא לשירותים נלווים אחרים.

 

חלק מהיועצים הפנסיונים נותנים אפשרות לקבלת ליווי ארוך טווח תמורת תשלום חודשי של בין 100 - 200 ש''ח בחודש.

 

איך לבחור יועץ מס פנסיוני?

 

לפני שאתם בוחרים את היועץ הפנסיוני איתו אתם רוצים לעבוד, בדקו שיש לו תעודת רישיון של יועץ פנסיוני מורשה. תוכלו לבדוק את רשיונו גם באתר של משרד האוצר.

 

בנוסף, בדקו את הניסיון שצבר על ידי בדיקה עם לקוחות עבר שלו ושאילת כל השאלות שאתם רוצים לדעת בנושא ומה באמת הוא הצליח להשיג עבורכם. בקשו המלצות מחברים ובני משפחה ובדקו ברשת מה אומרים על היועץ הזה. יחסי אנוש מעולים הם הפרמטר החשוב ביותר בכל עסקה, לכן בדקו אם נעים לכם לשוחח איתו או שאתם מתחמקים מכל מפגש או שיחה איתו.

 

היכן מוצאים יועץ פנסיוני מומלץ?

 

זה כבר ממש קל.

 

בשביל זה יש לכם את זירת המכרזים של קונטקט!

 

כל מה שעליכם לעשות, זה להשאיר את הפרטים שלכם בטופס המצורף בתחתית הדף והמערכת החכמה שלנו תסרוק מאות פרופילים של יועצים פנסיונים מומלצים ותשלח אליכם עד 3 הצעות של יועצים שונים המתאימים בדיוק לנתוני הבקשה שלכם, כדי שתבחרו מתוכן את היועץ האידיאלי עבורכם. 

 

חסכו זמן יקר, טרחה וכסף רב - במקום אחד!

 

קונטקט - לעמוד בציפיות - CONTACT

השוואת יועצי מס בהחזרי מס לשכירים

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}